Listopad 21, 2017, 05:17:56 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dłuta / Odp: Narex standard czy premium
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stol-Drew dnia Listopad 20, 2017, 20:38:10 pm »
tylko te 3 kamienie używam ,plus jakiś olej do poslizgu
2
Strugi / Odp: Ostrzenie starych noży struga czy dłut
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Arek15 dnia Listopad 20, 2017, 18:06:55 pm »
ja mam tormeka, ale gdybym nie miał to bym zaniósł do szlifierza, jak za noże biorą po 10 zł to nawet niech by tyle samo sobie krzyknął . potem doostrzać na kamieniach i uważać żeby nie wyszczerbić
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotrek23x dnia Listopad 20, 2017, 15:55:16 pm »
Wpisz na allegro hasło "ostrzałka kamienna do ostrzenia na mokro"
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raven dnia Listopad 20, 2017, 14:23:49 pm »
podacie linka do tych tanich kamieni?
5
Inne / Odp: Kupno osełek diamentowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiek dnia Listopad 20, 2017, 12:19:35 pm »
Również zadawałem sobie podobne pytanie. Moim zdaniem ,mosiężnym lub ogólnie metalowym walcem raczej nie powinno się jeździć po diamentach.
Zrobiłem sobie sam prowadnik ,który ma rolki z boramidu modyfikowanego (dodatek oleju) i używam go bez problemu.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotrek23x dnia Listopad 20, 2017, 09:54:37 am »
jasiop dobrze pisze tez ma ten komplet polecam

@jasiop @Stol-Drew  dzięki za podpowiedź, też zamówiłem i wypróbuję. Wychodzi 40 zł z przesyłką z jakichś urodzin allegro czy coś więc nie pieniądz jak będzie dobre ;) Nie używacie wyższych gradacji czy dokupywaliście jeszcze jakieś kamienie?
7
Inne / Odp: Kupno osełek diamentowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ŁukaszZR dnia Listopad 20, 2017, 08:29:50 am »
Cześć, mam pytanie do posiadaczy osełek diamentowych. Czy korzystanie z prowadnika do ostrzenia (typu Veritas II czy innych - z takim mosiężnym walcem) skraca żywotność takich osełek? Mam osełkę DMT 1000 i mam wrażenie, że tam, gdzie "jeździ" ten walec to diamenty są bardzo zdarte. Odwracam osełkę po paru ruchach ale mam wrażenie że szybciej się zużywa od jeżdżenia prowadnikiem. Czy też tak macie, czy może po prostu nie wolno po tym jeździć jak po kamieniu wodnym?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stol-Drew dnia Listopad 19, 2017, 19:55:18 pm »
 jasiop dobrze pisze tez ma ten komplet polecam
9
Strugi / Odp: Mój pierwszy strug
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Łukasz G. dnia Listopad 19, 2017, 19:31:04 pm »
Kolego - jeżeli nie posiadasz maszyn do obróbki drewna i będziesz kupował tarcicę niestruganą to najsensowniejszym rozwiązaniem wg. mnie jest zacząć od najbardziej uniwersalnego narzędzia czyli od równiaka - Stanley No5, Record No5, Sargent, Wooden, Millerfals itd - w kategorii strugów metalowych. Polecam dokupić dodatkowy nóż, nauczyć się jak ostrzyć i wykorzystywać równiak jako gładzik. Tym sposobem masz narzędzie do obróbki materiału do budowy praktycznie każdego mebla - zaręczam, że się da. Ja wiem, że Paul Sellers jest zwolennikiem "4" jako pierwszego struga ale on żyje w innej stolarskiej rzeczywistości - spróbuj nabyć u nas czterostronnie struganą dębinę albo buk abo jawor albo cokolwiek innego niż świerk konstrukcyjny. Jeżeli zaczynasz od tarcicy niestruganej potrzebne są narzędzia do uzyskania szybkiego (względnie) płaskiej powierzchni i do tego właśnie jest równiak.
10
Strugi / Odp: Mój pierwszy strug
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzysiek1973 dnia Listopad 19, 2017, 18:50:31 pm »
To jaki jest najlepszy wybór na pierwszy strug?
Czy tylko stanley?
Strony: [1] 2 3 ... 10