Luty 22, 2018, 17:19:17 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Piły / Odp: podstawy podstaw (piła stołowa i ukośnica)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez meridox dnia Dzisiaj o 15:57:49 »
ja też robię na marketowych narzędziach i wiem ile nerwów to kosztuję , z tego co piszesz to sprzedałbym wszystko i kupiłbym holzmmana 250 i wtedy kończą się nerwy z ciecięciem :) ewentualnie makite mlt 100  i do tego zagłębiarka do płyty a ukośnice bym odpuścił bo zrobisz sobie sanki z odpadków do piły i ukośnica nie jest Ci potrzebna chyba że często tniesz pod różnymi kątami
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MChObi dnia Dzisiaj o 13:48:13 »
Jako stary makieciarz amator powiem tak do płyt makita sp 6000j + szyny ( 2x 1,4 m) + ściski to wyjdzie ok 2 tyś ale do płyty w zupełności wystarczy. Możesz pokombinować z parksidem czy schepahem i kupić ich zagłębiarki ale dolicz dobrą tarczę do laminatu .

Do 2,5 m desek lepsza ( trochę przy obu popracujesz i będziesz miał narzędz swoich marzeń  , przy MLT mniej ) była by piła stołowa Mlt 100 (ok1800) lub Ryobi (ok 1000) ew jakiś sheppah lub zwykła ( lepsza ) pilarka tarczowa zamontowana pod stolikiem .

Ja bym einhela nie(kupował w ogóle ) sprzedawał bo za niego to kilka stówek dostaniesz a nawet słaba ukośnica z posuwem jest lepsza niż żadna .

A najlepiej przyzwoita piła stołowa do drewna i dobra zagłębiarka do płyty . Ale w tedy nie potrzebujesz siłowni aby zgubić zbędne kilogramy po prostu nie starczy Ci kasy na jedzenie i masz dodatkowy argument za tym aby kupić 2 narzędzia .
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez stachmiesz dnia Dzisiaj o 13:27:10 »
Ciężko doradzić. Zagłębiarką przy szybkie trudno ciąć długie, wąskie elementy (węższe niż prowadnica). Poza tym głębokość cięcia w zagłębiarce nie jest zbyt duża.
Stołowa jest podstawowym narzędziem do cięć wzdłuż i pod kątem. Kąty powtarzalne można uzyskać robiąc sobie przystawki, lub przy użyciu wózka (jeżeli taki jest)
4
Piły / podstawy podstaw (piła stołowa i ukośnica)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez emdzy dnia Dzisiaj o 13:01:33 »
Witam

Od pewnego czasu bawię się w robienie mebli  dla siebie. Meble do mieszkania i na ogród. Z różnego materiału z drewna i z płyt. Póki co dłubałem na zwykłej pile stołowej (nutool) z Liroya i ukośnicy Einhela. Po ostatniej pracy (projekt płot ze starych desek podłogowych) Postanowiłem przestać się męczyć. Ile ja się nabluzgałem przy wzdłużnym cięciu deski 250cm pod kątek 45 na tej pile stołowej to tylko wiem ja i ściany mojego garażu. Nutool poszedł na sprzedaż, nad ukośnicą się zastanawiam czy też nie sprzedać. Piszę do Was o poradę. Z jednej strony nie jestem profesjonalistą, nie będę na tym zarabiał, a co za tym idzie nie chce wydawać majątku. Z drugiej strony szukam dobrego sprzętu który zaoszczędzi mi nerwów i pozwoli cieszyć się w pełni moim hobby.
Do rzeczy. Chciałbym mieć narzędzie lub narzędzia do dobrego cięcia i jak najbardziej uniwersalnego. Tnę głównie płyty meblowe i drewno o grubości do 50mm, grubiej bardzo rzadko, długości cięć przeróżne, przeważnie do 2500mm. Robię różne rzeczy - łóżka, garderoby, donice, ławki, stoliki. Pytania:
1. Kupić zagłebiarkę i piłe stołową ale zostawić einhela (ukośnica TH-SM 2131)? wtedy mam budżet do 2 tyś łącznie. czy kupię coś w dobrej jakości i czy jest sens? czy coś konretnego w tym budzecie polecicie?
2. Czy sprzedać też ukośnice TH-SM 2131 DUAL EINHELL? i kupić coś lepszego ale wtedy budżet podrośnie mi tylko o tyle za ile sprzedam ukośnice.

Ja wiem że festool, ale koledzy no nie dobijajcie mnie. Chciałbym mieć w miarę możliwości najlepszą zagłębiarkę, piłę stołową i ukośnice no ale muszę wybierać. Doradźcie proszę.

Pozdrawiam
Michał
5
Piły / Odp: Piły Japośnkie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pinkpixel dnia Luty 21, 2018, 09:57:38 am »
a szukałeś gdziś indziej niż jula ? ;)

http://www.pasja.koszalin.pl/pila-stolarska-bahco-pc-12-14-ps-p-802.html
http://www.pasja.koszalin.pl/precyzyjna-grzbietnica-do-pociagania-bahco-pc-11-19-ps-p-800.html
http://www.pasja.koszalin.pl/pila-do-ciecia-dokladnego-dwustronna-bahco-pc-9-917-ps-p-804.html

Nie. Dziękuę za namiary .
Wychodzi na to że albo Jula ma bardzo wysoki współczynnik pazerności, albo ... tu nie wiem co napisać :).
A wracając do tematu samych pił japońskich, zdecydowanie wolę te z chwytem prostym niż z tym europejskim pistoletem. Myślę sobie tak, że nie bez przyczyny został on taki zastosowany (prosty), jest przedłużeniem linii ostrza dzięki czemu bardziej pewnie/precyzyjniej można podczas używania "widzieć" czy idzie prosto czy nie.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pinkpixel dnia Luty 21, 2018, 09:43:54 am »
Saper jest dobry gosc i na paru roznych forach sie pojawia...U mnie akurat saperzy budza zaufanie. Znam paru i wiekszosc to bardzo porzadni i rozsadni ludzie.
W to nie wątpię. Co nie zmienia faktu, że rozbawiło mnie to czy po moim pytaniu czy robiąc tam zakupy nie wpakuję się na "minę", usłyszałem że to Saper ;D
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez meridox dnia Luty 21, 2018, 08:35:48 am »
Czy tak, po "ludzku" nie wystarczy do hobby piła z Juli Bahco?

Wg. mnie tak, tylko że jak w tej chwili wszedłem na stronę wymienionego sklepu, dostępna jest Ryoba za 179 PLN, to taniej wyjdzie kupienie i przesyłka z Dictum ich piły :) bo jakies 130 PLN razem z wysyłką, chyba że te piły z Dictum to jakiś szajs?

a szukałeś gdziś indziej niż jula ? ;)

http://www.pasja.koszalin.pl/pila-stolarska-bahco-pc-12-14-ps-p-802.html
http://www.pasja.koszalin.pl/precyzyjna-grzbietnica-do-pociagania-bahco-pc-11-19-ps-p-800.html
http://www.pasja.koszalin.pl/pila-do-ciecia-dokladnego-dwustronna-bahco-pc-9-917-ps-p-804.html
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sgt_raffie dnia Luty 21, 2018, 08:34:14 am »
Saper jest dobry gosc i na paru roznych forach sie pojawia...U mnie akurat saperzy budza zaufanie. Znam paru i wiekszosc to bardzo porzadni i rozsadni ludzie.

"Wystarczy" to zaostrzony srubokret zeby zrobic pile z puszki po konserwie tyrolskiej.."Po ludzku" to kazdemu pasuje cos innego...
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pinkpixel dnia Luty 20, 2018, 22:39:35 pm »
Jakoś tak ... hmm nie wzbudza we mnie zaufania.

Saper01 z forum prowadzi ten sklep

hmm SAPER01... i to ma wzbudzić wg Ciebie kozio zaufanie? ;D
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kozio dnia Luty 20, 2018, 22:31:04 pm »
Jakoś tak ... hmm nie wzbudza we mnie zaufania.[/quote

Saper01 z forum prowadzi ten sklep
Strony: [1] 2 3 ... 10