Sierpień 19, 2018, 17:59:32 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Inne / wilgotnościomierz do drewna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez shein dnia Sierpień 14, 2018, 14:32:40 pm »
Mam dylemat co kupić? limit 6100,MT210 czy też GM8,a może coś innego w tym przedziale cenowym.Może kto posiada podobne wilgotnomierze i chciałby się podzielić opinią to bardzo proszę .Pozdrawiam!
2
Strugi / Odp: Wykończenie rączek do struga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtek62 dnia Sierpień 11, 2018, 19:26:16 pm »
Dzięki ,szelak raczej nie bo uważam (może niesłusznie), że do narzędzi nie pasuje. Pewnie się szarpnęła na duński.Jeszcze raz dzięki.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swfr dnia Sierpień 11, 2018, 12:49:41 pm »
Pewnie się napracowałeś przy odnawianiu.
Nie popsuj sobie teraz przyjemności i satysfakcji stosując najtańsze rozwiązania.
Olej kokosowy jest świetny żeby przyspieszyć sobie chorobę wieńcową. Nie do drewna.
Jeśli masz czas i cierpliwość to zastosuj szelak.
W innym przypadku - olej do drewna. Może być  np. do blatów. Ew. olej lniany gotowany, ostatecznie olej lniany zwykły.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Norberto dnia Sierpień 11, 2018, 10:50:11 am »
kokosowy....
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtek62 dnia Sierpień 11, 2018, 10:26:40 am »
Rosmana  miało być..
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtek62 dnia Sierpień 11, 2018, 10:25:32 am »
Lniany z rosną może być?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez burchov dnia Sierpień 11, 2018, 09:24:38 am »
olej naturalny wystarczy
8
Strugi / Wykończenie rączek do struga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wojtek62 dnia Sierpień 11, 2018, 08:45:40 am »
Kupiłem na eBayu stary zardzewiały strug Stanley nr 5 produkt USA. Wyczyściłem z rdzy,wyszlifowałem stopę itd. Zostało zabezpieczyć drewniane rączki po szlifowaniu. I pytanie czym ?.
9
Dłuta / Odp: przystawka do ostrzenia dłut
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bird dnia Sierpień 01, 2018, 15:52:50 pm »
Koledzy ten przyrząd jest niekapletny do dłut. Nadaje sie do noży strógów ementualnie do do badrzo szrokich dłut >38m.
Do dłut 6,12,25 itp. lub szczególnie jak macie zamiar ostrzyc dłuta gniazdowe,polecam dokupić do tego dostawke (Veritas Narrow Blade Clamp for Veritas Sharpening System II Honing guides Dictum) . Ostrze narexy i jak spojżycie z boku to ten przyrząd dociska tylko krawędzią a nie płaszczyzna bo naturalnie dłuto jest skośne. W takim przypadku bardzo łatwo o przypadkowe przesuniecie sie dłuta z osi prowadzenia.
Po wymianie tej dostawki to całkiem inna bajka.
10
SAM'y / Odp: Przyrząd do pilarki na 45 st
« Ostatnia wiadomość wysłana przez komseba dnia Lipiec 20, 2018, 10:18:28 am »
Też mam ten problem i jedyny w miarę rozsądny sposób na jaki wpadłem to sanki z platformą ustawioną pod zadanym kątem i mocowanie do niej elementów do ciecia. Dłuższe krawędzie zagłębiają.
Strony: [1] 2 3 ... 10