Lipiec 23, 2017, 14:54:12 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park Domidrewno / Odp: Okrągły stół na jednej nodze. Jaka podstawa ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez L4 dnia Dzisiaj o 14:53:53 »
Strzelam w ciemno, że przy złotej proporcji będzie ok.
2
Hyde Park Domidrewno / Odp: SPECjalistyczny warsztat Piotra.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Dzisiaj o 14:48:57 »

Łączenie na obce pióro:

Naszła mnie przez to ochota na wykonanie stołu w 100% drewnianego o czym będzie później ;)
3
Hyde Park Domidrewno / Odp: SPECjalistyczny warsztat Piotra.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Dzisiaj o 14:46:46 »
Dłuuuugo tu się nic nie działo bo nie chcę Was zanudzać meblami ;)
Ostatnio jednak w końcu trafiły się 2 zleconka z drewna i jednym chcę się podzielić. Wrzucałem do bieżących bo zapomniałem, że mam swój wątek ;D
Chodzi o stół a właście to co było pod blatem.
Blat powierzony. Mdf malowany. Ale moja działka to dębina lakierowana w półmacie.
Niestety nie porobiłem zdjęć jak robię klejonkę ale to chyba oczywiste jak ;)
Nogi jak nogi. Przekrój 90x40 zacięte pod odpowiednimi kątami. Królowało 60st. by łatwiej było półkę wpasować.

Półka sama była połączona z 3 trójkątów by uzyskać fajny wzór. Problemem było spasiwanie tych trójkątów bo mam jak się okazało niezbyt precyzyjną lirę kątową.

Reszta w zdjęciach ;)

4
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Zabudowa wiaty czyli pomysł na tymczasowy warsztat
« Ostatnia wiadomość wysłana przez L4 dnia Dzisiaj o 14:44:00 »
Pozwolenia nie trzeba (przy spełnieniu warunków powierzchniowych) ale chyba odległość od od granicy działki trzeba zachować.
5
Hyde Park Domidrewno / Odp: do informatyków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez L4 dnia Dzisiaj o 14:31:03 »
Tak tylko mówię o BHP sieciowym :-).

Czasem nawet fabrycznie jest już zahasłowane, wtedy zwykle jest nalepka na samym urządzeniu z domyślnymi wartościami. A jak nie to trzeba właśnie podpinać się kabelkiem.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Dzisiaj o 14:29:19 »
Nie znam się więc się nie wypowiem ;D
7
Hyde Park Domidrewno / Odp: Okrągły stół na jednej nodze. Jaka podstawa ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Dzisiaj o 14:25:58 »

Specu , stoły na jednej nodze maja to do siebie ,że nigdy nie będą na tyle stabilne ,żeby się nie przewróciły .

To wiem. I właśnie chodzi mi o proporcje. Nie mam z tym doświadczenia i myślałem, że może jakieś wzory zostały opracowane by po prostu ich użyć. Z braku czasu wolałbym uniknąć mnóstwa prób i poprawek. No ale jak nie będzie wyjścia to trza tak będzie robić.
8
Frezarki / Odp: Frezarka do stołu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mcgyver dnia Dzisiaj o 14:22:58 »
W tej sytuacji chyba wygrywa Triton. Dodatkowy plus - automatyczna blokada wrzeciona przy podniesieniu. w tritonie nie trzeba chyba nic odblokowywac przy zmianie wysokosci freza pokretłem?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin6391 dnia Dzisiaj o 14:19:34 »
Jak nie będzie żadnego hasła to też ktoś kogo nie znacie nie będzie potrzebował hasła żeby się do waszej sieci dostać :-).

W linku którym podałeś klikasz wsparcie i pobierasz instrukcje, albo szukasz papierkowej. Zwykle jest to kwestia po prostu naciśnięcia specyficznej kombinacji przycisków, a później przejścia przez konfigurację (mniej lub bardziej automatyczną). Najłatwiej to zrobić zwykle mając połączenie kablem z routerem.

Jestem w obiekcie zamkniętym na zadupiu ...
po za zwierzakami lesnymi nikogo tu nie ma
 ;)
10
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Zabudowa wiaty czyli pomysł na tymczasowy warsztat
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sgt_raffie dnia Dzisiaj o 14:17:12 »
No właśnie, dlaczego do środka??
Przebudowa wiaty - zgłoszenie (było pozwolenie ale już nie trzeba)..

Strony: [1] 2 3 ... 10