Luty 24, 2018, 21:10:01 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Deska na ścianie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez p.karwacki dnia Dzisiaj o 20:34:59 »
A jakbyś spróbował na skupie wymienić na starsze?

istolarstwo.pl

2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez draax dnia Dzisiaj o 20:19:01 »
Sa i bejce. Kolor mozesz dowolny uzyskac :)
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adas1k dnia Dzisiaj o 19:57:51 »
właśnie chcę przyciemnić. Mam dużo w miarę nowych palet i są bardzo jasne. Szkoda kupować drugie jak te są dobre tylko trzeba wydobyć z nich kolor.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez meridox dnia Dzisiaj o 19:46:29 »
zależy od efektu jaki chcesz uzyskać, można opalić, dać bejce, są oleje które "ściemniają" drewno
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adas1k dnia Dzisiaj o 17:41:42 »
Słuchajcie, już zacząłem pracę nad swoją ścianą, rozbieram palety i chciałem sprawdzić jak wygląda olej bezbarwny na tych deskach. Na ciemnych trochę starych jest świetny ale jaśniejsze robią się pomarańczowe. Czym przyciemnić takie naturalne deski lub może wybierać te ciemne i woskować. Może jest jakiś dobry środek do tego?
6
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Wieszak na drewno
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kozio dnia Dzisiaj o 17:00:20 »
No i bardzo fajnie wyszło...
Też mam w planach.
7
Krok po kroku (realizacje własne) / Wieszak na drewno
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lauter dnia Dzisiaj o 16:33:53 »
Trochę się drewna walało po warsztacie, więc postanowiłem to jakoś uporządkować robiąc taki wieszak a'la lumber rack. Kantówki wieszaka wycięte i zgrubościowane ze starych ościeżnic. Rurki miały być na początku stalowe ze starej barierki, ale stwierdziłem, że za dużo roboty z wycinaniem tego. Za to na strychu znalazłem stare drewniane karnisze o średnicy 28mm. Robota bardzo prosta, otwory wierciłem wiertłem łopatkowym na wiertarce stołowej. Do tego wkręty od tyłu i z boku w celu wzmocnienia. Wbrew pozorom wszystko bardzo sztywno się trzyma. Efekty poniżej.
8
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Projekt Kuchnia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kozio dnia Dzisiaj o 16:07:12 »
Jeśli chodzi o cokół to jeśli jest laminowany to zawsze oklejam a jeśli lakierowany to lakieruje miejsce podfrezowane.  Nie lubię chować cokolu daleko.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bladepoland dnia Dzisiaj o 14:23:42 »
Z zasady cokołu lepiej nie przykręcać na stałe z korpusem szafki. W razie potrzeby, np. puścił syfon,  można ją szybko usunąć. Lepiej chyba, jak sugerowali koledzy zastosować niższy cokół, ewentualnie podfrezować i okleić.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzysiek_Ełk dnia Luty 23, 2018, 21:49:32 pm »
Na rynku masz zmywarki dostępne z tak zwanymi zawiasami ślizgowymi. Nazwy handlowe to np Perfect Fit w zmywarkach Electrolux lub Slide Fit czy jakieś tam inne Fit, każdy nazywa jak chce. Tutaj filmik jak to działa https://youtu.be/rcV4nCVPNV0
Nie trzeba podcinać cokołu. Zastanów się czy nie lepiej też za zmywarka umieścić blendę na grubość płyty 18mm bo jedno wybrzuszenie na ścianie lub jakiś klops z kątem i frontu nie otworzysz.
Strony: [1] 2 3 ... 10