Listopad 13, 2018, 19:23:00 pm

Autor Wątek: Bardzo nie szybka drewniana skrzyneczka na narzędzia  (Przeczytany 1164 razy)

MChObi

• Gość
Bardzo nie szybka drewniana skrzyneczka na narzędzia
« dnia: Styczeń 01, 2018, 16:01:06 pm »
Nowy rok nowa wena ( wreszcie znalazłem pomysł , coby Meri się ze mnie nie naśmiewał tylko pilnował dębu czy mu schnie ).

Wpadłem na pomysł zrobienia drewnianej skrzyneczki na narzędzia dla siostrzeńca a, co prawda na razie jestem na etapie wiem co chce , ale nie wiem jak to będzie wyglądało  8) , ale zawsze to  już coś . Wymiary muszę sprawdzić , chcę tam zmieścić kilka dłut , młotek drewniany i "japońską pilę z juli ".
Co prawda jeszcze nic nie mierzyłem , wymiarów nie mam , stan dzisiejszego samopoczucia i przepisy BHP (ku przestrodze to dział w  którym nie chciałbym się znaleźć)
sprawiają że muszę trochę poczekać.

Także wszystkie uwagi mile widziane , jakieś projekty czy cuć ( już oglądałem jutuby ) i czas zacząć coś robić bo narzędzia marzną .

Podsumowując jak ktoś już coś takiego zrobił z chęcią podwędzę kilka sprawdzonych rozwiązań , skrzyneczka będzie miała  ( takie są założenia ) zawiasy wewnętrzną wkładkę  (wyjmowaną )co by ją spientrować a materiał od kolegi Kosy się na to powinien nadać w sam raz .

No i oczywiście czas trwania projektu od dziś do momentu jak skończę .  ;D

Offline djaworek

• Sr. Member
Odp: Bardzo nie szybka drewniana skrzyneczka na narzędzia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2018, 16:21:21 pm »
Zrób jak Jimi Diresta.
On na filmie podaje wymiary skrzynki. Z resztą i tak je trzeba dostosować do wymogów bo chińska-japońska piła wcale krótka nie jest.

Offline cumbajszpil

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
  • Volenti non fit iniuria

Offline krit 6

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2018, 20:26:20 pm »
Jak się domyślam młodzieniec ów ma lat kilkanaście, więc pomyślałem o czymś takim:

ale jak chcesz ambitniej się zabrać do pracy to proponuję to:

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2018, 20:35:27 pm »
krit 6 patent niezły , ale jest jedno ale ;D Siostrzenice ma 11 lat i to trochę za duże dla niego , po za tym na razie ma 1 dłuto i 1 piłe

Offline djaworek

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2018, 21:45:42 pm »
To jemu drewniany piórnik potrzebny a nie skrzynia na narzędzia.
Trzeba chłopakowi wręczyć puchar "za zajęcie pierwszego miejsca" i dalej już samo pójdzie ;)
Ważne , że wujek potrenuje jaskółcze ogony i wenę twórczą podtrzyma żeby nie wygasła.
Kibicuję projektowi bo niedługo sam się biorę za coś podobnego.

Offline krit 6

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2018, 21:50:56 pm »
Myślałem, że złapał już bakcyla i ma trochę więcej narzędzi.  Można oczywiście wziąć 5 desek i kij od  szczotki i zrobić prostą skrzynkę, będzie spełniała swoje zadanie, ale czy zainteresuje na tyle młodzieńca, aby zrezygnować z gry na komputerze czy łobuzowania z innymi kolegami? Twój prezent powinien być taki , aby go zainteresować. Dla tego proste rozwiązania, choć niezawodne nie wchodzą w grę. Mam jeszcze jedną ciekawą propozycję :

Być może Cię zainteresuje.

Stol-Drew

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2018, 22:12:10 pm »
kiedys na YT widziałem skrzynkę z skrytką na browara

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2018, 22:39:27 pm »
krit 6 i już wiem co zrobię , dzięki to chyba najfajniejsze rozwiązanie .

Stol-Drew Taaaaaaaaa a później się będę siostrze tłumaczył , dlaczego młody tak bardzo " lubi zabawę ze skrzynką " ;D

Offline mk_kosa

• Full Member
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2018, 13:09:59 pm »
(...) czas trwania projektu od dziś do momentu jak skończę (...)

podobają mi się jasno i rzeczowo określone ramy czasowe

Na zlocie miałem skrzyneczkę (jak pamiętasz, albo i nie: foto poniżej) wykonywaną według podobnych założeń co Twoje przedstawione wyżej: skrzynka dla małego majsterkowicza; moje wykonanie jednak zakładało maksymalną prostotę wykonania, stąd nawet rączka zrobiona została z grubego sznura; po roku użytkowania powiem tylko, że się sprawdza.

powodzenia - masz wszystko co potrzeba by ukończyć swój kolejny pomysł: zdolności, doświadczenie, zmysł techniczny, poprawną organizację stanowiska pracy, czar i urok osobisty, szlifierkę, merytoryczne wsparcie forumowiczów * Trzymam kciuki.

* niepotrzebne skreślić (wybrać minimum 3 pozycje)

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2018, 16:03:54 pm »
Pogoda dziś dopisała więc czas zabrać się do roboty

Podstawa to plany ( im lepiej czytelne tym lepiej ;D )

A skoro plany są to czas działać , ciąć , mierzyć  , zaznaczać i nawiercać .

Wreszcie darmowa pomoc , i nie ważne że wolałby młody jakąś grę pomagać musi przy swojej skrzyneczce ( co też z chęcią robi )

Na dziś fajrant robi się ciemno i zimno . jutro powinienem dokończyć . Pomalować , dać blokady grawitacyjne ( jaka fajna nazwa na kawałek deseczki ze śrubą ) i tyle.

+ Mały bonus dla tych co mają makiete i sobie chwalą ;D

Cugle najszybciej wyregulować tak

Dajemy płasko do jednej krawędzi z rowka u mnie działa i po zmierzeniu wychodzi pięknie równe cięcie .

Offline draax

• Sr. Member
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 06, 2018, 21:03:16 pm »
Obi, jak sie sprawuja te sciski katowe? Maja 90' i da sie z nimi dzialac, czy za kazdym razem przeklinasz w duchu na nie?

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 06, 2018, 22:08:22 pm »
Obi, jak sie sprawuja te sciski katowe? Maja 90' i da sie z nimi dzialac, czy za kazdym razem przeklinasz w duchu na nie?

Powiem szczerze że mam je ok 8 miesięcy i pierwszy raz je użyłem ;D
Jutro sprawdzę kąty dla Ciebie

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2018, 15:30:12 pm »
Co do kątów to w miarę trzyma ( czego oczekiwać po  ścisku za parę złotych )

A co do skrzyneczki to dziś fajrant

Podsumowując szybo mi poszło , skrzyneczka ciężka jak cholera ( sklejka 10 ) , ale jak się odseparuje górę od dołu to spokojnie młody uniesie .
Zamiast grawitacyjnych zamków ;D  dałem stopki od dołu (ost zdjęcie ) , góra przesuwa się max 5 mm i działa tak samo.

meridox

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2018, 20:34:22 pm »
łooooo cie Panie chyba kilka miechów przespałem bo to nie możliwe jest żebyś w tydzień skończył ;)