Luty 24, 2018, 21:09:49 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Piły / Odp: podstawy podstaw (piła stołowa i ukośnica)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez emdzy dnia Dzisiaj o 20:49:11 »
poczytałem sobie setki, jeśli nie tysiące opinii, i chyba póki co skłaniam się do ryobi (z tym większym stołem), plus zagłebiarkę  albo makita albo parkside. budzet mnie ogranicza. A ukośnica narazie zostanie, najwyzej za jakis czas wymienię na większą tarczę. Do ryobi jakoś mega przekonania nie mam, tak jak do parkside, ale no budżet. Do tego wszystkiego dorobię sobie większy stół, jako już pełnoprawny stół warsztatowy. (póki co działam na starych biurkach). Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
2
Trasowanie / Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Miecho dnia Dzisiaj o 19:53:14 »
Temat po trosze się wyjaśnił, darczyńca zakupił "podobny" do wskazanego za radą sprzedawcy bo to do "dłubania w warsztacie" Kątowniki warsztatowe stalowe wykonane z tolerancją wg normy DIN 875/3
Nie zmienia to faktu, że jest walnięty gorzej od T....xa z Liroja ;) A chciałem na nim regulować nastawne od Bahco bo mnie już dobija ciągłe sprawdzanie.
A jak ma się wpływ temperatury na takie narzędzie? w warsztacie mam aktualnie -2°C
Myślałem o podszlifowaniu, ale mam obawy, że nie będzie lepiej, a dodatkowo jest ze stopką: model 12048-0108
3
Trasowanie / Odp: Tolerancja kąta drogich kątowników (albo: czy 2mm/metr to dużo?)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qiub dnia Dzisiaj o 18:20:49 »
na bank jest walniety nie w fabie ale gdzies po za ... mam kilka roznych limitow i wszystkie sie dokladnie pokrywaja a takze pokrywaja z innymi firmami na kacie 90

czasami sprzedawcy tym rzucaja jak zlomem bo przeciez to metal i sie nie pokrzywi
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez luczak69 dnia Dzisiaj o 17:51:36 »
Nie wiem jaki to kątownik ale możesz spróbować tej metody https://www.youtube.com/watch?v=FNpAQHrNpNU
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Miecho dnia Dzisiaj o 12:01:05 »
A jak postępować jak już się kupiło ten "super" i jest do d...?
Dostałem na walentynki kątownik Limit 100x150 w Robokop, na dłuższym ramieniu ma rozjazd ponad 1mm.
Nie mogę go ani oddać ani wymienić 🤨
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maras dnia Luty 22, 2018, 21:35:11 pm »
...... Kup to co pilniej potrzebujesz. Drugie narzędzie kup jak nazbierasz.  Kup najlepszy sprzęt, na jaki cię stać lub nawet nie stać. I tak będziesz chciał kiedyś zmienić na lepszy bo apetyt rośnie...
Tu mam takie samo zdanie . Dodałbym od siebie, kup najpierw te najdroższe a w dalszej kolejności te tańsze.  Niby to samo ale jakoś lżej   ;D
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jasiop dnia Luty 22, 2018, 20:58:27 pm »
Jak dla mnie podstawą jest piła stołowa + zagłębiarka. W moim przypadku to RYOBI 1800 i Parkside (Lidl)
W jednej i drugiej mam całkiem inne, nowe tarcze i nie narzekam.
Całość kosztowała (z tarczami) 1 400 zł.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MChObi dnia Luty 22, 2018, 20:54:28 pm »
emdzy nie zapomnij o szynach do zagłębiarki
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez stachmiesz dnia Luty 22, 2018, 20:13:33 pm »
Ja bym stawiał na holzmann ts250 i sp6000. Kup to co pilniej potrzebujesz. Drugie narzędzie kup jak nazbierasz.  Kup najlepszy sprzęt, na jaki cię stać lub nawet nie stać. I tak będziesz chciał kiedyś zmienić na lepszy bo apetyt rośnie...
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez emdzy dnia Luty 22, 2018, 20:08:54 pm »
Nie no Panowie, Holzman super, do tego zaglebiarka festool i mam świetny zestaw...ale nie mam też 6-7 tys zł.

Jeśli chodzi o meble "widoczne" to sam nie tnę, idę do profesjonalistów, wycinam pod wymiar, jest ładnie i za rozsądne pieniądze, tak samo z frontami, sam nie zrobie (znam swoje i innych możliwości)....ale ostatni przykład wszystko wymierzone, ładnie pięknie, szafka w zabudowie, przy ścianie na dodatek w literę L. Półki docięte przez profesjonalistów, pięknie wyglądają, przychodzi do składania, no i kij w kilku miejscach ściana nie ma kąta...trzeba podocinać półki na długości od 1300mm do 300mm, no i co nie polece znowu z docinkami do profesjonalistow tylko sam próbuje no i ... masakra. Krótkie odcinki na ukośnicy to pryszcz, ale długie no masakra, męczarnie, wkurzenie, złość. Zrobiłem, ale jakim kosztem, ile nerwow na sprzęt, na siebie...tak samo te deski na płot długość 2500mm, no piła stawała czasem 5 razy na jednej desce...można? no można ale jakim kosztem. To ma być przyjemność i fun. Stąd decyzja sprzedaż marketówek i chęć posiadania czegoś lepszego. Pewniejszego, czegoś co pozwoli spokojnie robić coś hobbystycznie, żeby się tym cieszyć, a nie wku... w tym wszystkim.

Stąd prośba do Was, nie chcę wydawać aż tyle pieniędzy. Szukam u Was porady.  Nie wiem czy zagłębierka i ukośnica mi na przyszłość wystarczą czy lepiej iść w piłę stołową i zagłębiarkę? Chyba piła stołowa to faktycznie podstawa, mlt 100 są wydaje się na moje potrzeby ok, ewentualnie ryobi, do tego jeszcze ta zagłębiarka makita sp6000, i  zostawiłbym tą ukośnice einhela (lepiej ta niz żadna) chociaż przydałaby się czasem z większą tarczą.
Strony: [1] 2 3 ... 10