Luty 20, 2019, 06:15:11 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
SAM'y / Odp: Jigi w 3D
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zibi01 dnia Luty 17, 2019, 09:06:35 am »
Szablon do wykonywania wpustów ( z angielska: kerfmaker ). Bardzo pomysłowe urządzenie wykorzystujące zasadę, na której oparty jest ten pierwszy opisany przeze mnie jig, ale upraszczające ustawienie rzazu piły. Na zdjęciu wydrukowane już elementy do złożenia ( nie mam śrub i czasu, żeby pójść do sklepu i je kupić ). Na video zasada działania.

2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zibi01 dnia Luty 17, 2019, 07:22:43 am »
Dociski ( ściski? ) do sklejania ramek. Na pierwszym zdjęciu - do klejenia ramek sześciokątnych. Wydrukowałem sobie ich 6, ale - gdybyśmy chcieli kleić też rzeczy "pudełkowate" - powinno być ich w warsztacie 12. Mimo że plastik wygląda na to, że powinny wytrzymać docisk wymagany do sklejenia. Na drugim zdjęciu podstawa do docisku dla ramek prostokątnych. Akurat rozpocząłem ich wydruk w liczbie 4 egzemplarzy. Potem - odpowiednio do tego, co napisałem wyżej - dodrukuję tak, aby mieć ich 8.

P.s
Linków do plików wykonawczych nie daję, no ich znalezienie to trochę dla mnie problem, ale gdyby ktoś wyraził zainteresowanie konkretnym projektem, to proszę o info - tu na forum - i wtedy poszukam i wkleję. I taką metodę będę stosował.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zibi01 dnia Luty 14, 2019, 16:02:21 pm »
Prowadnice do rowków w pilarce Bosch GTS 10 xc. W moim Boschu wchodzą i pracują ( przesuwają się ) idealnie w rowku po prawej stronie piły. W rowek po lewej - nie wchodzą. Wymagałyby modyfikacji. Nie wiem, czy to przypadłość tylko mojego Boscha, czy one tak mają. Na necie znalazłem też takie prowadnice do Boscha PTS 10 i makity mlt, bodaj 120.
Daję link, jakby ktoś chciał skorzystać.
http://www.youmagine.com/designs/12738

[załącznik usunięty przez administratora]
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zibi01 dnia Luty 14, 2019, 15:43:11 pm »
Zibiemu chodzi zapewne o wielkość pojedynczego zdjęcia.

Dokładnie właśnie o to mi chodziło, bo nie mogłem załączyć i przesłać zdjęcia. Tym razem jednak wszystko poszło bez problemu
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zibi01 dnia Luty 14, 2019, 15:30:11 pm »
Trochę zaśmiecam ten wątek, ale spróbuję jeszcze raz załączyć foto do wiadomości. To ten jig, który sobie wydrukowałem, chociaż w tym przypadku to była trochę sztuka dla sztuki, bo jego zrobienie w wersji tradycyjnej będzie dużo szybsze. To drukowanie jednak trochę trwa.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Luty 14, 2019, 08:34:44 am »
Zibiemu chodzi zapewne o wielkość pojedynczego zdjęcia.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zibi01 dnia Luty 14, 2019, 05:21:44 am »
Ok, poćwiczę. Ale miałbym prośbę: czy możliwa byłaby zmiana tytułu tego tematu na: Drukarka 3D w warsztacie hobbysty? Bardziej odpowiadałby temu, co chciałbym tu pisać.
8
Piły / Odp: Z zamiarem kupna piarki stołowej.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Luty 05, 2019, 08:59:32 am »
To przy zakupie patrz czy wrzeciono będzie na tyle długie ,że umożliwi Ci założenie dwóch blatów pił w potrzebnej odległości od siebie. Wtedy będziesz  za jednym razem wycinał 2 elementy . Wrzeciono musi być min 25 mm grube i solidnie  ułożyskowane .
9
Piły / Odp: Z zamiarem kupna piarki stołowej.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ajron24 dnia Luty 04, 2019, 21:08:35 pm »
Dziękuję, że profesjonalnie i przemyslowo mi proponujesz, tylko chodzi o budżet w tej chwili, nie zamierzamna na ten moment produkcji na większą skalę otwierać, może ktoś na Olx ogłosi sprzedaż samoróbki wielopily, dobry zakup gdybym miał z tego żyć ... Głównie chodzi mi o pile stołowa w miarę dobrej jakosci, jakby była w granicach 2k i żeby to nie były pieniądze wyrzucone w błoto...Kupiłem kiedyś Macalistera za około 500 zł i do d... Culage jak zacislem to przechył w lewą stronę, jak robiłem wręgi to na odcinku 60 cm. Milimetr różnicy.
10
Piły / Odp: Piła stołowa do 1600zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MajsterC dnia Luty 04, 2019, 19:00:40 pm »
Dopiero zaczynam więc nie znam się,ale rozmawiałem z kolegą co bawi się w drewnie i poradził by tarcza miała 315 bo lepsza większa bo więcej zastosowań itp. a zawsze miałem przekonanie że silnik na siłę będzie mocniejszy i żywotniejszy od jednofazowego. Przeglądając forum zauważyłem że niektóre piły nazywane są budowlanymi , jakie to śą?
Strony: [1] 2 3 ... 10