Styczeń 16, 2018, 18:03:41 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Specu rusza na głęboką wodę.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mily68 dnia Dzisiaj o 17:55:53 »
Gdybyś się dogadał z jakąś kurią albo episkopatem czy Rydzykiem byłoby stałe, gigantycznie duże zlecenie za niezłą kasę ;D
2
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: MÓJ GARAŻ - rozważania przedbudowlane
« Ostatnia wiadomość wysłana przez siendziaty dnia Dzisiaj o 17:53:07 »
Qiub - tak, zgłosić planuję, o WZtkę też wystąpię chociaż nie muszę.
Płyty nie chcę robić, nie planuję zbroić ślepej wylewki. Klasycznie: ława zbrojona w ziemi B25, na to szalowany fundament B20 lub B25, zasypanie pospółką i zagęszczenie, na to beton B15. Pustaki planuje murować z gotowej zaprawy z worka (nie mam betoniarki, nie mam skąd pożyczyć i nie chce mi się pitolić z betoniarą).
Cegła ma spełnić efekt wizualny (od wewnątrz i zewnątrz), w środek wełna. Faktycznie ze styropianem jest mniej pitolenia, ale jednak do ścian trójwarstwowych i z elewacją drewnianą polecana jest wełna. Obecnie w domu (stan surowy zamknięty) myszy upatrzyły sobie złożony styropian, kanały porobione, wiele płyt będę musiał podocinać. Wełny natomiast nie ruszają!
Onduliny nie chcę, wyglądem kojarzy mi się z azbestem :) Wolę gont. Na dachu domu mam dachówkę ceramiczną, także w blachę nie chcę iść.
Bramy nie planuję robić, myślę, że drzwi 100 wystarczą. Z odwodnieniem to gorsza sprawa, grunt mam gliniasto ilasty bez kanalizacji deszczowej. Coś muszę wspólnego wymyślić dla domu i ogrodu :)

meridox - a muszę się dowiedzieć, gdyby była możliwość przytulić drewutnie jako dodatkową powierzchnię to będzie miodzio.

Lechu - właśnie dobry materiał pozostał, sprzedać nie warto. Tynkować nie chcę, wnętrze OSB + cegła pełna :)

radzisza20 - dzięki za zdjęcia, właśnie chcę osiągnąć efekt jak na trzecim zdjęciu. Ile masz wysokości do murłaty, chciałbym dać trochę więcej.

Seba14 - sprytne rozwiązanie. U nas chcę trochę domek ukryć, by nie rzucał się na działce, ma się wtopić, stąd cegła i drewno. Ja planuje grzać kozą, zostały mi pustaki wentylacyjne dwukanałowe - jeden kanał to wentylacja drugi to rurę od kozy.

Przemeko - zostały mi pustaki leiera 25 i 30. I tu dochodzimy do sedna moich wątpliwości, przynajmniej teraz. Ściany na kształcie prostokąta bez stropu, tradycyjna więźba murłata + krokwie. Natknąłem się na problem sił odśrodkowych, dlatego rozważam więźbę z jętkami. Z wiązarami będzie chyba zbyt skomplikowane.

Dzięki Panowie za odzew! Sprawa jest otwarta, czuję, że będzie więcej pytań!
3
Hyde Park Domidrewno / Odp: Pogaduszki 24h o wszystkim i o niczym.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin6391 dnia Dzisiaj o 17:50:26 »
Ferie się zaczęły ...sniegu ni ma...
To chociaż ślizgawkę dzieciakom zrobię ....  8)
4
Pilarki / Odp: precyzja do 3.5k zł?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakacor dnia Dzisiaj o 17:35:43 »
Hitachi c12rsh2 wydaje sie ciekawa alternatywa dla boscha i festoola jesli chodzi o ilosc zajmowanego miejsca.
5
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Specu rusza na głęboką wodę.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Thodd dnia Dzisiaj o 17:18:55 »
Robisz konfesjonał? W sumie klient na to kasiasty  ;)
6
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Moje realizacje (udane lub nie)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez siendziaty dnia Dzisiaj o 17:13:26 »
Czym malowałeś donicę na trzecim zdjęciu? Fajny kolor.
7
Sprzedam / Odp: Empire Combination Square - Sprzedam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stachu18 dnia Dzisiaj o 17:12:37 »
A ja na sąsiada ;)

byle zdążyć przed brexit'em :)
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez m_kola dnia Dzisiaj o 17:08:02 »
A ja na sąsiada ;)
9
Hyde Park Domidrewno / Odp: Kozłowy garaż.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez siendziaty dnia Dzisiaj o 17:04:43 »
A jak przy zamykaniu? Trzaska? Zrobiłem skrzynię dla dzieci, wieko ze sklejki 18mm 40x60 z gąbką do siedzenia i przy zamykaniu zawsze patrze na ich palce. Dwa podnośniki gazowe i amortyzatory airtic i niestety palce możną przyciąć :/
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daka dnia Dzisiaj o 16:59:56 »
Kola liczymy na Ciebie :D
Strony: [1] 2 3 ... 10