Czerwiec 24, 2018, 22:20:26 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Przedstaw się na Domidrewno / Bogdan
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bogdan7113 dnia Dzisiaj o 22:16:15 »
Hej !
Pozdrawiam wszystkich ! Mam na imię Bogdan. Jestem inżynierem budowlanym - zajmuję sie projektowaniem konstrukcji. Obróbka drewna to moje hobby. Mam zamiar lepiej  wyposażyć swój warsztat i będę potrzebował porady bardziej doświadczonych Kolegów . Pozdrawiam
2
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Wojtek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Dzisiaj o 21:02:11 »
A już myslałem ze nie IT.
Witam na forum.
3
Przedstaw się na Domidrewno / Wojtek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez irvi dnia Dzisiaj o 20:27:50 »
Hej!

Z tej strony Wojtek. Drewnem interesuję się od niedawna, a teraz dodatkowo przydarzyła się okazja, by robić konkretne rzeczy - z żoną kończymy budowę naszego domu i zarówno niektóre aspekty wykończeniówki, jak i "architekturę" ogrodową wykonujemy (czy raczej: planujemy wykonać) sami (żona dała się namówić na zakup narzędzi + pracę własną, więc trochę "zabawek" już skompletowałem).

Z wykształcenia inżynier mechanik (robotyka), z zawodu inżynier oprogramowania; pracuję w domu, zdalnie dla korporacji z USA. Województwo pomorskie, okolice Kartuz.

Będę zadawał naiwne pytania ;)
4
Inne / Odp: łom czy cos lepszego do usuwania gwozdzi?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez elmonarste dnia Dzisiaj o 19:39:48 »
a widzicie ciekawe narzedzia
Pasowaloby cos do wyjmowania czegos mocno wbitego - to Bahco albo stanley moze by sie sprawdzily.
MA ktos z was cos takiego u siebie i moze polecic?
5
Frezarki / Odp: Frezarka do łączenia blatów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Dzisiaj o 19:37:29 »
Hej
 Frezarkę z trzpieniem 12 mm bo przy 8 nie uzyskasz precyzji,bynajmniej ja tak miałem z moim Perlesem. Na początku frezowałem zgrubnie a później musiałem dosłownie liznąć całość. Pozdrawiam
6
Hyde Park Domidrewno / Odp: matryca do szuflad
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sams0n dnia Dzisiaj o 18:18:11 »
Z tego linka w pierwszych postach, zapisywałem się jakoś w grudniu oraz w styczniu. Chyba osób fizycznych nie obsługiwali. Po tym czasie sobie temat odpuściłem z blumem - głupio że mnie olali. Wobec powyższego trochę offtop po 1 primo:

https://blumkit.co.uk/products/blum-universal-individual-template-65-1051-01

w UK jest na stronie bluma za 45 Funtów! - tutaj nas w bambuko robią sprzedając za 320zł? Zapewne dla siebie zamówię chyba że ktoś ma do odsprzedania - potrzebuję jedną sztukę.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafalski dnia Dzisiaj o 16:18:57 »
A może taki Bahco 36?
Ja tego nie mam i nic na ten temat napisać nie mogę, ale na różnych filmikach naprawdę fajnie wygląda. Nie wyciągam często gwoźdźi, ale jakbym musiał to chyba zastanowiłbym się nad taką łapką jak stanley 0-55-114, jest też szerokie wydanie.
8
Pilarki / Odp: wybor Pily formatowej do 10k
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Dzisiaj o 16:15:33 »
Przemyśl to dobrze. Nie odradzam, ale chcesz pilarkę do płyty i okleiniarkę... efekt pracy będzie z góry i tak dużo gorszy od dużych firm. Ja też to mam u siebie, ale to jest TYLKO na jakieś poprawki, alby nagłą sytuację. Całą resztę zlecam usługowo i jakość jest perfekcja. Skupić się wtedy możesz na projekcie i poskładaniu u klienta.

Zobacz też na konkurencję w Twoim rejonie, ile firm robi to usługowo, jakie mają ceny, jakość, park maszynowy itp.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Norberto dnia Dzisiaj o 15:11:25 »
Ja najczęściej wyciągam gwoździe obcęgami, a jak jest gwóźdź mocno dobity, tak że nie idzie złapać za łebek to na jednym końcu obcęg mam takie widełki i nimi podbijam pod łeb, następnie podkładam listewkę i na zasadzie dźwigni podnoszę gwóźdź, dalej jak już się da chwycić główkę to tradycyjnie. Jeśli łom podejdzie to też można, ale podkładaj listewkę pod oparcie łomu na desce.
10
Pilarki / Soft start do piły Scheppach hs 105
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ASIOR dnia Dzisiaj o 14:42:05 »
Kilka zdjęć jak zamontować soft start do piły stołowej scheppach hs 105.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Strony: [1] 2 3 ... 10