Wrzesień 22, 2017, 17:04:00 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Odkurzacze / Odp: Karcher WD 5 vs Makita VC2512l
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cumbajszpil dnia Dzisiaj o 16:21:22 »
I chyba im dłuższe rury, tym większe spadki na zasysaniu ...
2
Kupię / Odp: drewno liściaste okolice Mszczonowa/Mazowieckie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Dzisiaj o 16:20:35 »
Jesion
Potwierdzam. Piękne drewno i fajne w obróbce.
3
Ogrzewanie/wentylacja / Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez True dnia Dzisiaj o 15:58:26 »

Autor wątku wspominał o 14 m^2 - mówisz, że na taką powierzchnie trzeba 2-3 promienniki? Ile Cie mniej więcej wyszedł koszt jednej sztuki?

Nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy. Promiennik podczerwieni jaki ja posiadam " nie świeci" oddając ciepło. Posiada płaską płytę która jest promiennikiem. Model który mam do Airelec Radiance zakupiony ok 2000 roku i kosztował wtedy jakieś 800-1000 pln. Te świecące promienniki ( to się chyba halogenowe nazywa) to jak dla mnie zbyt duże niebezpieczeństwo w warsztacie przy obróbce drewna.

No może przy 14m2 to przesadziłem z 3 sztukami ale jak cię będzie grzało z jednej strony to trochę słabo to widzę. Od strony grzejnika będzie ci ciepło bo będziesz miał 22 stopnie a z drugiej będziesz miał tyle ile w pomieszczeniu ( nie wiem może 8 stopni). Te promienniki słabo nagrzewają powietrze. Ale fajnie nagrzewają powierzchnie na które padają.
Ja miałem takie w kuchni ok 14 m2 ale pomieszczenie było wysokości 3,80 także to nagrzewanie się powietrza też było inne.
4
Pilarki / Odp: Pilarka stołowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez stachmiesz dnia Dzisiaj o 15:56:01 »
Albo mi się zdaje, albo Kozio to miał na foto przy którejś realizacji ;)

Edit:
Ciekawym napiszę że lakierowany blacik skracałem na holzmanie ts250. Tarcza 48z. Reszta cmt 56z.

5
Kupię / Odp: drewno liściaste okolice Mszczonowa/Mazowieckie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RobRob dnia Dzisiaj o 15:55:24 »
Jesion
6
Sklepy branżowe / Odp: Oświetlenie i narzędzia wroLED Wrocław - Profile aluminiowe, taśmy i inne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wroLED dnia Dzisiaj o 15:55:03 »
Zapraszamy Was również na nasz kanał na portalu YouTube gdzie będziemy umieszczać wiele filmów prezentujących produkty oraz serię odcinków pt. "Jak podłączyć"

https://youtu.be/l107gDVMiUU
7
Pilarki / Odp: Pilarka stołowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez oldmati dnia Dzisiaj o 15:52:54 »
Tak głośność jest ale ja założyłem do swojej rezystor wolnego rozruchu i jest lepiej na starcie nie ma tego uderzenia.

A wracając do tematu czy ktoś mi podpowie jak się spisuje Holzmann ts 250 Czekam bo mam ciśnienie na coś precyzyjniejszego od Ryobi :-)
8
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Warsztat "stolarnia"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lopi1 dnia Dzisiaj o 15:36:11 »
Paroizolacyjna folia od srodka chyba też by się przydała.
9
Odkurzacze / Odp: Karcher WD 5 vs Makita VC2512l
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakacor dnia Dzisiaj o 15:21:10 »
Do malych urzadzen (tzn bez strugarki czy grubosciowki) powinno dzialac tylko zasuwy daj na kazdym wylocie. Tu masz kilka filmikow w tym temacie:
https://youtu.be/64dhehkftek

https://youtu.be/weQOy1D_8HI
10
Wiertarki / wkrętarki / Odp: Wkrętarka akumulatorowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MChObi dnia Dzisiaj o 15:15:57 »
Mar45 Jako że masz konto  w wersji OEM ( nie wypełniłeś 4 pkt regulaminu ) to ta powinna Ci wystarczyć

Strony: [1] 2 3 ... 10