Maj 24, 2018, 02:20:49 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Strugarki / Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Groszekp dnia Maj 21, 2018, 09:18:38 am »
Groszek co u Ciebie?

OK, sprawa wygląda tak. Wybiłem na początku 3 piny bo 4 mi się zgniótł i musiałem parę siłowych magicznych numerów odstawić żeby go wydobyć - praktycznie zdjąłem cały podawczy. Aby nie było podobnych problemów, patrz mini tip.

Mini tip: PINY PROSZĘ WYBIJAĆ OD ŚRODKA NA ZEWNĄTRZ inaczej klinują się fest :), wybijak 5mm i młoteczek. - jak zacznie wystawać troszkę bardziej niż wystawał po zewnętrznej stronie blatu - wyciągać kombinerkami. Można psiknąć przed akcją jakimś wd40, żeby w tym chwilę posiedziało.

Nie mam ostatnio czasu na hobby więc parę dobrych dni zajęło mi zanim złapałem się za regulacje.

Jak już piny wylezą - można regulować na mimośrodach. Zacząłem robić to wczoraj. Ujawniły się przy okazji jakieś mniejsze odchyłki na stole... Tak czy siak - jestem już w procesie regulacji - mam nadzieję, ze nie będę musiał brać się za blat odbiorczy bo mnie krew zaleje - a już i tak jestem na skraju :)

Jak krzywizny stołu nie pozwolą na względną regulację i względną pracę to ją wybebeszę i oddam znajomemu ślusarzowi wszystkie blaty do planowania. Nie chce mi się bawić w zwroty (zwłaszcza że już wywaliłem te piny :D) i za tę kasę znowu bawić się w chińską loterię - bo żadne z tych paździerzy idealne nie jest ;)
2
Strugarki / Odp: Co to za grubościówka i czy warto się brać za nią?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jendrekk2 dnia Maj 20, 2018, 20:10:46 pm »
Blat był wyregulowany, wydaje mi się, że to raczej zmęczenie materiału bo żeby ręcznie kręcąc korbką/kółkiem zresztą nie dużym urwać śrubę o średnicy 17 mm  :o
Jeszcze żeby było ciekawiej ktoś zespawał koło zębate z wałkiem i trzeba było rozcinać wałek żeby wyjąć z jego mocowania.
Teraz tokarz musi się wykazać i dorobić nową śrubę.
Pomału zaczynam mieć dość, na szczęście konstrukcja jest prosta i nie wyobrażam sobie poważnych awarii w nowszych i bardziej skomplikowanych maszynach, po pierwsze koszty części a po drugie robocizna.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez przemoprzem dnia Maj 20, 2018, 12:18:56 pm »
Ale druga sprawa - dlaczego poszła? Może przy skręcaniu blat nie wyregulowaliście i się "skosił" i zaklinował z jednej strony? No bo kurde urwać taką śrubę to deko siły trzeba.
4
Strugarki / Odp: Bernardo ADM 260
« Ostatnia wiadomość wysłana przez whiteBT dnia Maj 20, 2018, 11:12:56 am »
Drops ja też słyszałem przed zakupem jak to się wspaniale sprzedaje 260 eco. A ja Ci powiem poczytaj m.in. moje wątki o tej maszynie...
5
Strugarki / Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Ostatnia wiadomość wysłana przez whiteBT dnia Maj 20, 2018, 11:10:04 am »
Molu ok ale blat jest albo prosty albo krzywy, nie bardzo rozumiem sytuację, że patrzę z serwisantem na ten sam blat i ja widzę po przyłożeniu liniału, że jest krzywy a serwisant krzywizny nie widzi... :o trochę jak matrix. Pocieszające nieco co pisze stakles, że trudno o idealnie proste blaty. Swoją drogą jakie są dopuszczalne odchyły, w tzw.granicach przyzwoitości?? Ja cały czas czekam na rozpatrzenie reklamacji, obecnie czekam na odpowiedź producenta.
Groszek co u Ciebie?
Miłego weekendu chopy!
6
Pilarki / Odp: Pomocy - zakup piły formatowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Maj 20, 2018, 09:23:42 am »
Trzeba tylko pamiętać, że to maszyny delikatnie używane do celów pokazowych w salonach czy na targach.

Hmmm... ale wymyśliłeś ;) Przecież to normalna maszyna do pracy, jak każda inna taśmówka. Jak masz ostrą taśmę to tniesz wszystko co w nią włożysz. Jak opanujesz drift to i fornir rozcinasz przy pełnej wysokości.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez drhambone dnia Maj 20, 2018, 08:15:15 am »
W zeszłym roku chciałem tak kupić piłe taśmową N3800. Miałem już dobrą (wg mnie) cenę wynegociowaną za ten model ze zwykłymi prowadnicami taśmy, a na Dremie był w tej samej cenie ten z ceramicznymi. Czyli cena bardzo dobra. Niestety ktoś ją zarezerwował w 1 dniu targów.

Trzeba tylko pamiętać, że to maszyny delikatnie używane do celów pokazowych w salonach czy na targach.

Pozdrawiam
Tomek
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jendrekk2 dnia Maj 18, 2018, 21:41:15 pm »
No i bezawaryjna praca się skończyła dzisiaj  >:(
Przy podnoszeniu stołu coś chrupnęło i stół zaczął się podnosić bardzo lekko ale za to krzywo.
Zaglądnąłem pod spód i niemożliwe stało się możliwe, jedna ze śrub od podnoszenia stołu urwana.
Mam nadzieję że znajdzie się jakiś cudowny sposób aby bez wyciągania stołu a zarazem demontażu wszystkich wałów i rozbierania prawie całej maszyny wymienić śrubę, którą wcześniej trzeba wyciągnąć i dorobić  >:(
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Maj 18, 2018, 11:41:11 am »
A w dobrych cenach sprzedają?

Wszystkie firmy tak robią. Pomyśl ile transport kosztuje, po co kumulować koszta jak można od razu słać do klienta. Nie mam wiedzy jakie są ceny targowe, ale skoro na Drema wszystko idzie jak świeże bułki... co chyba są dobre :)
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Maj 18, 2018, 00:29:43 am »
A w dobrych cenach sprzedają?
Strony: [1] 2 3 ... 10