Wrzesień 24, 2018, 05:38:42 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Sprzedam / Odp: Tokarka do drewna + moduł kopiujący
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Wrzesień 23, 2018, 22:54:13 pm »
Za gratulację dziękuję. O koszcie wysyłki nie mam pojęcia. Preferuję odbiór własny. Z tego co wiem, to koszt transportu zależy od wagi i gabarytów. Dopiero po spakowaniu można to ustalić z przewoźnikiem.- Pewnie wyjdzie kilkadziesiąt złotych.
2
Pilarki / Prośba o pomoc przy regeneracji Remmy DMMA 350
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szymon dnia Wrzesień 23, 2018, 22:28:13 pm »
Cześć wszystkim,
kupiłem używana piłę REMA DMMA 350. Piła stała ostatni roku w stolarni i nie była używana więc właściciel postanowił się jej pozbyć. Silnik piły działa jednak mam problemy z pokrętłami wygląda na to, że w owej stolarni wysokość oraz pochylenia kąta nie było zmieniane od dawna.
Pokrętła pracują stosunkowo ciężko i w nie pełnym zakresie. Mam zamiar wyczyścić śruby trapezowa i zobaczy na ile to pomoże. Po oględzinach nasunęło mi się kilka pytań, może któryś z kolegów pomoże.
1) Pod blatem piły jest ukryte coś na wzór cylindra. Domyślam, że jest to element który odpowiada za stabilizację ruchu w pionie, oraz że jest to ciasno pasowany walec w walcu który służy za prowadzenie. Czy mam rację ? czy może konstrukcja i przeznaczenie tego elementy jest inne
2) Czy ktoś próbował wsadzić większa tarczę niż 350, wygląda na to że wnęka ma tyle miejsca żeby zmieścić tarczę 400. Oczywiście wtedy nie ma szans żeby całkowicie schować tarczę ale pytam w kontekście cięcia wyższych elementów.
3) Brakuje mi w tej pile jakiegoś przyzwoitego kątomierza nastawnego, może ktoś wie gdzie taki
kupić
4) Przykładnica od strony tarczy ma tylko 600 mm zakresu roboczego, czy ktoś próbował wymienić ten wałek prowadzący na dłuższy, żeby owy zakres zwiększyć?

5) W momencie obniżania piły dochodzi do sytuacji że mocowanie śruby wysokości zaczyna trzeć od śrubę pochylenia, czy komuś przydarzyło się coś podobnego ?

Mam zamiar przywrócić piłę do pełnej świetności, więc będę wdzięczny za każdą uwagę.
Wątek na tym forum odnoście regeneracji piły już przeczytałem ale nie rozwiało to moich wszystkich wątpliwości dlatego pytam.
Szymon
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez chaos dnia Wrzesień 23, 2018, 22:06:45 pm »
Panie Ryszardzie gratuluję wygranej na dremie, należało się to Panu.
Za tokarkę 370zł. Jaki koszt wysyłki?
4
Pilarki / Odp: Pilarka taśmowa RECORD POWER Sabre 350 Opinie użytkowników.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Drwalhunter dnia Wrzesień 23, 2018, 21:06:48 pm »
amigorg. Dobrze dobrze że się wypowiedziałeś. Chodzi mi też o jakość wykonania. Przeważnie tak bywa że chinol to chinol. Te maszyny wyglądają dobrze. A może po targach na Śląsku, wybiorę się do Poznania bo tam jest firma która tym handluje. Trzeba to pomacać. Oczywiście są maszyny które mi się bardzo podobają ale niestety w USA. Ta taśmówka jest bardzo zbliżona do kompromisu który by mi był potrzebny tzn spory prześwit (potrzebny w porywach) oraz możliwość założenia wąskiej taśmy (producent co prawda pisze że 6 mm ale widać że trochę cieniej się da) bo potrzebna zwrotność w ciasnych zakrętach. Myślałem początkowo o pilarce pegas. Piękna maszyna i pewnie kiedyś zawita u mnie. Póki co muszę zadowolić się jedną pilarką taśmową i znaleźć taką .
5
Sprzedam / Poradnik majsterkowicza- książka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tobaniak dnia Wrzesień 23, 2018, 20:47:56 pm »
Bardzo przydatny poradnik. Cena 20zl

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Wrzesień 23, 2018, 20:13:11 pm »
Uzupełniam informacje techniczne:
Długość obrabianego materiału na łożu podstawowym - 350 mm,
przy załączonym przedłużeniu - do 500 mm, ale można samemu wykonać potrzebne przedłużenie łoża.
Średnica obróbki zależy od konfiguracji przegubu podpory - na krótszym ramieniu są dwa otwory reg. 1 - do 200 mm, drugi do 230 mm.po wymianie ramienia na dłuższy fi max 270 mm.
- od osi wrzeciona do podstawy jest 220 mm.
Wykonałem jeden talerz/ misę o średnicy 390 mm ( do maszyny Archimedes), ale wykonałem specjalną podporę.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Wrzesień 23, 2018, 19:47:01 pm »
Sorry moja pomyłka :(
8
Sprzedam / Odp: FESTOOL ROTEX RO 150 FEQ-PLUS - nigdy nie użyta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez axer dnia Wrzesień 23, 2018, 19:03:02 pm »
Jasne, podeślij na PW.
9
Sprzedam / Odp: Szlifierka bębnowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pgrzegorz dnia Wrzesień 23, 2018, 18:53:29 pm »
Jestem zainteresowany. Szlifierką
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marek_b dnia Wrzesień 23, 2018, 18:02:35 pm »
Sprawdź:
1. Opinie innych dotyczących "tej pilarki nie tokarki"
2. serwis
3. Czy ma użytkowników w Polsce
Strony: [1] 2 3 ... 10