Maj 24, 2018, 15:38:26 pm

Autor Wątek: Kratki do grzejników kanałowych  (Przeczytany 2372 razy)

Online krzysiek_z

• Hero Member
Odp: Kratki do grzejników kanałowych
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 18, 2018, 12:39:26 pm »
Advertisement
Sprawdzę wieczorem i dam znac

Online krzysiek_z

• Hero Member
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 18, 2018, 13:25:36 pm »
@Strużyn Dobra, nie musiałem sprawdzać bo przecież zrobilem tak jak producent grzejników robi ( w załączniku). Trwałość jest więcej niż wystarczająca. Stałem, skakałem ani chwili nie czułem ze może się coś stać.
Jeśli będziesz robił na sprężynie i masz dobrze osadzony grzejnik to moje problemy raczej Cię ominą. U mnie konstrukcja była inna bo parkieciarze zalali mi grzejnik lakierem i musiałem to i owo schować.
Dla Ciebie najważniejsze jest zachować wymiary listewek oraz dystansów no i ładnie pociąć dystanse.

Kratka musi pracować cała... tego nie wyeliminujesz. Więc tak trzeba konstrukcję zrobić, żeby przewidzieć, że cała konstrukcja zmieniać będzie wymiar zewnętrzny na długości.
Jarku przeczytaj poprzednie posty, kratka pracuje na długości i ma do tego miejsce zostawione w nadmiarze, pęknięcia są w środku na klejeniach pomiędzy dystansami a szczebelkami.
Jeśli masz pomysł jak zrobić lepszą konstrukcję w moim przypadku chętnie posłucham, może kiedyś to poprawię. Bo w sumie teraz to jest trochę po sprawie na dawanie rad. W sumie to też ciężko to nazwać radą :)

Offline Strużyn

• Sr. Member
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 18, 2018, 13:28:51 pm »
O... szukałem takiej informacji. Ja w prototypie zrobiłem 15 mm i wydawało się trochę za ciężkie. Teraz spróbuję te 12 mm. Jeszcze raz dzięki.

Online tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 18, 2018, 14:30:58 pm »
pęknięcia są w środku na klejeniach pomiędzy dystansami a szczebelkami.

A dlaczego klejone?

Online krzysiek_z

• Hero Member
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 18, 2018, 16:29:34 pm »
Tak jak pisałem w tym wątku grzejniki były źle zamontowane i nie ma w niej 2 takich samych elementów więc każdy z nich musi być spasowany na stałe z elementami obok (frezowane kształtu plus szlifowanie z góry i dołu tak żeby mniej więcej pasowało do parkietu i obramowania grzejników).
Nie wyobrażam sobie inaczej ustabilizować to niż klejem. Taką też zresztą dostałem podpowiedz w tym wątku.

O... szukałem takiej informacji. Ja w prototypie zrobiłem 15 mm i wydawało się trochę za ciężkie.

Ciężkie to raz, ale ważny jest też stosunek (<gimbaza>hy hy hy ;) </gimbaza>) pomiędzy listewkami a prześwitem. Jeśli zmniejszysz go poniżej tego co zaleca producent wtedy sprawność grzejnika maleje. Wszystko powinieneś mieć napisane w karcie katalogowej grzejnika na stronie producenta.