Sierpień 14, 2018, 15:33:11 pm

Autor Wątek: Stolarnia 5m2  (Przeczytany 33782 razy)

Offline Łukasz G.

• Hero Member
    • Blog 5m2+
Odp: Stolarnia 5m2
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 08, 2018, 21:23:34 pm »
Fotorelacja będzie dotyczyła budowy prototypu i będzie trochę takim poligonem doświadczalnym. Głownie chodzi o dobór narzędzi. Lepszą formą jest video - będzie później z większą ilością szczegółów.

Offline Łukasz G.

• Hero Member
    • Blog 5m2+
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 08, 2018, 21:37:10 pm »
MChObi - to będzie wariacja na temat tego stolika. Wersja z szufladą będzie nieco inna - tutaj prowadnice stwarzały mi pewne problemy. Wykonamy sprytniejszą wersję - nieco mniej pracochłonną. Zastosujemy również sposób na obejście półkrytych jaskółek - będą wyglądały jak półkryte. Jest ok?

Online skraburski

• Full Member
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 08, 2018, 21:53:55 pm »
może coś w ten deseń?
https://www.theenglishwoodworkerjournal.com/build-hall-table/

tam jest właśnie prościej rozwiązana szuflada, są tylko dolne prowadnice a funkcję górnych prowadnic pełni blat
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2018, 21:55:47 pm wysłana przez skraburski »

Offline Łukasz G.

• Hero Member
    • Blog 5m2+
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 08, 2018, 22:04:23 pm »
Myślałem właśnie o tej wersji. W konstrukcji z mojego zdjęcia trzeba stosować dolne i górne prowadnice. To trochę upierdliwe. Wykonywałem kiedyś szufladę do stolika z takim wykorzystaniem blatu - mega proste rozwiązanie.

Online skraburski

• Full Member
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 08, 2018, 22:11:14 pm »
Będę śledził bo sam też się przymierzam do takiej realizacji.

JanZ

• Gość
« Odpowiedź #500 dnia: Styczeń 08, 2018, 22:59:47 pm »
Zastosujemy również sposób na obejście półkrytych jaskółek - będą wyglądały jak półkryte.
Czyżby wykonanie zwykłych i naklejenie od przodu cienkiej deseczki? Widziałem chyba u Wandela kiedyś taki patent.

mily68

• Gość
« Odpowiedź #501 dnia: Styczeń 09, 2018, 11:39:54 am »
Super! Będę śledził z zaciekawieniem :)

Krajmesel

• Gość
« Odpowiedź #502 dnia: Styczeń 09, 2018, 14:12:24 pm »
Ja uważam że bez co najmniej FESTOOL- nie wykonalne. Panie Łukaszu polkryte jaskółki Irwinami? ...profanacja. I z tym Nortonem to chyba psikus.
Mimo wszystko będę śledził.

Offline tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #503 dnia: Styczeń 09, 2018, 14:23:40 pm »
Ja uważam że bez co najmniej FESTOOL- nie wykonalne.

Wykonalne i zdziwisz sie jak Łukasz sprytnie to  zrobi. :)
Więźniowie za pomocą tylko łyżeczki potrafili zrobić wyjście  w ścianie i opuścić lokal ;)

Offline maniek7

• Sr. Member
« Odpowiedź #504 dnia: Styczeń 09, 2018, 17:02:03 pm »

Następny w kolejce do podglądania
Oft: Posiadam jedno dłuto Irwina tylko 4mm ale też jestem zadowolony.

Offline Łukasz G.

• Hero Member
    • Blog 5m2+
« Odpowiedź #505 dnia: Styczeń 09, 2018, 17:27:32 pm »
Krajmesel - a kto powiedział, że nie będzie festoola - spójrz na ołówek na pierwszym zdjęciu. Wielki Zielony Brat czuwa...

Offline clhseba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #506 dnia: Styczeń 09, 2018, 18:44:30 pm »
Super temat się zapowiada :D
wszytskie narzędzia mam
z tym ze "stanleja"  i dłuta mam z auchana :D

Offline Łukasz G.

• Hero Member
    • Blog 5m2+
« Odpowiedź #507 dnia: Styczeń 09, 2018, 19:10:53 pm »
Kilka narzędzi zrobimy po drodze we własnym zakresie - na pewno znacznik i linijki. W tym tygodniu jadę po materiał bo nie mam sosny ;-) Cała fotorelacja będzie w nowym wątku poświęconym tyko dla tego małego projektu.

Offline Łukasz G.

• Hero Member
    • Blog 5m2+
« Odpowiedź #508 dnia: Styczeń 10, 2018, 18:50:38 pm »
Ostatnie uaktualnienie w tym wątku. Mam już materiał - jak zwykle Mabor w Swarzędzu nie zawiódł. Świetna sosna - czysta i w dobrych grubościach oraz jesion na blat. Materiał na kilka stolików...

Offline Łukasz G.

• Hero Member
    • Blog 5m2+
« Odpowiedź #509 dnia: Luty 27, 2018, 18:36:33 pm »
Wszelkie prace stolarskie wstrzymane - trwa remont pomieszczeń nowej pracowni. Opowiem trochę o miejscu w którym stacjonujemy - cały budynek należy do lecznicy dla zwierząt a w miejscu które urządzamy na nasze potrzeby była...obora :o Stąd nazwa pracowni - "O'BORZE" ;) Budynek jest leciwy i klimatyczny. Krów już dawno nie ma ale próbujemy temu miejscu przywrócić trochę "oborzanych" klimatów. Ceglane ściany, wszystkie oryginalne elementy wyposażenia staramy się uratować w miarę potrzeby - o ile mają klimat oczywiście.

W tym pomieszczeniu będzie pracownia mojej żony - Małgorzaty. Małgorzata piecze pierniczki ozdobne i możecie znaleźć ją tutaj https://www.facebook.com/GosiaGiergasz/ - prośba do prawdziwych facetów (wszystkich na tym forum) - nie klikajcie w linka bo ilość słodyczy jest powalająca...kwiatuszki, króliczki i serduszka...a gdzie siekiery, noże i silniki V8 ja się pytam? Muszę poważnie porozmawiać z żoną...
Oprócz pracowni Małgorzaty będzie to pomieszczenie spotkań przy stole (którego jeszcze nie zrobiłem).

Będą ceglane klimaty...

Jutro zaczynamy prace nad instalacją el. - wszystko czarnymi przewodami natynkowo - jak w prawdziwej oborze!
A to moje największe odkrycie - stary, żeliwny grzejnik pokryty wieloma warstwami farby olejnej - opukany, oczyszczony i odpowiednio postarzony w stylu 5m2 ;-)

Śliczny stary mosiądz. Będzie ozdobą na tle białych ścian.
Pod sufitem biegnie plątanina starej instalacji wentylacyjne - uroczej. Będzie pomalowana na czarny mat i będzie genialna. Każdego wieczoru nie mogę się doczekać następnego dnia  - będzie też kącik dla dzieciaków - co by miały gdzie lekcje odrabiać jak rodzice będą pracować. Snujemy wiele planów na przyszłość - być może jakieś mikrowarsztaty albo spotkania. Chcemy też aby było to miejsce w którym będzie można nagrywać materiały video. Moja osobista pracownia i tak już się powoli zamienia w studio fotograficzne - jakoś tak wyszło...a najlepsze jest, że mieszkamy dosłownie "przez drogę". Nawet tramwaje mamy.