Kwiecień 19, 2018, 23:16:39 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
SAM'y / Odp: podbijak drewniany...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zamator dnia Kwiecień 16, 2018, 10:31:44 am »
jest klej i kołki...
ale na razie się trzyma, ale nie waliłem zbyt mocno i dłogo

2
SAM'y / Odp: podbijak drewniany...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mk_kosa dnia Kwiecień 16, 2018, 10:08:38 am »
napisz, jak Twój sklejany pobijak będzie miał (trwałość) się po kilku dłutowaniach
3
SAM'y / Odp: Gwintownik
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiech50 dnia Kwiecień 12, 2018, 22:26:12 pm »
Stal trudnoobrabialna. Proponuję podczas gwintowania co chwilę (co pół obrotu, a nawet nie pół tylko mniej) cofać troszkę gwintownik, aby złamać wióra. I oczywiście delikatnie, z wyczuciem. Gwintownik M4 ma bardzo mało rdzenia. I oczywiście nie na sucho.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez anrok dnia Kwiecień 11, 2018, 20:01:09 pm »
Czasem może komuś się przyda n/w sposób na ułamany gwintownik.
Ostatnio złamałem gwintownik M6 ( III ) w otworze nieprzelotowym, w żeliwie. Szukałem w necie sposobu na jego wyciągnięcie (spawanie nakrętki, podgrzewanie, specjalne dość drogie urządzenia do wyciągania). Ja użyłem powietrza w sprayu do czyszczenia klawiatur za kilkanaście zł i szczypce proste do pierścieni Segera. Po obróceniu puszki powietrza do góry dnem i spryskaniu ciekłym powietrzem otworu z gwintownikiem, udało się pozbyć (wykręcić) ułomka bez uszkodzenia gwintu w otworze.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiek dnia Kwiecień 11, 2018, 18:18:41 pm »
To jest stal morska. Do tej stali lepiej jest mieć komplet gwintowników do trzech przelotów. Mniejsze prawdopodobieństwo ukręcenia , bo gwint jest wycinany stopniowo. 
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swfr dnia Kwiecień 11, 2018, 16:03:23 pm »
Średnica 4 mm.
Stal? Prawdę mówiąc to nie wiem.
Znalazłem pierwsze lepsze ogłoszenie.  Stal inox, Gatunek: 1.4301 / 0H18N9 / 304

Mam zamiar kupić pręt 10x10, wyprofilować, zrobić fazę pod ostrze, nawiercić i nagwintować.
Waham się czy nie kupić pręta ze zwykłej stali węglowej, wtedy nie byłoby problemu z obróbką,  ale o ile wiem to inox jest sztywniejsza.

Skoro, tak łatwo zepsuć gwintownik to chyba kupie własny.
Np ten z linku od szmar.

7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiek dnia Kwiecień 11, 2018, 14:45:12 pm »
Zwykła kwasówka określana symbolem AISI-304 czasem oznaczana jako A2 ( blachy,  śruby, rury) jest miękka i nie powinieneś mieć kłopotów jeśli będziesz gwintował powoli i z wyczuciem - im mniejsza średnica otworu tym łatwiej jest ukręcić gwintownik.
Natomiast jeśli byłaby to stal specjalna wśród których jest też stal A2 ( zbieżność oznaczeń ale skład inny) to są to stale twarde i lepiej jest użyć gwintownika HSS.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez noprofi_semi dnia Kwiecień 11, 2018, 13:24:53 pm »
Głębokość 4 mm ale jaka średnica? Hmm jaka by nie była pamiętaj że przy trwadszych materiałach możesz zrobić większą średnicę otworu. Gwintujemy wolno i przydałby się olej do gwintowania.
10
SAM'y / Gwintownik
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swfr dnia Kwiecień 11, 2018, 12:22:38 pm »
Czy do stali nierdzewnej potrzeba jakiegoś specjalnego, super twardego gwintownika? A może zwykły da radę?

Otwór będzie niewielki - max 4 mm.
Będę to robił pierwszy raz - pożyczonym gwintownikiem i nie mogę go zepsuć.

PS. Temat około stolarski, bo chcę zrobić nóż tokarski z ostrzem węglikowym.
Strony: [1] 2 3 ... 10