Październik 19, 2018, 22:30:00 pm

Autor Wątek: ..."ok, działaj!"...  (Przeczytany 164 razy)

Offline woodfor

• Newbie
  • *
..."ok, działaj!"...
« dnia: Październik 09, 2018, 21:26:25 pm »
...zacząłem od cytatu z Jarka...krótko: lat 61, nie stolarz, nauczyciel matematyki i fizyki przez 18 lat, od 1993 dodatko związany z drewnem, najpierw mały trak tarczowy, produkcja wiązek rozpałkowych, później mały trak Wood-Mizer LT15, poźniej Wood-Mizer LT 40, ale to już na wynajmie mojego placu dla innej firmy, od dwóch lat wróciłem do działalności gospodarczej, wziąłem w leasing trochę maszyn : Hammer i Felder, a z dotacji kupiłem sporo elektrosprzętu Festool...ten warsztacik stolarski (ok. 100m2) zawsze był moim marzeniem...obecny stan zdrowia niestety nie pozwala na normalne funkcjonowanie (czytaj: zarabianie pieniędzy)...ot coś tam czasami postrugam, pokleję, pomogę zrealizować swoje wizje sąsiadom czy znajomym...po co tu się pojawiam? z dwóch względów: wybór maszyn Hammera (formatówka +frezarka) oraz (wyrówniarka + grubościówka) i Feldera (wiertarka pozioma) i odciąg trocin dokonał się dzięki Jarkowi i jego filmom, pan Tomasz Sobczyk z Feldera załatwił resztę, drugi powód: liczę na to, że czegoś się tu mogę nauczyć, a możę jakimś cudem pojawi się ktoś, kto zechce ze mną współpracować, zainspiruje mnie do takich działań, które sprawią, że mój warsztacik będzie żył i...zarabiał pieniądze...mieszkam w Lubaniu na Dolnym Śląsku, mam na imię Piotr...żona (od 44-ech lat ta sama), dwoje dorosłych dzieci, jeden dziedzic (lat4)...

Online amigorg

• Hero Member
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Maszyny i projekty
Odp: ..."ok, działaj!"...
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2018, 21:46:46 pm »
Cześć.
Zdrowia życzę, powodzenia w powrocie do zarabiania pieniędzy na stolarstwie :) Czekam na fotograficzne relacje z Twoich prac. Warsztat też mógłbyś już pokazać - pewnie masz co.

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2018, 21:51:39 pm »
Witamy na forum :) Jak widzisz ja również uczę się każdego dnia. Obrałem taką drogę, że chcę to robić na swoich błędach :p Błędy następnie analizuje i wyciągam wnioski i dalej do przodu ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline woodfor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2018, 22:18:51 pm »
Amigorg: warsztacik pokażę, dzięki za życzenia zdrowia,
JarekO: trochę mnie przeraziłeś, młody jesteś, to możesz ...czyżbym miał, jak najszybciej pozbyć się tych maszyn?...:)

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2018, 23:15:46 pm »
Witam na forum

Offline woodfor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2018, 23:42:06 pm »
...łazi mi po głowie taki pomysł...udostępniam chętnym warsztat za jakieś 25-40 PLN/godz. na realizację swoich planów (ławeczka do ogrodu, półka do sypialni, altanka itp.), ale co?jak ktoś da sobie przestrugać palce, albo uciąć łapkę?...

Offline woodfor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2018, 23:47:15 pm »
...wiem...trochę przesadziłem...ale?

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 10, 2018, 00:00:48 am »
Temat ciekawy.