Styczeń 16, 2018, 12:34:51 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dłuta / Odp: Ostrzenie dłut i noży do strugów - inaczej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafalski dnia Styczeń 15, 2018, 23:30:19 pm »
Lutek, przyznaję ci całkowicie racje. Szczególnie co do drógiego zdania.
Ja robię mikrofazę też od ręki, a i szlifowanie fazy też wykonuje częściej ręcznie, bez prowadnika. Prowadnik jest jednak niekiedy przydatny, n.p. jeżeli chcę trochę zmienić kąt fazy. Akurat mam takie cholerne żelazko z jakiegoś niefirmowego Nr.5, które bardzo szybko dostało uszczerbów na ostrzu. Po zmierzeniu kąta okazało się, że oryginalnie było naostrzone na 23°. Przeszlifuje więc na większy kąt i do tego właśnie użyje prowadnika.
Są jednak ludzie, którzy czytają książki, oglądają rury i chcą raz w raz nastawić kąt na te 30° , więc doszukują się jakiejś skali. Więc proszę, jak tam się komu podoba.
Osobiście spotkałem niedawno pewnego świeżego entuzjastę obróbki drewna, który mimo czytania na forach uwierzył sloganowi "Gebrauchsfertig", czyli "gotowy do urzycia" na strugu ECE i zabrał się za struganie. On też chce ustawić dokładnie ten kąt, który jest zalecany w jakichś tam źródłach.
2
Strugi / Odp: Grubościówka. Krzywe zbieranie poczatkujacy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Styczeń 15, 2018, 18:48:10 pm »
 asterixiobelix

Ustawiłeś w końcu tą  maszynę?
3
Dłuta / Odp: Pierwsze dłuta - jakie szerokości.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomaszmk dnia Styczeń 15, 2018, 16:01:44 pm »
Piękne to dłuto - przydałby się fajny komplecik :D
4
Dłuta / Odp: Ostrzenie dłut i noży do strugów - inaczej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lutek dnia Styczeń 15, 2018, 01:58:19 am »
Rafalski, oczywiście propozycje które podałem są rozwiązaniami alternatywnymi odnotowanymi jako raczej ciekawostki wynikłe z własnych doświadczeń.
Co zaś się tyczy owej kreski na nożu, to zanim przyjdzie pora na jej przesunięcie przyrząd nie będzie już używany.  ;D
Podostrzenie mikrofazy wykonuje się już wtedy z ręki. Przynajmniej ja tak mam po "wyprodukowaniu" jak dotąd kilku worków wiórków dłutami i strugami ręcznymi.
5
Inne / Odp: Jakie kupić ściski automatyczne jednoręczne ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez radzisza20 dnia Styczeń 13, 2018, 06:06:08 am »
Na alledrogo są tanie ściski Vorela i dają radę 70cm coś okolo 25 PLN.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzysiek_Ełk dnia Styczeń 13, 2018, 00:44:12 am »
3 lata temu kupiłem 6 ścisków automatycznych Dexter 300 z Leroy Merlin. Głównie dlatego, że potrzebowałem na szybko, sklep był blisko i były tanie. Z założenia na kilka mniejszych fuch i do kosza. Do dzisiaj nie chcą się popsuć mimo, że ich nie oszczędzam. Przeżyły też 6 miesięcy pracy w stolarni. Dzisiaj mam je w swojej kanciapie, w stolarni już nie tyrają. Działają bez problemów, nic nie puszcza. Jedyna wada to właśnie przesuwanie materiału przy ściskaniu. Trzeba się do nich przyzwyczaić i wtedy jest ok. Jeżeli dalej są takie same jakościowo jak te 3 lata temu to polecam jak ktoś szuka tanich ścisków marketowych.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leeching dnia Styczeń 12, 2018, 23:51:42 pm »
Jak się nie mylę, to "meble Twojego pomysłu" na Yt wrzucił ostatnio recenzję ścisków i tam wskazywał które są ok do korpusów

O proszę:

https://youtu.be/DyQOTtKCX8E

Bardzo mocno mi się wydaje, że ta "recenzja" jest sponsorowana. Śledzę niemieckojęzyczny youtube i tam od kilku miesięcy Wolfcraft się ostro reklamuje. Z tym, że praktycznie wszyscy znani youtuberzy mówią, że dostali ściski za free albo że im się płaci za recenzję.

Nie wiem jak te konkretnie ściski ale przerobiłem dużo sprzętu tej firmy i szału nie ma w tych pieniążkach.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez peter dnia Styczeń 12, 2018, 23:09:17 pm »
mam 4 wolfcrafty i wszystkie przesuwają podczas dociskania, kilka irwinów trochę lepiej
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez radi198822@wp.pl dnia Styczeń 12, 2018, 22:55:35 pm »
Aaa ogladalem ale chcialem zasiegnac opinii innych uzytkownikow.
10
Inne / Odp: Szablon do blatów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez norbert_o dnia Styczeń 12, 2018, 22:19:15 pm »
Pierwsze testy

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Strony: [1] 2 3 ... 10