Lipiec 18, 2018, 20:08:03 pm

Autor Wątek: Skrzyneczka  (Przeczytany 2660 razy)

Offline raven

• Sr. Member
Odp: Skrzyneczka
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 05, 2018, 08:01:44 am »
Górka, gdzie w okolicy Legionowa zaopatrujesz się w drewno?

Amroz

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 05, 2018, 08:25:34 am »
Górka, gdzie w okolicy Legionowa zaopatrujesz się w drewno?

Liściaste to od znajomego z Zakroczymia ale to bardziej dostaje jak potrzebuje deskę niż kupuję. Właśnie jest problem tutaj w okolicy bo nie ma "składu" aby mieli suche. Tartaki są ale to iglaste i mokre. Na skrzynki to materiał pochodzi z list przypodłogowych, miałem okazje kupić trochę taniej i zheblowałem i gotowy towar :) Może i droga ale nie liczyłem co za ile. Suche w dechach trzeba liczyć 4500 zł za m3, listwa nie wiem nawet ile ;)

Offline raven

• Sr. Member
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 05, 2018, 10:09:06 am »
To podopowiem Ci, że namierzyłem faceta w Józefowie, który ma suszarnię, i sprzedaje dąb, jesion i inne. Jeszcze u niego nie brałem, ale muszę go jakoś urobić, żeby wysuszył mi moją akację przy okazji suszenia jakiegoś dębu swojego ;)

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 05, 2018, 10:11:40 am »
A jakieś namiary kolega ( "somsiad" ;D ) poda ??

Amroz

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 05, 2018, 10:38:50 am »
To podopowiem Ci, że namierzyłem faceta w Józefowie, który ma suszarnię, i sprzedaje dąb, jesion i inne. Jeszcze u niego nie brałem, ale muszę go jakoś urobić, żeby wysuszył mi moją akację przy okazji suszenia jakiegoś dębu swojego ;)
Józefów ul.Grudzie ? Ma dąb i jesion ale ta suszarnia jest kiepska. Nie nadaje sie np. na schody. Ceny ma zajebiste ale po pierwsze nie sprzedaje oficjalnie i nie zabardzo chcę chyba ze dwie trzy deski, drugie to właśnie nibyiby suche po bokach a jak przecielismy na klejonki to w srodku "lipa".

Offline djaworek

• Sr. Member
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:11:59 am »
Na początku pomalowałem kaponem aby drewno z czasem nie ciemnialo a później tej samej firmy Nitrolak połysk
Dąb akurat jest ładniejszy jak przycemnieje ;)
Z nitro będzie trochę zabawy.
Odezwij się do mnie na PW.

Offline raven

• Sr. Member
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:40:09 am »

Proszę bardzo. https://www.olx.pl/oferta/dab-jesion-po-szuszarni-CID628-IDihrXp.html
Nie wiem Górka, czy on się mieści na Grudziach, bo tylko rozmawiałem z nim przez telefon.
Jeszcze natrafiłem na taki tartak, ale trochę dalej, przy drodze na Wyszków. Nie korzystałem jednak. Gatunki w cenniku wyglądają imponująco.
http://taxusniegow.pl/

MChObi - nie wiedziałem, że jesteśmy "somsiadami" :D Trzeba niedługo zrobić jakiś legionowski zlot ;)

Amroz

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:42:43 am »

Proszę bardzo. https://www.olx.pl/oferta/dab-jesion-po-szuszarni-CID628-IDihrXp.html
Nie wiem Górka, czy on się mieści na Grudziach, bo tylko rozmawiałem z nim przez telefon.
Jeszcze natrafiłem na taki tartak, ale trochę dalej, przy drodze na Wyszków. Nie korzystałem jednak. Gatunki w cenniku wyglądają imponująco.
http://taxusniegow.pl/

MChObi - nie wiedziałem, że jesteśmy "somsiadami" :D Trzeba niedługo zrobić jakiś legionowski zlot ;)
Jaki ten swiat mały :) znajomu mi też ich polecał ale to troche drogi z Legionowa ;) po jedna czy dwie deski sie nie opłaca.

Amroz

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:45:42 am »
Tak to jest ten gościu co od niego braliśmy. Możesz jechac pod sam koniec ulicy Grudzie.

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:54:10 am »
Jak sie pytam stolarzy to też o http://taxusniegow.pl/ mówią ;D

Offline raven

• Sr. Member
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 05, 2018, 11:56:14 am »
to wcale nie jest daleko. Tak się tylko wydaje, a gatunki mają piękne. Tylko trzeba chyba dzwonić, kiedy co z suszarni wyciągają, żeby nie nabrało wilgoci w między czasie.
Co do tego kolesia z Grudzi, to jak ma mokre to już nie chcę. :-/

Amroz

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 05, 2018, 13:51:08 pm »
to wcale nie jest daleko. Tak się tylko wydaje, a gatunki mają piękne. Tylko trzeba chyba dzwonić, kiedy co z suszarni wyciągają, żeby nie nabrało wilgoci w między czasie.
Co do tego kolesia z Grudzi, to jak ma mokre to już nie chcę. :-/
Podjedz zobacz drewno ma ładne ale jedź z miernikiem

Amroz

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 08, 2018, 20:55:25 pm »
Dzisiaj ostatnie prace, okicia. Zawiasy zewnętrzne. Jako że nie miałem małego wiertelka to pomoglem sobie obciętym gwoździem o odpowiedniej średnicy ;) zawiasy zamontowane na wkrety ale tak wrazie czego jwst jeszcze klej. Nóżki większe niż poprzednio. Taśma była potrzebna aby nic się nie ruszyło podczas wiercenia zawiasów.

Amroz

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 08, 2018, 20:56:13 pm »
Ciąg dalszy

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 08, 2018, 21:04:09 pm »
No i fajny efekt końcowy , Tak trzymaj