Kwiecień 26, 2024, 22:34:55 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - siekson

Strony: [1]
1
Odkurzacze / Bosch AdvancedVac 20
« dnia: Czerwiec 13, 2018, 13:16:07 pm »
Cześć, mam możliwość kupienia w bardzo przystępnej cenie (ok 360zł) nowy odkurzacz Boscha AdvancedVac 20. Ktoś posiada i mógłby się podzielić opinią o tym sprzęcie? Po parametrach wszystko wydaje się super ale martwi mnie trochę tylko 20l zbiornik.

Czy uważacie, że to wystarczy do domowego warsztatu do amatorskiej zabawy w drewnie (szlifierka, ukośnica, pilarka stołowa, frezarka). Alternatywą jest jakaś marketówka typu Macallister 30l za podobne pieniądze. Oczywiście wolałbym Boscha (chociażby z uwagi na moc ssania) ale boję się czy nie będę go musiał opróżniać 3 razy dziennie? Jeśli chodzi o ilość pracy ww urządzeniami to w warsztacie spędzam do 5h dwa razy w tygodniu. Maszyny nie działają oczywiście non-stop. Każdorazowo zrobię na ukośnicy ze 30 cięć, frezarka podziała ze 20 minut i do tego może ze 20 minut szlifowania.

Co myslicie o 20l odkurzaczach na warsztatowo-amatorskie potrzeby?

2
Znalezione w sieci / Odp: Elektronarzędzia Parkside
« dnia: Kwiecień 16, 2018, 15:05:36 pm »
Ja mam i jestem zadowolony
A jak ze wskazaniami kątów? To co wskazuje podziałka pokrywa się z rzeczywistością?

3
Środki naturalne / Stolik ze starych krokwi
« dnia: Kwiecień 16, 2018, 14:59:03 pm »
Jestem na wykończeniu stolika ze starych krokwi. Pozostało mi praktycznie tylko wykończenie powierzchni. Zależy mi na tym, żeby deski miały jak najbardziej naturalny wygląd. Powierzchnia raczej będzie tylko lekko przeszlifowana bo boję się żeby się nie dogryźć do świeżego drewna (pewnie potraktuję tylko papierem ok. 240).

Teraz pytanie: czym to wykończyć? Jakimś olejem? Jakim? Czy ma to w ogóle sens? Czy może w wypadku takich starych już mocno suchych desek może w ogóle zrezygnować z wykończenia i pozostać tylko przy lekkim przeszlifowaniu.
Ktoś ma może doświadczenie z tego typu pracami?

4
Znalezione w sieci / Odp: Elektronarzędzia Parkside
« dnia: Kwiecień 16, 2018, 14:09:09 pm »
Od poniedziałku 24.04 ukośnica Parkside z posuwem. 1500W, tarcza 210mm. Ktoś posiada i mógłby podzielić się opinią? Warto brać?

5
Znalezione w sieci / ibood.pl
« dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:54:14 pm »
Dzisiejsza oferta:

http://www.ibood.com/diy-pl/pl/product-specs/35928/109780/pia-tarczowa-hitachi-1300-w-w-walizce.html

Mało czasu, ale dopiero teraz się natknąłem. Cena rzeczywiście okazyjna więc może ktoś skorzysta.

6
Pilarki / Odp: Pilarka ukosowa Meec
« dnia: Marzec 20, 2018, 19:43:19 pm »
Tydzień temu kupiłem tego Meeca ojcu w prezencie do przydomowych prac. W weekend przy jej pomocy zrobiłem fotel ogrodowy. Można powiedzieć, że wykonałem około 60-70 cięć pod kątem prostym (deski paletowe). Nie mam większych zastrzeżeń co do dokładności lub powtarzalności cięć. Są na przyzwoitym amatorskim poziomie (co nie oznacza, że są idealne, ale o tym w następnym akapicie). Po tych kilkudziesięciu cięciach nadal trzyma ustawione kąty.

A teraz o tym co nie jest idealne. Z niewiadomego powodu nie zawsze cięła w tym miejscu w którym chciałem. Tzn Rysuję linię na desce, przykładam "na sucho" tarczę do linii biorąc pod uwagę krawędź zębów, blokuję deskę ściskiem, tnę i otrzymuję cięcie dokładnie po linii ołówka. Wszystko pięknie! Kolejnym razem powtarzam procedurę i otrzymuję cięcie 1-2mm obok linii ołówka. Nie potrafię powiedzieć czy to brak wprawy może brak sztywności konstrukcji.

Piła, jak wszystkie marketówki w tej cenie, sprawia wrażenie mało solidnej. Mam pewne obawy że mogą być problemy z trzymaniem kątów. Miejmy nadzieję, że nieuzasadnione.

Podsumowując. Warto tę piłę kupić jeśli lubisz ramatorsko coś zbudować i będziesz ciął deski kilka razy w roku a możliwe różnica na poziomie 1-2mm w cięciu są dla Ciebie akceptowalne.

Wydaje mi się do takich prac jak zbudowanie domku na narzędzia ta piła będzie wystarczająca.

7
Znalezione w sieci / Odp: JULA - promocje
« dnia: Marzec 13, 2018, 21:40:00 pm »
Ktoś miał styczność z tym produktem?

https://www.jula.pl/catalog/gospodarstwo-domowe/sprzatanie-i-pielegnacja-odziezy/odkurzanie/odkurzacze-uniwersalne/odkurzacz-przemyslowy-002215/#tab02

Można urwać 100 zł taniej niż normalnie. Warto do domowego warsztatu dla amatora-dłubacza? Miałby posprzątać warsztat, obsługiwać szlifierkę, frezarkę i może ukośnicę. Używany byłby weekendowo.

8
Znalezione w sieci / Odp: Elektronarzędzia Parkside
« dnia: Marzec 13, 2018, 21:34:18 pm »
Za jakieś dwa tygodnie w ofercie będzie strug 750W. Warto to brać do amatorskich prac czy szkoda pieniędzy wyrzucać w błoto? Ktoś ma?

9
Pilarki / Odp: Piła stołowa Scheppach HS105
« dnia: Luty 18, 2018, 14:06:55 pm »
Czy w tym modelu jest możliwość ustawienia wysokości kła poniżej linii tarczy? Czy trzeba kombinować z dorabianiem?

10
Środki sztuczne - inne / Odp: Jaka żywica epoksydowa?
« dnia: Styczeń 22, 2018, 20:10:29 pm »
652 można tylko kilka mm?

Słyszałem taką opinię już kilkukrotnie. Podobno żywica może się wtedy "zagotować". Jeśli mimo wszystko będziesz próbował zalać większą warstwę to daj znać jak Ci to wyszło.

11
Środki sztuczne - inne / Jaka żywica epoksydowa?
« dnia: Styczeń 22, 2018, 17:04:20 pm »
Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z żywicą epoksydową?

Mam w planach zrobienie stolika kawowego ze starych, kilkudziesiecioletnich krokwi. Oczywiście jak to zwykle bywa stare drewno oznacza pęknięcia i pomyślałem o wypełnieniu tego żywicą epoksydową. Dotychczasowy research skłonił mnie do wyboru Epidian 652 + utwardzacz Ida (głównie za radą kanału YT "Meble Twojego Pomysłu"). Żeby nie było za łatwo jak już miałem zamawiać to doradca w sklepie polecił mi żywicę Epidian Deco + utwardzacz Deco, Główna różnica jest taka, że Deco można zalewać nawet do 5 cm a 652 tylko kilka milimetrów. Czas schnięcia Deco - 24h całość, a 652 - około godziny każda warstwa.

Załączam zdjęcie krokwi, które będą stanowiły blat. Chodzi mi o pęknięcia wzdłużne na pierwszej i drugiej krokwi (od lewej). Wolałbym zalać na raz i mieć z głowy. W takiej szczelinie ciężko będzie skontrolować ile grubości ma wlana warstwa 652 i tu może być problem. Różnica cenowa jest minimalna na korzyśc 652 ale o Deco słyszę pierwszy raz i nie wiem czy się w to bawić czy wziąć 652, która jest ogólnie polecana do drewna i zalewać na kilka warstw. Czy może w przypadku takich ubytków można 652 zalać całość na raz?

Wszelkie wskazówki mile widziane :)

12
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Cześć
« dnia: Styczeń 22, 2018, 10:16:56 am »
Nadaję z Warszawy. Wiedziałem, że zaraz będą pytania o crossfit (nie, nie trenuję, i nie jestem vege) ;). To żeby było śmieszniej to jeszcze się przyznam, że pochodzę z... Radomia. Ha! Szach mat!! ;)

13
Przedstaw się na Domidrewno / Cześć
« dnia: Styczeń 21, 2018, 13:26:56 pm »
Cześć.

Mam na imię Maciek i zawodowo zajmuję się prawem. Pracę z drewnem traktuję jako hobby. Jestem dopiero na początku swojej przygody i raczej nie podejrzewam się o ukryte pokłady talentu stolarskiego. Po prostu większy sens ma dla mnie zrobie z drewna czegoś co ma namacalny wymiar niż klepanie kolejnych stron w Wordzie. Aby ukryć brak umiejętności raczej robię drobne rzeczy typu lampki czy stoliki w stylu rystykalnym i nie porywam się na budowanie całych szafek.

Dotychczas pracowałem w warunkach domowych, kompletnie niedostosowanych do jakiegokolwiek majsterkowania. Na wiosnę mam zamiar urządzić sobie niewielki warsztat aby wreszcie mieć choćby kawałek blatu roboczego. Powoli kompletuję narzędzia ale jeszcze wszystko przede mną. Czeka mnie sporo zakupów i trudnych wyborów bo teraz nie mam nawet pilarki tarczowej (nie mówiąc o ukośnicy lub pile stołowej).

Mam nadzieję, że wyniosę z forum dużo cennej wiedzy, a z biegiem czasu sam bedę się mógł nią dzielić.

Pozdrawiam 

Strony: [1]