Luty 20, 2019, 06:13:24 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Frezarki / CMT - uszkodzony frez?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tytus_bomba dnia Luty 19, 2019, 23:01:19 pm »
Cześć,

W ostatni weekend zakupiłem (mimo, że nie planowałem) frez, którego chciałem używać do... planowania plastra wiśni pod mały stolik kawowy. Frez nr CMT 911.250.11. Sklep stacjonarny więc cena też wyższa ale szukałem czegoś takiego od dawna. Bardzo ostry, jak się przekonałem wyciągając go z pudełka - potem tylko w rękawicach.

Po wstępnym splanowaniu swojego plastra (a robiłem to pierwszy raz w życiu - super sprawa!) podczas czyszczenia frezu i frezarki zauważyłem takie oto wyszczerbienia w ostrzu - zdjęcia. Frez nie upadł ani o nic innego niż drewno nie zahaczył. Czy to jest normalne? Co zrobiłem źle? Jestem gotów przyjąć porady i/lub krytykę, ponieważ sam nie mogę do tego dojść.

Rozpatruję trzy opcje: a. Jestem deklem, nie umiem używać frezów i frezarki; b. tak ma być; c. frez miał wadę, mogę go reklamować.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, porady, sugestie. Zbierałem po 3mm materiału max, po kilka przejść na każdą stronę, więc nie sądzę, żebym go specjalnie katował...

Dzięki.
2
Strugi / Odp: Heblarka scheppach HMS 1070 pytanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stolmat97 dnia Luty 19, 2019, 21:34:23 pm »
Hm nwm czy to będzie dość mocne na tym papierze a mam dość sporo desek do przejechania
3
Pilarki / Odp: Zagłębiarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Luty 19, 2019, 21:17:01 pm »
Wprawdzie sam takiej nie mam, ale chyba wkrótce kupię coś takiego: Zagłębiarka  DWS520KR 165 1300W+ szyna 1,5m. Z tego co wyczytałem może współpracować z szyną Festool, a taką 1400 posiadam. Poczytaj opinie.
4
Pilarki / Zagłębiarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ordi_2004 dnia Luty 19, 2019, 21:11:27 pm »
Witam. Poszukuję zagłębiarki. Cena do 1500 wraz z szyną. Jakieś modele godne polecenia? Pilarka z możliwością współpracy z szyną bez dodatkowych adapterów też wchodzi w grę.
5
Pilarki / Odp: Cięcie sklejki i płyt meblowych przez amatora - jakim sprzętem?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ordi_2004 dnia Luty 19, 2019, 21:04:20 pm »
Szyna i adapter. Z większymi kawałkami sklejki na stołowej też nie będzie łatwo. Sposób DIY przymocować do sklejki np. łatę murarska i jechać wzdłuż niej.
6
Strugi / Odp: Heblarka scheppach HMS 1070 pytanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Łukaszasz dnia Luty 19, 2019, 17:48:05 pm »
Najprościej zrobić samemu. Lub do pacy murarskiej przykleić papier ścierny.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

7
Strugi / Heblarka scheppach HMS 1070 pytanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stolmat97 dnia Luty 19, 2019, 17:23:52 pm »
Witam mam pytanie, wie może ktoś jak nazywają się te tzw klapki do dociskania deski jak się przepuszcza na heblarce nigdzie nie mogę tego znaleźć z tym by była dokładniejsza praca i bezpieczniejsza. Za pomoc dziękuję.
8
Frezarki / Odp: Skąd frez?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tytus_bomba dnia Luty 18, 2019, 22:16:38 pm »
Cześć, odpowiadając na pytanie papajondro: rowki zostają ale po szlifowaniu taśmówką a potem szlifierką mimośrodową jest ok. Wiadomo, wymaga to cierpliwości ale da się zrobić. Właśnie spędziłem weekend na takiej zabawie.
9
Pilarki / Cięcie sklejki i płyt meblowych przez amatora - jakim sprzętem?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Picia dnia Luty 18, 2019, 12:06:25 pm »
Cześć,

Jestem amatorem. Wziąłem się projekt mebli dla dziecka (stolik + 2 krzesełka) z odcinka na youtube 398. i szczerze mówiąc troszkę poległem na cięciu prostokątnych elementów ze sklejki (18mm brzoza suchotrwała). Mam ręczną Makitę hs7611 (bez szyny i adaptera) i linia cięcia wyszła jak za wężem - tylko zmarnowałem materiał.

Stąd pytanie - czym ciąć sklejkę tak, żeby mieć pewność, że linia cięcia jest prosta, kąty zachowane materiał nie zmarnowany etc?

1. Dokupić szynę i adapter do makity + tarcze z większa ilością zębów?
2. Zrobić samemu stolik do makity i zamontować ją od dołu?
3. Kupić pilarkę stołową (max 1000 pln w budżecie)?
4. inne rozwiązanie?

W przyszłości planuję hobbystycznie pobawić się w meble dla dzieciaków ze sklejki / płyty stolarskiej lub laminowanej - zastanawiam się też pod tym kątem.
10
Inne / Odp: Proszę o doradzenie jak połączyc drewno BUKOWE ze sobą [łóżeczko piętrowe]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez siendziaty dnia Luty 17, 2019, 10:38:22 am »
Tor - wybacz, ale tego nie da się czytać :

onczniku", a "sróby szweckiej z nakrędką" to jest szczyt.
Strony: [1] 2 3 ... 10