Styczeń 18, 2018, 00:38:55 am

Autor Wątek: Nietypowe drzwi przesuwne  (Przeczytany 1951 razy)

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
Odp: Nietypowe drzwi przesuwne
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2017, 21:38:52 pm »
Ja zrozumiałem o co chodziło Piotrowi. Czy to czyni mnie potencjalnym kosmonautą?
Gońcie się. Chciałem być kreatywny ale jak nie to nie.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2017, 21:41:07 pm »
Specu nie strzelaj focha . Chodziło mi o to ,że wszystko można zbudować , tylko trzeba też przewidzieć żywotność takiego systemu i jego kulturę pracy . Sam wiesz , że są okucia meblowe które dobrze się sprzedają , a których nigdy nie weźmiesz do ręki właśnie z racji ich pracy ;)

Online m_kola

• Hero Member
  • .
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2017, 21:44:04 pm »
A mogą być pomysły "niekatalogowe"
niekatalogowy to moje drugie imię!

Kola , te drzwi będą jeździły na " plecach szafy "? i będą przesuwane tylko w lewą stronę ? Ma to pełnić funkcję drzwi przejściowych ?
Dokładnie tak.

P.S. Nie krzyczcie na Pietrka, chłop się stara i chociaż wyzywa moją robotę od baboli (za co się trochę focham) to ma chłopak chęci.

#aa0022

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2017, 21:45:22 pm »
Można by też np zrobić patent jak kolega z szafką pod schodami, wszystko na kółkach wysuwane do przodu.

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2017, 21:45:31 pm »
Ale ja to rozumiem tylko tu nie sprzedajesz klientowi z pełną gwarancją tylko podsuwasz różne opcje koledze z forum gdzie wszyscy zdają sobie sprawę, że to partyzantka i że od słowa do słowa się rozwija jakiś myk.

Ps. Nie twierdzę Kola, że zrobiłeś babola z meblami tylko nie przemyślałeś kwestii rozbudowy. Stąd m.in. (i też przez późną porę) rodzą się dziwadła. Przestańmy więc się pastwić nade mną tylko wytężmy mózgownice bo Mikołaj czeka.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 21:48:26 pm wysłana przez SpecPiotr »

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2017, 21:47:44 pm »
W sumie to też można by pomyśleć o bardziej przyziemnych pomysłach i np skopiować idee drzwi przesuwanych z auta.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2017, 21:48:59 pm »
Przy tym nie trzeba żadnych wynalazków . Na rynku jest profil ( rączka) z górnym wózkiem ,który jest montowany do środka profilu . U góry będzie mocowanie tylko w jednym miejscu i ono będzie pełniło funkcję prowadzenia , natomiast za stabilizację frontu będzie odpowiadał tor dolny z dwoma wózkami . Już kiedyś koziowi tłumaczyłem to samo z jakąś szafa na skosie .
Zaraz poszukam linku i wrzucę. 
Specu wyluzuj , nikt się nad tobą nie pastwi
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 21:51:05 pm wysłana przez przemek77 »

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2017, 21:51:49 pm »
Wiem o co Ci chodzi i też o tym na początku wspomniałem. Jednak w tym przypadku takie rozwiązanie będzie mocno niestabilne moim zdaniem i estetyka też słaba bo musisz prowadnice zamontować na istniejących meblach.

Ps. Choć szczerze przyznam, że co by nie zrobił to i tak estetyka będzie słaba.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 21:54:10 pm wysłana przez SpecPiotr »

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2017, 21:52:48 pm »
No to mniej więcej jak w aucie właśnie.

Wiem o co Ci chodzi i też o tym na początku wspomniałem. Jednak w tym przypadku takie rozwiązanie będzie mocno niestabilne moim zdaniem i estetyka też słaba bo musisz prowadnice zamontować na istniejących meblach.

Dlaczego nieestetyczne? Prowadnica idzie od wewnątrz drzwi, a punkt mocujący jest w środku szafy. Co do stabilności to podzielam wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 21:54:19 pm wysłana przez L4 »

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2017, 21:55:45 pm »
Dokładnie jak w aucie. Tylmo w aucie masz sztywniejsze i mniejsze drzwi. Tu masz konia ponad 800 szerokości i 2000 wys. na dłuższej stronie.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2017, 22:00:14 pm »
Robiłem drzwi na podobnym systemie . Zwróć uwagę na obsadzenie wózka górnego , jest on osadzony w proflilu . W tym wypadku możesz drzwi zrobić z pełnym skosem  . Oczywiście tor pojedynczy do drzwi przejściowych http://okleina.pl/product-pol-286-Raczka-Primo.html

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 16, 2017, 22:05:09 pm »
Wydaje mi się, że jak zaczep będzie po stronie którą instynktownie łapiemy w celu otwarcia/zamknięcia drzwi to problem niestabliności będzie  znacznie mniej odczuwalny.
Czyli, patrząc na pustą wnękę, otwieramy prawą ręką od prawej strony i tam też jest punkt kontaktowy (przesuwający się po stałej szynie w środku szafy).

Robiłem drzwi na podobnym systemie . Zwróć uwagę na obsadzenie wózka górnego , jest on osadzony w proflilu . W tym wypadku możesz drzwi zrobić z pełnym skosem  . Oczywiście tor pojedynczy do drzwi przejściowych http://okleina.pl/product-pol-286-Raczka-Primo.html

Czyli te części skośne zachodzą trochę na część płaską żeby róg w torze górnym jeździł?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 22:07:42 pm wysłana przez L4 »

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2017, 22:14:40 pm »
Wybacz mentorze ale właśnie mnie to rozwiązanie się nie podoba. Wystarczy, że jeden wózek wyskoczy z toru i robi się niebezpiecznie. Może jestem przewrażliwiony. W domu ganiają dzieciaki a to są drzwi przechodzące i szukałbym rozwiązania gdzie mocowanie jest bliżej środka skrzydła.

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 16, 2017, 22:16:45 pm »
Czyli te części skośne zachodzą trochę na część płaską żeby róg w torze górnym jeździł

Właśnie tak .

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2017, 22:17:48 pm »
To czemu by nie połączyć obu? Lewa strona w prowadnicy u góry, prawa strona ślizgająca się po wewnętrznej stronie na prowadnicy w środku?