Październik 19, 2018, 06:38:38 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park Domidrewno / Odp: Dziwny cypelek na piłach ręcznych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Dzisiaj o 00:05:44 »
Ciekawe.
Też po raz pierwszy widzę.
2
Pilarki / Odp: Milwaukee opinie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dawidzielony dnia Październik 18, 2018, 22:59:25 pm »
Pracowałem na Milwaukee i zawsze sprzęt pierwsza klasa, ale o tej pilarce nie znalazłem żadnych opinii. Można dokupić szynę ale czy jakość cięcia będzie dobra np do docinania blatów? Czy tylko do surowego i późniejszej obróbki? Na plus pochył 60 stopni i 85mm głębokości cięcia
3
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: SJOBERGS ELITE 1500 raz jeszcze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dariusz Popławski dnia Październik 18, 2018, 20:42:33 pm »
Dawno nie wrzucałem na forum i nie wrzucałem fotek i zapomniałem jak to zrobić ale już się udało :)

Wracając do konstrukcji szuflady: oczywiście nie może ona wystawać poza krawędź blatu tak aby pionowo mocowana deska czy płyta nie wchodziła z nią w kolizję.
Przy takiej szerokości szuflady ( u mnie jest to 560mm) trzeba to dokładnie rozplanować.
Dno i boki szuflady zostały wykonane z drewna bukowego (sklejka mikrowczepowa grub 18mm) Przegrody na dłuta z listew o przekroju 36x9mm
Zrobię też fotki szuflady z zawartością ale to już jutro :)
4
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Październik 18, 2018, 20:38:19 pm »
Witaj i powodzenia :)
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Październik 18, 2018, 20:36:46 pm »
No i o to chodzi :)
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dariusz Popławski dnia Październik 18, 2018, 20:34:59 pm »

Szuflada musiała być na tyle niska aby nie zaczepiała o maksymalnie wsunięte w blat imaki (pieski) a jednocześnie na tyle szeroka aby pomieścić przynajmniej 2 rzędy dłut.
Ponad 100 dłut też ma swoją wagę więc prowadnice powinny mieć solidną nośność i zapewniać pełny wysuw tak aby mieć swobodny wybór konkretnego dłuta.

tak wygląda to po zasunięciu od przodu

a tak od tyłu strugnicy

7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Październik 18, 2018, 20:33:19 pm »
Szybko dodaj zdjęcie.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dariusz Popławski dnia Październik 18, 2018, 20:11:02 pm »
Trochę czasu upłynęło od kiedy do mojej strugnicy wzorowanej na SJOBERGS Elite 1500 dorobiłem szafkę.
Olej na frontach szafki zdążył się już kolorystycznie dopasować do całości a ja tym czasem dodałem kolejną rzecz polepszającą funkcjonalność stołu.
Ponieważ trochę rzeźbię bardzo brakowało mi dużej płaskiej szuflady która pomieściła by wszystkie moje dłuta ( a mam ich grubo ponad setkę) i dała do nich łatwy dostęp.
Szuflady w szafce stołu są raczej do tych celów (przy takiej ilości dłut ) mało przydatne.
Pomiędzy blatem tej strugnicy a górną krawędzią poziomych listew łączących nogi jest jednak na tyle dużo miejsca że udało mi się tam skonstruować coś takiego.
9
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Październik 18, 2018, 20:10:41 pm »
Witamy na pokładzie ;)
10
Hyde Park Domidrewno / Odp: Dziwny cypelek na piłach ręcznych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Październik 18, 2018, 20:10:06 pm »
Nie spotkałem się z tym :(
Strony: [1] 2 3 ... 10