Grudzień 10, 2018, 05:07:49 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Wieloczynnościowe / Odp: Wybór maszyny wieloczynnościowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Dzisiaj o 00:34:40 »
Pytanie podstawowe, to ile jest tych prac do wykonania?
Ile mebli?
Proponuję oszacować koszt zakupu potrzebnego wyposażenia u dostawcy zewnętrznego.
Jeśli jest podobny do kosztu maszyny to kupujcie maszynę.
Jak już wszystko zrobicie to zawsze może maszyna pracować na ydlugi zewnętrzne i zarabiac na siebie.
2
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Dzisiaj o 00:29:16 »
Witam na forum
3
Wieloczynnościowe / Wybór maszyny wieloczynnościowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michallukasz2 dnia Grudzień 09, 2018, 23:40:45 pm »
Proszę Was o pomoc w kwestii wyboru maszyny wieloczynnościowej. W naszej szkole mamy mały warsztat stolarski i jednego stolarza. Jak to w szkole potrzeby napraw, remontów i modernizacji sal są duże. Większość budynków to styl lat pięćdziesiątych. Staramy się zachować taki wygląd.
Nasz stolarz zgłosił zapotrzebowanie na maszyny :
hammer combi c3-31 lub 5w1 robland nx 310 z odciągarką.
Ze względu na fakt, że muszę zweryfikować potrzebę zakupu takiego urządzenia chciałem Was prosić o opinię czy to dobry wybór.
Są to dość drogie maszyny jak na nasz budżet ( z frezami pierścieniami itp ponad 40 tys zł) i nie wiem na ile będą przydatne w dużej uczelni dla naszego stolarza.
Czy po zakupie przyspieszy wykonywanie napraw, wykonywanie drzwi, wykonanie szafek?
Czy Wy wyposażylibyście stanowisko stolarza w taką maszynę?
Dzięki za pomoc
4
Przedstaw się na Domidrewno / Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michallukasz2 dnia Grudzień 09, 2018, 23:23:59 pm »
Jestem czytelnikiem forum. Dzisiaj się zarejestrowałem bo potrzebuję pomocy.
Jestem amatorem w dziedzinie stolarstwa ale czytając zamieszczane tu wątki poszerzam swoją wiedzę.
Mam nadzieję, ze ktoś z Was pomoże mi.
Dziękuję
5
Hyde Park Domidrewno / Odp: Szafka narożna dolna łączona
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Grudzień 09, 2018, 22:32:16 pm »
Musisz pamiętać o tym,  aby drzwiczki nie kolidowały z uchwytami podczas otwierania.
6
Frezarki / Frezarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez THOMASSO1 dnia Grudzień 09, 2018, 21:51:49 pm »
Witam.
Mam frezarkę dolnowrzecionową Bernardo T500. Jest tam w zestawie wrzeciono do frezów trzpieniowych na 6,8,12 mm. Czy jest możliwość dokupienia gdzieś  zacisku do tego wrzeciona na 1/2 cala ( ew. całe wrzeciono)? W Hafenie  nie mają, a rozmiar zacisku ER20 jest ciut za duży.
Z góry dziękuję za pomoc.
7
Hyde Park Domidrewno / Odp: Szafka narożna dolna łączona
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MatSer89 dnia Grudzień 09, 2018, 21:28:12 pm »
Prawdopodobnie będzie uchwyt aluminiowy wpuszczany od gory
8
Hyde Park Domidrewno / Odp: Szczelina pod piekarnikiem?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez unimebel dnia Grudzień 09, 2018, 20:52:52 pm »
Jeśli dałbyś pod piekarnikiem wyższy front to podczas otwierania piekarnika wchodziłby on w kolizję z frontem
9
Pilarki / Odp: Piła stołowa Scheppach HS105
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dembas dnia Grudzień 09, 2018, 20:51:10 pm »
Witam, u mnie podobnie sypie tyłem.A materiał wygląda podobnie jak u kolegów. Same ślady po tarczy. Rzaz mam 3,4 na oryginalnej tarczy. Który nr części w manualu to ta flansza o której mówicie? Muszę to sprawdzić. Jak koledzy ustawiacie przykładnice? Pozdrawiam
10
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez unimebel dnia Grudzień 09, 2018, 20:48:07 pm »
Witam jestem na forum jakiś czas mam na imię Tomek .Pracuję u siebie głównie meble pod zabudowę a w sezonie ogrodówka
Strony: [1] 2 3 ... 10