Sierpień 19, 2018, 17:57:31 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Strugarki / Odp: Metabo HC260 - ustawienie blatu grubościówki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mmichal dnia Dzisiaj o 09:53:29 »
Nikt nic nie wie ? Nikt nie miał do czynienia z tą maszyną ?
2
Strugarki / Odp: Ubytki w drewnie po struganiu na grubościówce.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Arek15 dnia Sierpień 18, 2018, 23:19:52 pm »
pokaż zdjęcia, ja czasem pracuje bez odciągu i nie mam problemów więc śmiem uważać że strugałeś pod włos
3
Strugarki / Ubytki w drewnie po struganiu na grubościówce.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jaczikolo dnia Sierpień 18, 2018, 10:58:12 am »
Witam! Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem DeWalta DW733. Generalnie jestem zadowolony z urządzenia, jednak po przestruganiu kilku desek sosnowych na powierzchni drewna pojawiły się drobne ubytki, wygląda to dokładnie tak jak na tym filmiku:
&t=182s

Matthias przypuszcza, że winnym może być zbyt mały odciąg trocin, jednak u siebie mam podpiętą rurę fi100mm, więc uważam że w moim przypadku to nie jest powodem. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną i jak to wyeliminować?
4
Strugarki / Metabo HC260 - ustawienie blatu grubościówki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mmichal dnia Sierpień 17, 2018, 14:10:23 pm »
Witam,

Posiadam strugarko - grubościówkę Metabo hc260, chciałem zapytać w jaki sposób ustawia się stół grubościówki. Problem polega na nie równym braniu materiału po dwóch stronach. Jedną stronę stołu muszę podwyższyć. Stół osadzony jest w czterech miejscach między blaszkami w których od góry są tzw. piny które się wkręca. Wkręcając piny dociskam stół do dolnych blaszek. W jaki sposób z jednej strony podciągnąć stół w górę ? Mam nadzieje, że jasno się wyraziłem w razie czego proszę dopytywać, ewentualnie mogę dodać zdjęcia blaszek z pinami.

Czekam na odpowiedzi,

Pozdrawiam,
5
Tokarki / Odp: Jaka tokarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swfr dnia Sierpień 16, 2018, 12:31:37 pm »
Ciekawe na co liczą naganiacze w stylu hiDarek?
Ktokolwiek daje się nabrać na takie teksty?
6
Tokarki / Odp: Jaka tokarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hiDarek dnia Sierpień 16, 2018, 12:23:11 pm »
Ja postawiłem na tokarkę CU440 C11M używaną. Kupiłem ją od CHMPOLSKA i jestem z niej bardzo zadowolony.
7
Tokarki / Odp: Jaka tokarka, a w zasadzie nie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swfr dnia Sierpień 14, 2018, 15:23:46 pm »
Ech ci naganiacze...
8
Tokarki / Odp: Jaka tokarka, a w zasadzie nie.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez imHeniek dnia Sierpień 14, 2018, 13:21:04 pm »
Stary temat ale odkopuje bo natrafiłem ostatnio na fajną stronkę CHMPOLSKA z tokarkami, ciekawy wybór, dobrze opisane maszyny, wystarczy zadzwonić i się dogadać, ja na swoją już czekam :P
9
Strugarki / Odp: Regulacja blatu podawczego w Holzmann HOB 260 ECO
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Artek dnia Sierpień 10, 2018, 20:52:55 pm »
Ja też nadzialem się na Cormaku Pt 250 - odradzam wszystkim bo ustawienie stołow jest niemożliwe w tych maszynach. Odradzam Cormaka, Holzmanna, Bernardo, Zipper itp...

Panowie takimi maszynami to można drewno na opał strugac a nie stolarkę robić. Czas wywrzeć presję na producentach aby dostarczali nam dobre jakościowo urzadzenia na których można pracować niekoniecznie za 3000 ale już za 4000-5000 zł przecież można zrobić.maszynę która będzie miała płaski blat który będzie dobrze zamocowany.

Przykład USA - Grizzli, Powermatic - bardzo atrakcyjne cenowo maszyny używane już profesjonalnie przez stolarzy.

Swojego Cormaka sprzedałem Panu który chciał robić stolarkę ogrodowa - do tego tylko można użyć tego G***a.

10
Okleiniarki / Okleiniarka DZOJK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez W1TM3N18 dnia Sierpień 03, 2018, 15:22:35 pm »
Witam,
posiadam od niedługa okleiniarkę polską DZOJK. Chciałem wyczyścić zbiornik gdyż poprzedni właściciel "stolarz" szalał z temperaturami, i między innymi efekt był taki iż na spodzie zbiornika pod klejem był jakby wafel (zdjęcie dołączam),zbiornik starałem się wyczyścić (kolejne zdjęcie dołączam). Chciałbym się dowiedzieć, czy tak wyczyszczony zbiornik mogę zasypać nowym klejem ? Czy ktoś wie do czego służą pokrętła obok regulacji temperatur (zdjęcie kolejne) ? i podczas oklejania płyty okleiną 0.7mm co 3-4cm mam jakby falę, jest to wina złych ustawień czy wyeksploatowanych wałków posuwu ? Pozdrawiam
Strony: [1] 2 3 ... 10