Luty 20, 2019, 06:33:26 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Warsztatowe rewolucje.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Luty 19, 2019, 20:07:39 pm »
Cześć
Kolejna modernizacja dotyczy dużego cyklonu. Już ponad rok temu zabierałem się do jego modernizacji - skończyło się na tym, że zniszczyłem drewniany wirnik podczas jego "odchudzania" i lepszego wyważenia przy pomocy tokarki. Potem korzystałem z wentylatora PROMA OPM 150 zabudowanym bezpośrednio na cyklonie - nawet dobrze obie radził. Teraz wróciłem do tematu. Modernizacja polegać będzie na przebudowie wentylatora z zastosowaniem zakupionego wirnika metalowego o średnicy 300 mm. Ponieważ wirnik jest niższy, zwęziłem  wysokość obudowy o 30 mm. Pokrywę do której przykręcony jest silnik wyciąłem z blachy 3 mm, uszczelniłem połączenia silnika z pokrywą i pokrywy z obudową samoprzylepną, elastyczną uszczelką do okien. wykonałem kilka testów jeszcze przed montażem. Silnik jest trójfazowy i wentylator pracuje ciszej niż PROMA z wirnikiem 155 mm i silnikiem komutatorowym.
Dmuchawę zamierzam przykręcić bezpośrednio do cyklonu. Kolejną zmianą jest to, że zdejmę cyklon ze ściany i umieszczę całość na stojaku ( w trakcie wykonywania) - ponieważ poprzez ściany praca cyklonu rezonowała w całym domu.
2
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Taras-poczatek przygody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jamel23 dnia Luty 19, 2019, 00:57:04 am »
Wiosna sie zbliza - postepow brak..w tzw miedzyczasie powstala sauna, tarasu brak..
Przydalby sie domek, hustawka, tarasu brak..
Chyba zly watek zalozylem :) widocznie 'tok zycia' inne priorytety ustala :)

Nie mniej jaqb_13 wielkie dzieki za zdjecia, super pomoc przed wykonaniem pierwszy raz - mozna sobie co nieco poukladac w glowie.
Przydadza sie jak w koncu sie zabiore :)

Pozdrawiam
3
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: szuflada ze sklejki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Luty 17, 2019, 21:55:13 pm »
Movento jak mnie pamięć nie myli mają więcej ustawień? Sorry mylą mi się te nazwy ;) Instaluj na telefonie ich apkę i męcz ich online ;) Po to jest ich pomoc ;)
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Veglu dnia Luty 17, 2019, 20:47:44 pm »
dzięki za podpowiedź
za zastosować prowadnice movento czy tandem?
będą do szuflady w kuchni, z dużym obciążeniem
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Luty 17, 2019, 14:19:17 pm »
Pytanie jak bardzo chcesz to odpicować? :)

Możesz też... zrobić skrzynkę szuflady łącząc je na ucios. Dno wpuszczane jak napisałeś we wręg w skrzynce. Wtedy masz idealnie wykonane i nic nie widać. Skrzynkę łączysz na lamelki.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Veglu dnia Luty 17, 2019, 14:16:09 pm »
Żeby nie było widać dnia szuflady chciałbym wyfrezować w boku szuflady po 11 mm, i wtedy skręcić ale jak będę montował prowadnice od szuflady ale wtedy będą one widoczne (rys. A)
mogę też wyfrezować na dno tak jak na rysunku B
ogólnie szufladę chce zrobić w całości ze sklejki a potem dokręcić front, tak mi będzie najłatwiej to zrobić.
7
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: elewacja drewniana
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hycel dnia Luty 17, 2019, 12:56:46 pm »
Witam .
    Tez polecam Tikkurila Valtt stosowałem wielokrotnie i się nie zawiodłem.
   Pozdrawiam.
8
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: elewacja drewniana
« Ostatnia wiadomość wysłana przez siendziaty dnia Luty 17, 2019, 10:32:56 am »
Czym zabezpieczacie elewację drewnianą wystawioną na deszcz, śnieg, słońce? U mnie po kilku latach lakier (Sadolin extra, oczywiście podkładowany Sadolin Base) wygląda beznadziejnie.

W ubiegłe wakacje robiłem u siebie elewację drewnianą. Ruszt podwójny 5x8, w tym 2x wełna 8 cm i łaty 2,5x5. Drewno to modrzew profil budmax. Malowałem Tikkurila Valtti Complete. Elewacja od strony południowej, wschodniej i północnej. Na razie wygląda obiecująco, piękny matowy kolor. Podbitkę świerkową mam z Sadolina Extra.
Dla porównania w ogrodzie stoi zjeżdżalnia dla dzieci z domkiem, wystawiona na słońce i deszcz/śnieg etc., malowana jakieś 4-5 lat temu lakierobejcą Sadolina - całość konstrukcji jest z sosny i gdzieniegdzie lekko coś przebija, ale jest to w zupełności akceptowalne.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Luty 16, 2019, 11:02:15 am »
Jak wszystko będzie z 15 sklejki to przykręcisz od spodu i wytrzyma :) (wtedy masz max miejsca). Jedynie wizualnie będzie średnio jak wysuniesz szufladę. Pytanie jeszcze jakie prowadnice zastosujesz... może one częściowo zasłonią spod
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Veglu dnia Luty 15, 2019, 23:54:51 pm »
w zał. fotka, wczoraj nie dało sie załaczyć
Strony: [1] 2 3 ... 10