Listopad 23, 2017, 02:51:36 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Inne / Odp: aukcje narzędzi ręcznych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krit 6 dnia Listopad 22, 2017, 17:43:04 pm »
A da się to podratować jakąś nakładką na całej stopie ?
Widziałem taką piątkę na ebayu, miała nakładkę na całej stopie, przykręcona z wierzchu śrubkami. Walczyli o ten strug jak szaleni, poszedł za 35 funtów ;D , ale czy taka naprawa jest skuteczna i czy da się tym pracować?  Osobiście nie kupił bym takiego struga, no chtba że jak pisał @krzysiek jako przycisk do papieru.
2
Dłuta / Odp: Narex standard czy premium
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotrek23x dnia Listopad 21, 2017, 21:55:21 pm »
No i są ;D marketowe dłuto do nauki ostrzenia też jest (fabrycznie przygotowane do naprawy - czytaj: ma wszystkie możliwe wady :D) więc jak tylko chwilę czasu znajdę to zaczynam zabawę ;)
Proponujecie ostrzenie z olejem - jakim? Drugie pytanie - opłaca się używać dedykowanych olejów do ostrzenia typu Lansky czy Narex?
@tomekz dzięki za propozycje - myślisz że to bardziej zastępstwo dla jakichś olejów czy można stosować regularnie bez problemów?

EDIT: Dodatkowe pytanie - na forum poświęconym nożom znalazłem wątek dotyczący dokładnie tych kamieni i ostrzeniu z użyciem wody i namaczania przed użyciem a nie olejów... Czy może próbował ktoś w taki sposób ostrzyć?

3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiek dnia Listopad 21, 2017, 21:01:02 pm »
W możliwość dołożenia nowej "podeszwy" raczej wątpię bo nóż może nie zjechać tak głęboko.
Planowanie jest możliwe , sam to robiłem , ale tylko 2-3 dziesiątki milimetra. Więcej już bym się bał zbierać, w czasie pracy strug jest poddawany dość silnym naprężeniom i stopa swoją grubość musi mieć.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jasiop dnia Listopad 21, 2017, 20:36:34 pm »
Zdjęcie stopy w tym ujeciu pokacuje rozwalone "usta"
A da się to podratować jakąś nakładką na całej stopie ? Po prostu blacha np 2 mm ?
Pytam tylko hipotetycznie ...
Nie to, że chcę kupić, ale interesuje mnie po prostu aspekt technologiczny możliwej naprawy.
Wiadomo, że strugi można "planować" na frezarce ...
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krit 6 dnia Listopad 21, 2017, 20:11:51 pm »
Właściciel zdawał sobie z tego sprawę, więc zabezpieczył się kwotą minimalną, od której chce zacząć licytacje. Pewnie ktoś da i się zacznie. Widziałem już gorsze strugi na aukcjach, i też schodziły za nie małe pieniądze. Poza tym klient wystawia jeszcze inne strugi
http://allegro.pl/uzytkownik/Adam_St44/narzedzia-strugi-147658?order=m
Ciekaw jestem za ile się sprzedadzą.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiek dnia Listopad 21, 2017, 19:58:47 pm »
Niestety strug nadaje się tylko jako przycisk do papieru.
7
Strugi / Odp: Ostrzenie starych noży struga czy dłut
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysiek dnia Listopad 21, 2017, 19:33:19 pm »
Trick stary jak świat. :D 
Pokazywał go też Daneb Puchalski na jednym z klipów Lie-Nielsen'a.
Dłuto lub nóż struga należy ustawić pionowo do kamienia i pod kątem do kierunku posuwu, trzeba to robić delikatnie żeby nie podłubać kamienia.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cumbajszpil dnia Listopad 21, 2017, 18:44:59 pm »
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jasiop dnia Listopad 21, 2017, 18:21:02 pm »
10
Piły / Odp: Zagłębiarka Festool TS 55 vs TS 75
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qiub dnia Listopad 21, 2017, 14:45:55 pm »
znajdziesz i z wieksza i mniejsza liczba zebow.

tak z glupa rzuce Ci alledrogo https://allegro.pl/listing?string=210%20x%2030&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-5-1003
100Z masz najwieksza jaka widzialem do niej  ale to juz pyl idzie wiec odciag jak nic.

36 mam chyba fs

wieksze i mniejsze nie pamietam juz
Strony: [1] 2 3 ... 10