Wrzesień 25, 2018, 05:58:35 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Frezarki / Odp: Technika prawidłowego frezowania...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez alehar dnia Wrzesień 24, 2018, 18:47:53 pm »
A prowadzisz frez  "w dobrą stronę "  ?
2
Frezarki / Odp: Technika prawidłowego frezowania...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tom090773 dnia Wrzesień 24, 2018, 10:26:16 am »
Witam
Chciałem zapytać w czym może być problem...Chciałem wyfrezować ostatnio w kantówce z której chciałem zrobić ramę do plakatu krawędź 1 x 1 cm. Posiadam frezarkę górnowrzecionową Macalistera z Casto. Kantówka jest chyba z sosny lub świerka. Zrobiłem sobie typowy stolik do tego typu frezarki. Problem jest taki że podczas frezowania frezuje ale dosyć trudno i wyrywa spore drzazgi około 1 - 2 cm długości...? Zastanawiam się czy to kwestia nie odpowiedniej prędkości freza czy może jego jakości...? (przyznam że frezy są raczej z tych zestawów gdzie 10 frezów kosztuje około 100 zł ale nie są raczej zużyte lub tępe choć z tą ostrością może źle ją oceniam ?). Proszę o jakieś wskazówki....Dzięki
3
Pilarki / Prośba o pomoc przy regeneracji Remmy DMMA 350
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szymon dnia Wrzesień 23, 2018, 22:28:13 pm »
Cześć wszystkim,
kupiłem używana piłę REMA DMMA 350. Piła stała ostatni roku w stolarni i nie była używana więc właściciel postanowił się jej pozbyć. Silnik piły działa jednak mam problemy z pokrętłami wygląda na to, że w owej stolarni wysokość oraz pochylenia kąta nie było zmieniane od dawna.
Pokrętła pracują stosunkowo ciężko i w nie pełnym zakresie. Mam zamiar wyczyścić śruby trapezowa i zobaczy na ile to pomoże. Po oględzinach nasunęło mi się kilka pytań, może któryś z kolegów pomoże.
1) Pod blatem piły jest ukryte coś na wzór cylindra. Domyślam, że jest to element który odpowiada za stabilizację ruchu w pionie, oraz że jest to ciasno pasowany walec w walcu który służy za prowadzenie. Czy mam rację ? czy może konstrukcja i przeznaczenie tego elementy jest inne
2) Czy ktoś próbował wsadzić większa tarczę niż 350, wygląda na to że wnęka ma tyle miejsca żeby zmieścić tarczę 400. Oczywiście wtedy nie ma szans żeby całkowicie schować tarczę ale pytam w kontekście cięcia wyższych elementów.
3) Brakuje mi w tej pile jakiegoś przyzwoitego kątomierza nastawnego, może ktoś wie gdzie taki
kupić
4) Przykładnica od strony tarczy ma tylko 600 mm zakresu roboczego, czy ktoś próbował wymienić ten wałek prowadzący na dłuższy, żeby owy zakres zwiększyć?

5) W momencie obniżania piły dochodzi do sytuacji że mocowanie śruby wysokości zaczyna trzeć od śrubę pochylenia, czy komuś przydarzyło się coś podobnego ?

Mam zamiar przywrócić piłę do pełnej świetności, więc będę wdzięczny za każdą uwagę.
Wątek na tym forum odnoście regeneracji piły już przeczytałem ale nie rozwiało to moich wszystkich wątpliwości dlatego pytam.
Szymon
4
Pilarki / Odp: Pilarka taśmowa RECORD POWER Sabre 350 Opinie użytkowników.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Drwalhunter dnia Wrzesień 23, 2018, 21:06:48 pm »
amigorg. Dobrze dobrze że się wypowiedziałeś. Chodzi mi też o jakość wykonania. Przeważnie tak bywa że chinol to chinol. Te maszyny wyglądają dobrze. A może po targach na Śląsku, wybiorę się do Poznania bo tam jest firma która tym handluje. Trzeba to pomacać. Oczywiście są maszyny które mi się bardzo podobają ale niestety w USA. Ta taśmówka jest bardzo zbliżona do kompromisu który by mi był potrzebny tzn spory prześwit (potrzebny w porywach) oraz możliwość założenia wąskiej taśmy (producent co prawda pisze że 6 mm ale widać że trochę cieniej się da) bo potrzebna zwrotność w ciasnych zakrętach. Myślałem początkowo o pilarce pegas. Piękna maszyna i pewnie kiedyś zawita u mnie. Póki co muszę zadowolić się jedną pilarką taśmową i znaleźć taką .
5
Pilarki / Odp: Pilarka taśmowa RECORD POWER Sabre 350 Opinie użytkowników.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Wrzesień 23, 2018, 19:47:01 pm »
Sorry moja pomyłka :(
6
Pilarki / Odp: Pilarka taśmowa RECORD POWER Sabre 350 Opinie użytkowników.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marek_b dnia Wrzesień 23, 2018, 18:02:35 pm »
Sprawdź:
1. Opinie innych dotyczących "tej pilarki nie tokarki"
2. serwis
3. Czy ma użytkowników w Polsce
7
Pilarki / Odp: Pilarka taśmowa RECORD POWER Sabre 350 Opinie użytkowników.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Wrzesień 23, 2018, 15:17:02 pm »
Mam świeżutką tokarkę tej marki, ma dobrą opinię tokarza - cytat "...Tokarka super....dzisiaj właśnie tę bym wybrał.". Ja żadnych doświadczeń nie mam. Za jakiś czas, jak popracuję będę miał własną opinię
8
Pilarki / Pilarka taśmowa RECORD POWER Sabre 350 Opinie użytkowników.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Drwalhunter dnia Wrzesień 23, 2018, 14:56:31 pm »
Jak w temacie. Czy ktoś posiada taką maszynę? Lub może ktoś posiada inną z tej stajni? Proszę o opinię nt. tej marki. Chcę kupić pilarkę taśmową. Ta kosztuje prawie 5 tys/zł, mogę wydać trochę więcej ale to będzie na niekorzyść innych maszyn.
9
Odciąg / Odp: Odciąg trocin FM 300 - opróżnianie worka z trocin
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Wrzesień 20, 2018, 21:50:58 pm »
O wytrzymałość bym się nie bał. Jeśli filtr jest regularnie czyszczony to właściwie odciąg się nie "nadyma" w czasie pracy.
Co do zapychania się to zrobiłbym od środka zakładkę z materiału za którą schowany byłby suwak. Tego nie wiem na pewno, ale wydaje mi się, że taki gruby suwak schowany za zakładką materiałową nie powinien się zapychać. Bedzie on na dnie worka, na które spadają trociny i wióry a nie są tam wdmuchiwane.
Trzeba by zrobić test.
10
Odciąg / Odp: Odciąg trocin FM 300 - opróżnianie worka z trocin
« Ostatnia wiadomość wysłana przez majsterklepka dnia Wrzesień 20, 2018, 21:04:12 pm »
Dziekuję za podpowiedź. Takie rozwiązanie też brałem pod uwagę / mam odkurzacz ogrodowy i worek zamontowany do niego jest wyposażony właśnie w zamek błyskawiczny/, ale doszedłem do wniosku, że zamek chyba nie wytrzymał by takiego obciążenia, a poza tym te zamki plastikowe są dość awaryjne. Poza tym prawdopodobnie zapychałby sie trocinami.
Strony: [1] 2 3 ... 10