Wrzesień 25, 2018, 05:11:45 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - orb

Strony: [1] 2 3 ... 25
1
Hyde Park Domidrewno / Odp: Soft-start XS-16/D3 z Allegro
« dnia: Sierpień 06, 2018, 12:26:32 pm »
Pozwalam pilarce pracować 5 minut bez cięcia drewna. Moduł naprawdę się nagrzewa! Zakładam około 40 do 45 stopni Celsjusza. Czy ktokolwiek może potwierdzić, że Pana też jest gorąco?

Tak, moduł nagrzewa się, ale taka jego specyfika, bo aluminiowa obudowa pełni rolę radiatora.

2
Hyde Park Domidrewno / Odp: Soft-start XS-16/D3 z Allegro
« dnia: Sierpień 06, 2018, 12:01:02 pm »
Miałem to samo w strugarce, pomiędzy softstartem, a silnikiem nie może być żadnych kondensatorów przeciwzakłóceniowych, inaczej obroty "rwią". Te elementy powinny znaleźć się w dalszej kolejności w układzie.

3
Wasze propozycje / Odp: tchnijmy życie w forum
« dnia: Czerwiec 13, 2018, 15:07:24 pm »
Powiedziałbym coś, ale rad jestem z tego, że mam jeszcze możliwość pisania postów na forum. Dlatego cieszmy się z tego co jest, wszystko idzie dobrze, według odgórnego planu.

4
Problemy techniczne forum Domidrewno / Odp: Banery reklamowe
« dnia: Maj 26, 2018, 15:02:37 pm »
Tunelowanie - na myśli miałem przeglądarki, które tak się zachowują, czyli łączą z serwerem pośredniczącym, w celu np. kompresji danych. Do takich przeglądarek można zaliczyć np. Puffina lub Operę w trybie "turbo". Wtedy sposób z plikiem hosts nie działa, jednak żeby dobrać się do niego i tak zazwyczaj trzeba mieć zrootowany telefon.

Zależnie z jakiej przeglądarki korzystasz możesz poszukać rozszerzeń do niej np. adblock lub ublock, które te reklamy wykoszą.

5
Problemy techniczne forum Domidrewno / Odp: Banery reklamowe
« dnia: Maj 26, 2018, 08:32:54 am »
Z wykorzystaniem przeglądarki, która nie tuneluje połączeń + adaway = reklam i propozycji filmów na dole strony - brak.

6
Problemy techniczne forum Domidrewno / Odp: Banery reklamowe
« dnia: Maj 26, 2018, 08:03:30 am »
U mnie jest tylko napis "Advertisement". Sytuacja o tyle dziwna, że na komórce korzystam z adaway, ale połączenie jest tunelowane, więc z pomienięciem pliku hosts (teoretycznie). Mimo wszystko reklamy na górze w wątku nie wyświetlają się. Odpowiedni mechanizm reklamy musi pojawić się w kodzie strony, a w tym przypadku odpowiedzialna jest administracja.

I tak sobie myśle, może to jest ta "nagroda", którą dostałem, że nie muszę oglądać reklam. ;)

//
Apdejt.

Jednak pojawiają się, tylko trochę wolniej. A już myślałem, że to "nagroda". :(

7
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam
« dnia: Maj 18, 2018, 14:41:26 pm »
Cześć.

8
Znalezione w sieci / Odp: Elektronarzędzia Parkside
« dnia: Marzec 05, 2018, 11:33:16 am »
W przyszłym tygodniu będzie takie cudo w lidlu:
https://www.lidl.pl/pl/Asortyment.htm?articleId=13460
Czy warto się tym zainteresować, jak myślicie?

Też mam, najlepiej ostrzy się na tym wiertła i nożyczki rozebrane na połówki.
 
Noże - tak średnio (ale skutecznie), przez to, że przystawka do ich ostrzenia jest cała z plastiku i tam gdzie wspiera się ostrze narusza go. Dzieje się tak tylko podczas ostrzenia z jednej strony, kiedy kamień spycha nóż, po drugiej stronie już nie.
Dłuta - nie jest to precyzyjne urządzenie do takich rzeczy, nie ma precyzyjnej prowadnicy, więc jest to ostrzenie jako tako. Co więcej kamień ma małą średnicę, więc powierzchnia skrawająca dłuta będzie zaokrąglona od spodu.
Wiertła - tak jak wspomniałem, te do metalu ostrzy całkiem nieźle, nie ma znaczenia czy hss, czy kobaltowe (do tych do drewna się nie nadaje przez ich specyficzną budowę).
Nożyczki - najlepiej rozebrać je na połówki i używać "półeczki" poniżej z przystawki do ostrzenia noży (na załączonym obrazku z linku metoda jest źle pokazana). Dzięki temu wyprowadziłem naprawdę stare, tępe nożyczki - tną jak nowe.

Silnik może i na pierwszy rzut ucha trochę klęka jak się mocniej dociśnie, ale tragedii mimo wszystko nie ma. Wypada pamiętać tylko, że jest to silniczek oznaczony bodajże jako S2-10 min, więc trzeba mu dać co trochę odpocząć.

9
Po przeanalizowaniu całej sprawy doszedłem do następującego wniosku. Wygląda na to, że firma bardzo sprytnie się urządziła. Wazność gwarancji uzależnia od wykonania przez klienta obowiązkowych przeglądów gwarancyjnych co 6 m-cy. Ażeby więc mieć zagwarantowaną 2-letnia gwarancję trzeba dokonać conajmniej trzy takie przeglądy, po 6-ciu, 12-tu, 18-tu m-cach. Jeden taki przegląd, to znaczny koszt, bo wiąże to się z kosztem przesyłki w jedna i druga stronę plus koszt przeglądu.

Czy to na pewno dotyczy sprzętu kupowanego na paragon przez zwykłego użytkownika, nie dla firm na fakturę? Spotkałem się z czymś takim przy kompresorach, ale kiedy użytkowane są komercyjnie.

10
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam wszystkich :-)
« dnia: Luty 05, 2018, 09:02:39 am »
Orb. Gdybym była jakimś Henrykiem i nie wchodziła w konwersacje z Wami, dawno temu byłoby już po.

Tak sobie pomyślałem, że może specjalnie rejestrujecie się jako alter ego o imieniu Henryk bądź Stefan i dlatego ciągle wydaje się nam, że jest dużo więcej facetów na forum. Może co drugi Stefan to tak naprawdę Kasia?

11
Pilarki / Odp: Piła Taśmowa TITAN TTB705BDS
« dnia: Luty 04, 2018, 19:39:02 pm »
Czyli poleciłbyś tą pilarkę taśmową jako tanią maszynkę do wycinania w cieńszych materiałach? Nie ma jakichś rażących niedoróbek?

12
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam wszystkich :-)
« dnia: Luty 04, 2018, 19:24:37 pm »
A ja Ci gratuluje, Twój wątek w "przedstaw się" jest niekwestionowanym mistrzem pod względem ilości wspisów, przebił nawet wątek Hafena!

13
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam wszystkich :-)
« dnia: Luty 04, 2018, 13:44:54 pm »
Wygłodniałe ludzie, popkornu się zachciewa i jeszcze czegoś do picia w dodatku!

14
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam wszystkich :-)
« dnia: Luty 04, 2018, 11:28:20 am »
Po nazwiskach proszę, tak to chyba każdy kto się odezwie w tym wątku będzie określony mianem "wygłodniałego psa".

15
Hyde Park Domidrewno / Odp: Damski kącik
« dnia: Luty 03, 2018, 18:34:35 pm »
To ja bym prosił o pozę w płaszczu op1 i maską przeciwgazową na twarzy z taką długa rurą i pochłaniaczem, a także w świeżo pastowanych gumowcach. Jestem romantykiem.

Strony: [1] 2 3 ... 25