Czerwiec 24, 2018, 14:59:51 pm

Autor Wątek: Wąska, a wysoka szuflada  (Przeczytany 481 razy)

Offline amciek

• Full Member
Wąska, a wysoka szuflada
« dnia: Grudzień 04, 2017, 15:40:50 pm »
Witam,

Chciałbym zrobić szafkę jak na rysunku. Wymiary zewnętrzne szafki to szerokość 300mm x wysokość 730mm x głębokość 560mm.
Z uwagi na to, ze po odjęciu płyty 2x 18mm zostanie mi wewnątrz 264mm. Planowałem dać tam szufladę z prowadnicami metabox. Ale jestem pewien, że przy tej wysokośći front, z rączką na górze będzie się wyginał. Czy podpowiecie jak to poprawnie rozwiązać?

Szuflada tylko dlatego, że szafka przy tak głebokiej wnęce przy takiej szerokości byłaby nieużyteczna. A tak do takiej szuflady coś się zawsze wsadzi lekkiego i wysokiego.

Szafka będzie w malutkiej kuchence i jest tylko dlatego, ze zostaje taka "dziura" w która trzeba coś wsadzić, a każda powierzchnia do składowania jest na wagę złota.

fyme

• Gość
Odp: Wąska, a wysoka szuflada
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2017, 16:09:43 pm »
Jest rozwiązanie

kozio

• Gość

Offline amciek

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2017, 20:35:05 pm »
Włóż tam cargo. Masz do wykorzystania minimum 2 poziomy a cenowo to nie jakiś szał. https://sklep-art-meb.pl/pl/p/Kosz-cargo-dwupoziomowy-300-p1-bialy-linia-standard-NOMET-W-2311M-300/2285?gclid=Cj0KCQiAgZTRBRDmARIsAJvVWAsJ2yqdTNVB73ILWCEmn6RwJ8MXp-h4X36IUSWW1apHKgnpyBvEwHwaAjTvEALw_wcB
Prawie 100 zl. Ciut za drogo. Co prawda nie wiem ile kosztuje ta szuflada z relingiem ale szacuje, że ok 5 dych.

Offline Jureq

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2017, 20:47:42 pm »
Jest rozwiązanie

może 20 lat temu ...  miałem zrobioną szufladę na śmietnik która wytrzymała 16 lat i przyszedł jej kres, od tamtej pory wymieniam metalboxy z prowadnicami 2 razy w ciągu roku przy czym poprawnie działają przez max 2 miesiące
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ...  ale łatwo się uczę i kiedyś coś ładnego z drewna zmajstruję

fyme

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2017, 21:26:13 pm »
No to u mnie działają już koło 6 lat i nadal nic im nie dolega.