Wrzesień 18, 2018, 22:16:05 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Budynek gospodarczy - pomysły na budowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zaradny dnia Dzisiaj o 08:44:49 »
Jeżeli będzie to oddzielny budynek połączony tylko dylatacją może w starostwie pójdzie na zgłoszenie zamiast plany i pozwolenia na rozbudowę koniecznie zapytać się u źródła tylko z kompetentnym urzędnikiem.
2
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Balustrada tarasowa - damek drewniany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zaradny dnia Dzisiaj o 08:20:15 »
Witam.
Mnie też czeka wykonanie balustrady i mam plan wykonać właśnie podobną. to prosta konstrukcja skręcona z desek, sztachetki na frezarce powycinać. Zabezpieczenie przed grzybami i pleśnią używam penetrin i na to olej 3 razy i za rok mam zamiar pomalować znów olejem. Jak nie wiesz jak zrobić żeby było tak samo musisz tą starą rozebrać i skopiować elementy.
3
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Budowa tarasu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zaradny dnia Wrzesień 17, 2018, 12:48:24 pm »
Kolejne prace wykonane: schody, podwójna wiatrownica,  rynna i pokrycie dachowe.
4
Krok po kroku (realizacje własne) / Balustrada tarasowa - damek drewniany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ziomseb dnia Wrzesień 17, 2018, 11:22:26 am »
Witam,


Na przyszłą wiosnę chciałbym zrobić nowy taras i balustradę, obecnie jest to wszystko w opłakanym stanie ,wygląda to tak www.mm.pl/~ziomseb/side/side1.jpg . Balustrada z tego co wiem była wykonana w latach 90 , w zasadzie podoba mi się jej  wygląd. Jednak znalezienie poszczególnych elementów chyba jest niemożliwe przynajmniej moje kopanie na goglach nic nie wskórało. Czy znacie w sieci sklepy gdzie mógłbym dostać gotowe poszczególne elementy do tej balustrady? Jakie macie patenty  na porządną ochronę przed pleśnią , robactwem i warunkami pogodowymi?


Pozdrawiam
Sebastian
5
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Balustrada na taras
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Wrzesień 14, 2018, 23:08:36 pm »
Nie wiem jakie maszyny posiadasz. Ja czopy wycinam piłą, najpierw od stopa podcinam czy to pod kątem prostym czy pod innym z obu stron żeby było symetrycznie i równo, później piłą na wrzecionie frezarki wycinam czopy na grubość z dołu obracając deski i podnosząc piłę aby dopasować do gniazd.

Gniazda wiercę na wiertarce poziomej i poprawiam tylko narożniki dłutem to ściany już mam równoległe i prostopadłe.

Co do cięcia pod kątem 45 stopni to może spróbuj skalibrować sobie piłę, aby rama złożyła się bez szpar, tym bardziej, że chcesz zrobić kilka przęseł. Powinno to zająć mniej czasu niż ręczne struganie.

Osobiście nie używam domina to nie wiem czy jest wystarczająco mocne na balustradę. Swoją balustradę robiłem na czopach.
6
Krok po kroku (realizacje własne) / Balustrada na taras
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szymon dnia Wrzesień 14, 2018, 22:14:44 pm »
Witam,
plan na zimę jest taki, żeby wykonać 8 przęseł balustrady na taras z modrzewia w myśl koncepcji w złączniku. Ramę chcę połączyć na złącze uciosowe z krytym czopem, belki wewnątrz (90x50) na czop kryty, natomiast poprzeczki(belka 60x40) na małe domino. Przy okazji projektowania nasunęło mi się kilka pytań:
1) Czy małe dominio, kołek 10x50 - 2 szt na kantówkę 60x40 będą wystarczające do tego typu aplikacji
2) Najbardziej skomplikowanym wydaje się połączenie na ucios z krytym czopem. Gniazdo wykonam dłutem. Może ktoś ma jakieś patenty, żeby utrzymać równą szerokość gniazda na całej jego długość.
Czop chcę wykonać ukośnicą z ogranicznikiem głębokości cięcia a następnie doczyścić dłutem lub strugiem blokowym. To co mnie najbardziej frapuje to fakt, że przy cięciu ukośnicą pod kątem 45 zdarza mi się, że dwa elementy nie zawsze schodzą się idealnie. W związku z tym mam taki plan, żeby wykonać cięcie z minimalnym zapasem a następnie dopieścić je strugiem kątnikiem.
Czy jest to sensowny pomysł ? oraz jaki strug polecacie, jaki model i jakiej firmy. Jest pretekst żeby go kupić więc chciałbym nabyć coś sensownego co posłuży mi długo.
Oczywiście będę wdzięczny za wszystkie uwagi i sugestie.
Pozdrawiam
7
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Witryna wystawowa w domu aukcyjnym.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Wrzesień 12, 2018, 22:26:47 pm »
Dalej czekam
8
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Budynek gospodarczy - pomysły na budowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pgrzegorz dnia Wrzesień 12, 2018, 20:02:26 pm »
Oddzielne słupy tu nic nie zmienią. Bo i tak musisz zrobić zgłoszenie na oddzielny budynek a nie wiem czy gmina lub starostwo ( bo nie wiem pod co podlegasz) na to się zgłoszą. Najpierw udaj się tam z mapką i tam zapytaj gdzie możesz postawić i jaki metraż możesz. No chyba że po cichu. Ale to musisz mieć pewnych sąsiadów.
9
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Witryna wystawowa w domu aukcyjnym.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amciek dnia Wrzesień 12, 2018, 19:59:29 pm »
Lirorobert, i jak sytuacja? Zaakceptowane, Ruszasz z tematem?
10
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Budynek gospodarczy - pomysły na budowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez borovic dnia Wrzesień 12, 2018, 11:15:43 am »
Witajcie,
dziękuję za każdego posta. Każdy zmusza do myślenia. Z tą rozbudową to zabiliście mi gwoździa... Cholera muszę doczytać, dopytać.

@komseba
To ma być mój przydomowy warsztacik. Rok temu zacząłem w garażu bawić się w drewnie ale frezowanie, szlifowanie itd. pyli :) I to czasem mocno. Moja kochana żonka nie chce już mieć warstwy pyłu na każdym słoiku itd. Uznałem więc, że się wyprowadzę i będę Panem na włościach. Kostka może zostać jako podłoga. Chce tylko ocieplić tę przybudówkę bym mógł w zimę również w niej popracować. o ogrzewanie jeszcze Was podpytam jak przebrne przez temat czy to co chcę to mogę zrobić :)

@Zaradny
Przy założeniu że tu będą dodatkowe słupy i konstrukcja będzie "samodzielna" ale będzie stykać się moim domem to nie będzie rozbudowa? Oryginalnie chciałem by ściana garażu stanowiła jedną ze ścian mojej "szopy"...

W temacie słupów fundamentowych podjąłem decyzję. Będę robił. Koniec tematu. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.
M.
 
Strony: [1] 2 3 ... 10