Grudzień 11, 2018, 15:35:26 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Wieloczynnościowe / Odp: Wybór maszyny wieloczynnościowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Grudzień 10, 2018, 00:34:40 am »
Pytanie podstawowe, to ile jest tych prac do wykonania?
Ile mebli?
Proponuję oszacować koszt zakupu potrzebnego wyposażenia u dostawcy zewnętrznego.
Jeśli jest podobny do kosztu maszyny to kupujcie maszynę.
Jak już wszystko zrobicie to zawsze może maszyna pracować na ydlugi zewnętrzne i zarabiac na siebie.
2
Wieloczynnościowe / Wybór maszyny wieloczynnościowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michallukasz2 dnia Grudzień 09, 2018, 23:40:45 pm »
Proszę Was o pomoc w kwestii wyboru maszyny wieloczynnościowej. W naszej szkole mamy mały warsztat stolarski i jednego stolarza. Jak to w szkole potrzeby napraw, remontów i modernizacji sal są duże. Większość budynków to styl lat pięćdziesiątych. Staramy się zachować taki wygląd.
Nasz stolarz zgłosił zapotrzebowanie na maszyny :
hammer combi c3-31 lub 5w1 robland nx 310 z odciągarką.
Ze względu na fakt, że muszę zweryfikować potrzebę zakupu takiego urządzenia chciałem Was prosić o opinię czy to dobry wybór.
Są to dość drogie maszyny jak na nasz budżet ( z frezami pierścieniami itp ponad 40 tys zł) i nie wiem na ile będą przydatne w dużej uczelni dla naszego stolarza.
Czy po zakupie przyspieszy wykonywanie napraw, wykonywanie drzwi, wykonanie szafek?
Czy Wy wyposażylibyście stanowisko stolarza w taką maszynę?
Dzięki za pomoc
3
Frezarki / Frezarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez THOMASSO1 dnia Grudzień 09, 2018, 21:51:49 pm »
Witam.
Mam frezarkę dolnowrzecionową Bernardo T500. Jest tam w zestawie wrzeciono do frezów trzpieniowych na 6,8,12 mm. Czy jest możliwość dokupienia gdzieś  zacisku do tego wrzeciona na 1/2 cala ( ew. całe wrzeciono)? W Hafenie  nie mają, a rozmiar zacisku ER20 jest ciut za duży.
Z góry dziękuję za pomoc.
4
Przyrządy / Nowa prowadnica i wózek do MAKITA MLT100
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maxled dnia Grudzień 09, 2018, 16:35:03 pm »
Witam szykuje się do zmiany (zbudowania na nowo) prowadnicy podłużnej oraz wózka w Makicie MLT100, niestety ani wózek ani prowadnica nie spełniają moich wymogów, a ustawianie wszystkiego za każdym razem doprowadza mnie do szaleństwa. Mimo iż prowadnica już jest przebudowana a w wózku usunąłem luzy to jednak jest to cały czas bardzo mało stabilne wszytko
Oto kilka moich pytań
1) Czy istnieje w Polsce producentach ścisków typy T a micro regulacją np tj. https://vsctools.com/shop/sliding-table-saw/
prowadnice chce wykonać z profili 40mm x 80mm Biesmeyer
2) Jakiego rozwiązania byście użyli do wózka zastanawiam się nad http://poltech24.pl/prowadnica-walek-z-podpora-sa16-1000mm-cnc-p-346.html i do tego http://poltech24.pl/lozyska-liniowe-w-obudowach-sma-sme-c-2.html
czy jednak jakie proste rozwiazania na

Dziękuje za wszelką pomoc.
5
Strugarki / Odp: Hammer A3 - wymiana doświadczeń.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Grudzień 08, 2018, 21:37:40 pm »
"kupiłeś wyrówniarkę i grubościówkę osobno ponieważ zawsze coś "uciekało" - nic nie uciekało, tylko po rozbudowie warsztatu zmieniłem na maszyny SOLO. To wszystko. Jak widzisz pracuję na nich od 2 lat i to był bardzo dobry wybór z naszej strony. Póki co nie znalazłem tematu którego w naszym warsztacie nie mógłbym wykonać.

Jak widziałeś Twoje "zarzuty" z 1 posta z łatwością obaliłem bo nie mają sensu.

To czy A3 robi wrażenie nie ma dla mnie znaczenia, ważne że u mnie robią robotę jak trzeba :) Jako dowód masz nasze filmy z pracami na nich, to nie fotomontaż czy bajki w tv - masz pracę na nich i widzisz efekt końcowy.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Artek dnia Grudzień 08, 2018, 16:20:39 pm »
JarekO szczerze mówiąc liczyłem, że jako pierwszy weźmiesz w obronę Hammera. Ale przyznaj że sam w którymś komenatrzu napisałeś, że pozbyłeś się wyrówniarko- grubościówka a3 41 i kupiłeś wyrówniarkę i grubościówkę osobno ponieważ zawsze coś "uciekało".

Jakacor dziękuję za szczerą uwagę jako użytkownika.

Celem tego tematu jest aby użytkownicy dzielili się uwagami co do tych maszyn. Wszędzie można spotkać opinie "naganiaczy": weź kup Hammera będziesz miał spokój na lata a prawda wygląda trochę inaczej.

Byłem w salonie feldera i seria Hammera A3 nie zrobiła na mnie wrażenia  - naprawdę te maszyny nie różnią się od Stomany, Bernardo itp. Sam prawie dałem się naciągnąć i wziąć kredyt.
Podobna sprawa dotyczy maszyn Robland - tych tańszych.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakacor dnia Grudzień 08, 2018, 10:26:08 am »
Nigdy nie ustawiałem stołów w moich maszynach. Serwis odpalił po przywiezieniu i to wszystko. Z ciekawości czym to sprawdzasz?

Tego drugiego nie rozumiem. Prawidłowość ustawiania noży? Wkładam nóż, ustawiam przyrządem wg wału i biorę się do pracy. Tego nie da się źle zrobić.
Widzisz u mnie tez dzialalobprzez chwile.
Potem serwis ustawial dwukrotnie. I za kazdym razem po przestruganiu kilku desek jest ten sam problem:(
Rownoleglosc stolow sprawdzana jest linialem limita DIN 874/2
Wysokosc kazdego noza i ustawienie wzgledem blatu sprawdzana jest miernikiem zegarowym - i po przestruganiu tych kilku desek nie dosc ze wysokosc kazdego noza wzgledem blatu jest inna, to wysokosc jednego noza z przodu i, na srodku i z tylu jest inna.
Uwaga - noze i blaty ustawione przez serwisanta i po ustawieniu bylo idealnie. Problem w tym, ze ustawienia sa nietrwale, a serwis nie widzi w tym problemu bo stoi na stanowisku, ze powinienem umieć ustawiac noze/blaty. Nawet bym sie z nimi zgodzil, gdybym to musial robic raz w roku a nie przy kazdej robocie. To nie jest jakis chinczyk z marketu, zeby sie samoczynnie dekalibrowal:(
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Grudzień 08, 2018, 09:59:47 am »
Nigdy nie ustawiałem stołów w moich maszynach. Serwis odpalił po przywiezieniu i to wszystko. Z ciekawości czym to sprawdzasz?

Tego drugiego nie rozumiem. Prawidłowość ustawiania noży? Wkładam nóż, ustawiam przyrządem wg wału i biorę się do pracy. Tego nie da się źle zrobić.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakacor dnia Grudzień 08, 2018, 09:53:04 am »
Mankamenty, o ktorych piszesz nie sa problemem.
Problemem jest natomiast samoczynna dekalibracja. Moja po ustawieniu przez serwisanta przestruganiu kilku desek:
- traci rownoleglosc stolow
- traci prawidlowosc ustawienia nozy
W rezultaci material zamiast zdobywania rownoleglosci sie lodkuje. A to dyskwalifikuje maszyne czyniac ja kompletnie bezuzyteczna.

Rozumiem, ze raz na rok, czy po wymianie nozy maszyne trzeba skalibrowac. Moge za to nawet zaplacic serwisantowi. Ale nie po struganiu kilku desek w maszynie za kilkanascie tysiecy zlotych!!!
10
Wieloczynnościowe / Odp: Strugarko grubościówka Jul.Lindner & Co
« Ostatnia wiadomość wysłana przez d0minik dnia Grudzień 07, 2018, 23:27:24 pm »
Myślałem o 6 tyś obrotów ale nie wiem czy to nie za dużo. Do tego posów 4-6 m/min wolny a szybki nie mam pojęcia.
Strony: [1] 2 3 ... 10