Czerwiec 21, 2018, 23:28:17 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pilarki / Odp: Metabo kgsv 72 Xact sym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez woodcraft dnia Dzisiaj o 21:59:58 »
To koniec mojej przygody z Metabo KGSV 72 XACT SYM
w skrócie
mała tarcza nie daje precyzji cięcia ( mam tez KGS 305M tutaj troche lepiej )
słabiutki "silniczek" wręcz wyje przy kantówkach np 5x5 nie wspomne o mokrym drewnie
laser przydaje się ale tylko z lewej strony cięcia
sym to raczej skrót od symulacji włąćiwego kąta bo dokładne 90 stopni to raczej jak ktoś liczy na cuda
cała rzecz w tym że nie ma stabilnej blokady ograniczników- same niedoróbki
zapłaciłem ponad rok temu 2,6 tys dzisiaj żałuje 
nie jestem hejterem ale Metabo  72 x nie
2
Strugarki / Odp: Strugarko grubościówka STILER DTM260 vs. wyrowniarko grubościówka WINTER AD260
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek... dnia Czerwiec 20, 2018, 11:14:57 am »
czyli sugerujesz, że ten typ tak ma? ;) znasz jakieś miejsca gdzie można kupić jakieś (najlepiej używane) Hamery? Ja jestem typowym amatorem więc myślę, że nic lepszego nie jest mi potrzebne, byle tylko dało się na tym obrobić raz na jakiś czas kilka listewek
3
Strugarki / Odp: Strugarko grubościówka STILER DTM260 vs. wyrowniarko grubościówka WINTER AD260
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Czerwiec 20, 2018, 08:08:39 am »
Przechodziłem to już z grubościówko-wyrówniarką przy pierwszych moich maszynach. Ustawiałem idealnie, a po przezbrojeniu maszyny masz znowu kaszanę :( Wtedy się poddałem i sprzedałem 2 starsze maszyny, starczyło na małego Hammera ;)
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek... dnia Czerwiec 20, 2018, 00:06:50 am »
Doczytałem, że można powybijać PIN-y i wtedy zdolności regulacyjne znacząco rosną. Tak właśnie zrobiłem - PINy u mnie wychodzą bez żadnego problemu. Rzeczywiście po ich wyjęciu można ustawiać stoły w dość dużym zakresie. Cóż z tego, skoro stoły w jakiś magiczny sposób same się rozregulowują. Ustawiłem je, jak mi się wydaje, bardzo dokładnie z pomocą liniału i szczelinomierza (przy okazji okazało się, że nie są idealnie proste, są złódkowane w osi podłużnej , krzywizna rzędu 0,2 mm). Po ustawieniu dokręciłem wszystkie możliwe śruby blokujące (aż dwie) i zrobiłem próbę na desce. Od razu wydało mi się dziwne, że deska nie była obrabiana na całej długości a tylko na początku, przyłożyłem liniał a tu niespodzianka - stoły znowu nie są w jednej płaszczyźnie. Wyregulowałem po raz kolejny i znowu powtórka z rozrywki. Nie mam pojęcia o co tutaj chodzi. Najlepsze jest to, że zdarzało się, że stoły były pokrzywione, otworzyłem je w pozycję grubościówki, popukałem w nie i nagle wróciły co dobrego położenia. To jest jakaś pi..rzona loteria, jutro jeszcze podejmę wyzwanie, ale już mi się pomysły kończą i cierpliwość. Jak można sprzedawać takie złomy i to za tyle kasy (gdyby to gówno kosztowało poniżej 1000 PLN to bym się z tym jakoś pogodził)
5
Strugarki / Odp: DYMC vs Bernardo PT 260 (lub 250) vs DW733 - a moze inne wasze sugestie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mariany dnia Czerwiec 18, 2018, 23:01:22 pm »
Zaczynałem swoją przygodę ze stolarstwem od DYMY. Jest godna polecenia. Niestety obecnie to tylko używki.  Zalety to cena, i jak dla mnie  cichy silnik indukcyjny. Dużo przystawek. Dostęp do części zamiennych i łatwość ich dorobienia. Ważne to możliwość  długotrwałej pracy ciągłej. Trochę dla mnie jest kłopotliwe ustawianie noży. Ale można się tego nauczyć.  Przy zakupie warto zwrócić uwagę na stan blatów - czy nie zwichrowane , poobijane. Czy jest  łatwość prowadzenia  blatu grubościówki, czy nie ma zacięć  i czy blat porusza się równolegle. Jak się trochę poszuka  to można znaleźć  ciekawy nie przechadzały egzemplarz. Ja miałem szczęście.  DW 733 też mam, ale wykańcza mnie  wycie silnika. Mam lęk że ponownie wysiądzie, bo była w naprawie po  kilku włączeniach. Chyba  była jakaś  wada silnika .Od początku grzeje się wałek silnika.  Może kiedyś było lepsze wykonanie.  Kupiłem bo mam mało miejsca w garażu.  Teraz mam jeszcze mniej bo zostawiłem Dymę ;D z lęku że zostanę bez grubościówki jak  padnie DW.  Wolę Dymę   i ją polecam na początek.  Co do Bernardo  to się nie wypowiadam  bo nie mam.  Z tego co wiem to Metabo ma odlewane blaty i to jest jego zaleta . No ale te ceny.   
6
Strugarki / DYMC vs Bernardo PT 260 (lub 250) vs DW733 - a moze inne wasze sugestie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Chaczins dnia Czerwiec 17, 2018, 23:10:43 pm »
Hej, kompletuje sprzet do warsztatu i czas na wybór strugarki. Początkowo celowałem w samą grubościowkę stąd na mojej liście kandydatka nr 1:
DeWalt DW733 - ultra pozytywne opinie, niezawodnosc, precyzja, liczba ostrzy. Cena - 2400

następnie gdzies tam zerknąłem i doczytalem ze na samej grubościówce nie wyeliminuej sie niektórych nierówności... więc może grubościówka z wyrówniarką?
Tu zakres mam taki:
Bernardo PT260 - jakie macie opinie? Produkt nowy, bardziej "uniwersalny" niz DW, na gwarancji. Cena : 3100
A moze warto zerknąć na PT250 za cene o wiele mniejsza a parametry zblizone? Czy jednak mamy tu skok jakosciowy?
Kolejna kandydatka - DYMC 8, polska konstrukcja, chwalona, z mozliwosciami rozwojowymi, jednakze o gwarancji mozna zapomniec.

niestety metabo hc260 po za moim zasiegiem na chwile obecna. Ale moze lepiej uzywke metabo niz chinczyk bernardo, albo jak uzywana DYMC - to moze lepiej metabo?
Bede wdzieczny za opinie i sugestie.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Czerwiec 16, 2018, 19:59:56 pm »
No takie są początki :( Daj znać jak rozwiązałeś problem.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RobRob dnia Czerwiec 16, 2018, 12:25:48 pm »
Jak na gwarancji to bym zwrócił

9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek... dnia Czerwiec 16, 2018, 00:08:23 am »
Mam niestety Cormaka 250 - generalnie ładnie opakowane gówno. Krzywe blaty bez możliwości regulacji. Żałuję, że wydałem na to kasę i nie wiem co mam z tym klamotem zrobić. Jak można wpaść na tak idiotyczny pomysł żeby blaty nie miały regulacji poza jakąś jedną nakrętką na mimośrodzie, która jak mniemam wprowadza jakieś naprężenia do blatu (chamsko wygina blat) co daje jakiś milimetr regulacji. Po prostu dno. Jak widzę na filmikach, że chłopaki dłubią na chińskich marketówkach to teraz żałuję, że też nie poszedłem tą drogą. Zostało by mi prawie 2k PLN na inne wydatki a tak mam pusto w kieszeni i złom w warsztacie.
10
Strugarki / Odp: DeWalt DW733 i DW734
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Czerwiec 15, 2018, 21:48:05 pm »
Witam

Ostrzę noże do strugarek. Maksymalna długość noża to 60cm.
Jestem ze Środy Śląskiej na Dolnym Śląsku.

Pozdrawiam

P.S.
Też posiadam DW733
Strony: [1] 2 3 ... 10