Kwiecień 25, 2018, 12:38:17 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
2
Szlifierki / Odp: Szlifierka mimośrodowa Makita, Bosch, DeWalt, Milwaukee
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ralfs269 dnia Kwiecień 24, 2018, 06:19:56 am »
Nie mam nic przeciwko mniej popularnym firmom. Wcześniej wiedziałem tylko że jest DeWalt i Milwaukee, ale nie wiedziałem jaka jest to półka jakościowa. Teraz sporo poczytałem i dlatego biorę je pod uwagę. O Dewalt są jakieś informacje o szlifierce, ale o Milwaukee żadnych.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez peter dnia Kwiecień 23, 2018, 22:53:51 pm »
nikt jej nie poleca bo też Milwaukee nie jest tak popularne w Polsce jak np. bosch czy makita. Mam kilka narzędzi milwaukee i nie narzekam ;D
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ralfs269 dnia Kwiecień 23, 2018, 21:12:55 pm »
Może i wszystko ok, ale nigdzie prawie nie ma informacji o tej Milwaukee i nikt jej nie poleca, nikt się o niej nie wypowiada.
Czyli suw 2 mm będzie bardziej praktyczny, czyli raczej Makita?
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Kwiecień 23, 2018, 20:38:36 pm »
Z ciekawości... co jest nie tak z Milwaukee?

suw 5mm - to szybki zbiór i agresywna praca, ale czasem ciężko będzie zgubić powstające okręgi - wtedy już musisz dokończyć tą poniżej

suw 2mm - dokładne wykończenie prac

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ralfs269 dnia Kwiecień 23, 2018, 19:50:13 pm »
Chyba ostatecznie zastanawiam się nad Metabo SXE 425 TurboTec oraz Makita BO5041
Znacząca różnica pomiędzy nimi to suw szlifujący. W Metabo wynosi 5 mm, a w Makicie 1,4 mm. Co to oznacza? Która z tych szlifierek będzie lepsza?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ralfs269 dnia Kwiecień 23, 2018, 12:44:02 pm »
Metabo faktycznie też ok, odrzuciłbym jednak Milwaukee, najbardziej myślę o Metabo, Dewalt i Makita. Czy ktoś wie gdzie te modele są produkowane?
8
Pilarki / Odp: Ryobi 1800G - chyba mam problem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez obas dnia Kwiecień 23, 2018, 11:47:33 am »
Witajcie

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. @komseba sprawdzę Twoją sugestię, dzisiaj lub jutro pójdę do garażu i coś powalczę... Niestety w sobotę próbowałem i dalej to samo niestety :/ generalnie kicha. mam obawy, że to jednak ja i moja nieudolność powoduje takie problemy, ale popróbuję różnych ustawień

@whiteBT - powodzenia. Na mnie się wypieli. Jestem zawiedziony i rozczarowany, ale Tobie życzę więcej szczęścia...

@Krzysiek_84 niestety materiał mi się blokuje i nawet strzela. Coś na pewno robię nie tak. A co do przykładnicy do ryobi - drewno tniemy wzdłuż tej wyższej i dłuższej przykładnicy, czy wzdłuż tej niskiej i krótszej?
9
Pilarki / Odp: Piła stołowa a wióry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lopi1 dnia Kwiecień 23, 2018, 10:01:43 am »
Mam zwyklego PTS 10,  w celu likwidacji pyłu i wiorów dokoła pilarki zakupiłem odkurzacz macAllistera i separator. No i sporo tego jest odciągane przez odkurzacz ale nie na tyle by nie trzeba potem trzepać ubrania i wokól zamiatać miotłą. Wiadomo, że coś musi lecieć na boki, to nie profesjonalne odciągi ale sporo zamiatam z samej podłogi. Rozumiem, że za dużo oczekiwałem,czy może trzeba coś poprawić przy samej pile?
10
Pilarki / Odp: Ryobi 1800G - chyba mam problem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez whiteBT dnia Kwiecień 23, 2018, 08:18:45 am »
Obas jak tam? Ja swojego Scheppacha będę reklamował i starał sie o zwrot kasy, bo tez jest luz na wałku. Wish me luck.... 🤔
Strony: [1] 2 3 ... 10