Luty 23, 2018, 19:50:44 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Piły / Odp: podstawy podstaw (piła stołowa i ukośnica)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maras dnia Luty 22, 2018, 21:35:11 pm »
...... Kup to co pilniej potrzebujesz. Drugie narzędzie kup jak nazbierasz.  Kup najlepszy sprzęt, na jaki cię stać lub nawet nie stać. I tak będziesz chciał kiedyś zmienić na lepszy bo apetyt rośnie...
Tu mam takie samo zdanie . Dodałbym od siebie, kup najpierw te najdroższe a w dalszej kolejności te tańsze.  Niby to samo ale jakoś lżej   ;D
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jasiop dnia Luty 22, 2018, 20:58:27 pm »
Jak dla mnie podstawą jest piła stołowa + zagłębiarka. W moim przypadku to RYOBI 1800 i Parkside (Lidl)
W jednej i drugiej mam całkiem inne, nowe tarcze i nie narzekam.
Całość kosztowała (z tarczami) 1 400 zł.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MChObi dnia Luty 22, 2018, 20:54:28 pm »
emdzy nie zapomnij o szynach do zagłębiarki
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez stachmiesz dnia Luty 22, 2018, 20:13:33 pm »
Ja bym stawiał na holzmann ts250 i sp6000. Kup to co pilniej potrzebujesz. Drugie narzędzie kup jak nazbierasz.  Kup najlepszy sprzęt, na jaki cię stać lub nawet nie stać. I tak będziesz chciał kiedyś zmienić na lepszy bo apetyt rośnie...
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez emdzy dnia Luty 22, 2018, 20:08:54 pm »
Nie no Panowie, Holzman super, do tego zaglebiarka festool i mam świetny zestaw...ale nie mam też 6-7 tys zł.

Jeśli chodzi o meble "widoczne" to sam nie tnę, idę do profesjonalistów, wycinam pod wymiar, jest ładnie i za rozsądne pieniądze, tak samo z frontami, sam nie zrobie (znam swoje i innych możliwości)....ale ostatni przykład wszystko wymierzone, ładnie pięknie, szafka w zabudowie, przy ścianie na dodatek w literę L. Półki docięte przez profesjonalistów, pięknie wyglądają, przychodzi do składania, no i kij w kilku miejscach ściana nie ma kąta...trzeba podocinać półki na długości od 1300mm do 300mm, no i co nie polece znowu z docinkami do profesjonalistow tylko sam próbuje no i ... masakra. Krótkie odcinki na ukośnicy to pryszcz, ale długie no masakra, męczarnie, wkurzenie, złość. Zrobiłem, ale jakim kosztem, ile nerwow na sprzęt, na siebie...tak samo te deski na płot długość 2500mm, no piła stawała czasem 5 razy na jednej desce...można? no można ale jakim kosztem. To ma być przyjemność i fun. Stąd decyzja sprzedaż marketówek i chęć posiadania czegoś lepszego. Pewniejszego, czegoś co pozwoli spokojnie robić coś hobbystycznie, żeby się tym cieszyć, a nie wku... w tym wszystkim.

Stąd prośba do Was, nie chcę wydawać aż tyle pieniędzy. Szukam u Was porady.  Nie wiem czy zagłębierka i ukośnica mi na przyszłość wystarczą czy lepiej iść w piłę stołową i zagłębiarkę? Chyba piła stołowa to faktycznie podstawa, mlt 100 są wydaje się na moje potrzeby ok, ewentualnie ryobi, do tego jeszcze ta zagłębiarka makita sp6000, i  zostawiłbym tą ukośnice einhela (lepiej ta niz żadna) chociaż przydałaby się czasem z większą tarczą.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jasiop dnia Luty 22, 2018, 18:58:35 pm »
Według mnie nie ma większego sensu męczyć się z własnoręcznym rozkrojem płyt jeśli nie mamy odpowiedniej piły (formatowej) a mamy dostęp do takiej usługi.
Wolę zapłacić komuś kto zrobi to fachowo. Zaoszczędzony czas mogę wykorzystać w inny, lepszy sposób.

Chodzi mu o to, aby nie kupować "na siłę" piły pod rozkrój ...
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez meridox dnia Luty 22, 2018, 15:57:49 pm »
ja też robię na marketowych narzędziach i wiem ile nerwów to kosztuję , z tego co piszesz to sprzedałbym wszystko i kupiłbym holzmmana 250 i wtedy kończą się nerwy z ciecięciem :) ewentualnie makite mlt 100  i do tego zagłębiarka do płyty a ukośnice bym odpuścił bo zrobisz sobie sanki z odpadków do piły i ukośnica nie jest Ci potrzebna chyba że często tniesz pod różnymi kątami
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MChObi dnia Luty 22, 2018, 13:48:13 pm »
Jako stary makieciarz amator powiem tak do płyt makita sp 6000j + szyny ( 2x 1,4 m) + ściski to wyjdzie ok 2 tyś ale do płyty w zupełności wystarczy. Możesz pokombinować z parksidem czy schepahem i kupić ich zagłębiarki ale dolicz dobrą tarczę do laminatu .

Do 2,5 m desek lepsza ( trochę przy obu popracujesz i będziesz miał narzędz swoich marzeń  , przy MLT mniej ) była by piła stołowa Mlt 100 (ok1800) lub Ryobi (ok 1000) ew jakiś sheppah lub zwykła ( lepsza ) pilarka tarczowa zamontowana pod stolikiem .

Ja bym einhela nie(kupował w ogóle ) sprzedawał bo za niego to kilka stówek dostaniesz a nawet słaba ukośnica z posuwem jest lepsza niż żadna .

A najlepiej przyzwoita piła stołowa do drewna i dobra zagłębiarka do płyty . Ale w tedy nie potrzebujesz siłowni aby zgubić zbędne kilogramy po prostu nie starczy Ci kasy na jedzenie i masz dodatkowy argument za tym aby kupić 2 narzędzia .
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez stachmiesz dnia Luty 22, 2018, 13:27:10 pm »
Ciężko doradzić. Zagłębiarką przy szybkie trudno ciąć długie, wąskie elementy (węższe niż prowadnica). Poza tym głębokość cięcia w zagłębiarce nie jest zbyt duża.
Stołowa jest podstawowym narzędziem do cięć wzdłuż i pod kątem. Kąty powtarzalne można uzyskać robiąc sobie przystawki, lub przy użyciu wózka (jeżeli taki jest)
10
Piły / podstawy podstaw (piła stołowa i ukośnica)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez emdzy dnia Luty 22, 2018, 13:01:33 pm »
Witam

Od pewnego czasu bawię się w robienie mebli  dla siebie. Meble do mieszkania i na ogród. Z różnego materiału z drewna i z płyt. Póki co dłubałem na zwykłej pile stołowej (nutool) z Liroya i ukośnicy Einhela. Po ostatniej pracy (projekt płot ze starych desek podłogowych) Postanowiłem przestać się męczyć. Ile ja się nabluzgałem przy wzdłużnym cięciu deski 250cm pod kątek 45 na tej pile stołowej to tylko wiem ja i ściany mojego garażu. Nutool poszedł na sprzedaż, nad ukośnicą się zastanawiam czy też nie sprzedać. Piszę do Was o poradę. Z jednej strony nie jestem profesjonalistą, nie będę na tym zarabiał, a co za tym idzie nie chce wydawać majątku. Z drugiej strony szukam dobrego sprzętu który zaoszczędzi mi nerwów i pozwoli cieszyć się w pełni moim hobby.
Do rzeczy. Chciałbym mieć narzędzie lub narzędzia do dobrego cięcia i jak najbardziej uniwersalnego. Tnę głównie płyty meblowe i drewno o grubości do 50mm, grubiej bardzo rzadko, długości cięć przeróżne, przeważnie do 2500mm. Robię różne rzeczy - łóżka, garderoby, donice, ławki, stoliki. Pytania:
1. Kupić zagłebiarkę i piłe stołową ale zostawić einhela (ukośnica TH-SM 2131)? wtedy mam budżet do 2 tyś łącznie. czy kupię coś w dobrej jakości i czy jest sens? czy coś konretnego w tym budzecie polecicie?
2. Czy sprzedać też ukośnice TH-SM 2131 DUAL EINHELL? i kupić coś lepszego ale wtedy budżet podrośnie mi tylko o tyle za ile sprzedam ukośnice.

Ja wiem że festool, ale koledzy no nie dobijajcie mnie. Chciałbym mieć w miarę możliwości najlepszą zagłębiarkę, piłę stołową i ukośnice no ale muszę wybierać. Doradźcie proszę.

Pozdrawiam
Michał
Strony: [1] 2 3 ... 10