Lipiec 21, 2017, 18:51:05 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pilarki / Odp: Formatówka z wózkiem 2 czy 3 metry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yabadabadoo dnia Lipiec 19, 2017, 20:56:06 pm »
na pewno lepiej niz bernardo ;D

obys byl zadowolony z wyboru, wyczysc machine, kup dobra tarcze, wykalibruj i trzep kapuche :D
Dzięki bardzo !
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qiub dnia Lipiec 19, 2017, 19:01:39 pm »
na pewno lepiej niz bernardo ;D

obys byl zadowolony z wyboru, wyczysc machine, kup dobra tarcze, wykalibruj i trzep kapuche :D
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yabadabadoo dnia Lipiec 19, 2017, 13:17:51 pm »
Dzięki za porady.
Życie czasami podsuwa rozwiązania. Udało mi się kupić używkę ale w bardzo dobrym stanie Hammer Winner z 2 m wózkiem.
Kasy starczyło, czas pokaże czy zrobiłem dobrze.
 :)
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mk_kosa dnia Lipiec 19, 2017, 08:39:47 am »
hej, pogadaj ze Specem - będziesz miał informacje od praktyka; ostatnio na zlocie mówił, że sam przygotowuje formatki z płyty na formatówce w warsztacie.....
5
Strugarki / Odp: Strugarko grubościówka do 5k
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Morświn dnia Lipiec 19, 2017, 00:27:41 am »
Dzięki wszystkim za rady, :)
W tym tygodniu dowiem się co i jak z maszyna może się uda kupić coś fajnego może nie to się okaże. Nie chce sobie zapeszac
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qiub dnia Lipiec 18, 2017, 22:34:04 pm »
te 10-13 kola to netto na wejsciu, z 3m wozkiem zmiescisz sie w 20 za w miare dobry sprzet.

Zawsze mozesz kupic chinola a'la bernardo ale juz pisal ze uwalona kasa bo sprzet na wyrzucenie i uzeranie sie z serwisem

Taka pila sie tak naprawde nie zwroci jak zamawiasz wszystko. Na pierdoly typu cos przyciac  -  zaglebiara festa albo mafella z tarcza z gornej polki i jedziesz.

Nic innego za gowniane pianiadze nie wymyslisz a jak wspomnialem dobra pila to znaczny wydatek. Minimum K4 hamerajda ale to 20 kola lekka reka. A gdzie tarcze? Gdzie dodatki? Serwisowanie tego?

Musisz powaznie sie zastanowic. Kozio ma taka mniejsza ale chyba nie na 3m tylko 1,6 o ile dobrze pamietam i musialbys z nim rozmawiac. Kozio sie nie skarzyl ze zle tnie wiec pewnie by styknela o ile wymiarowo Ci lezec bedzie.

7
Strugarki / Odp: Strugarko grubościówka do 5k
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lechu dnia Lipiec 18, 2017, 20:39:42 pm »
Hej Morswin. Przychylam sie do zdania poprzednikow. Warto polowac na okazje. Ja w taki sposob praktycznie skompletowalem warsztat. Staram sie kupowac uzywane markowe maszyny bo licze na ich trwalosc. Najczesciej wychodzi mi ok 1/3 ceny nowej maszyny.

Mozesz rowniez probowac na licytacjach u naszych zachodnich sasiadow. Ponizej wklejam link do firmy ktora specjalizuje sie sprzedaza maszyn po likwidowanych zakladach, ew. Po wymianie parku maszynowego.

Ja kupilem strugarko-grubosciowke SCM Minimax u nich i kilka mniejszych urzadzen. Akurat SCM byl nowy ale i tak kosztowal mnie nieco ponad 50% ceny nowej.

www.hoechsmann.com
8
Strugarki / Odp: Felder Hammer A3 31
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakacor dnia Lipiec 16, 2017, 23:35:43 pm »
Tak się dzieje jak się zapcha wiorami
Faktycznie. Zapchany wylot na maszynie. Odkurzacz z niewielka srednica nie ma szans:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
9
Pilarki / Formatówka z wózkiem 2 czy 3 metry
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Yabadabadoo dnia Lipiec 16, 2017, 22:10:34 pm »
Hej,
proszę kolegów o poradę.
Podobny wątek jest już na forum, tylko odpowiedzi mnie satysfakcjonującej nie było.

Chodzi mi o zakup formatówki. Głównie składam meble z gotowych, zleconych w hurtowni formatek. Zdarza się, że czasami coś się pomylę, coś wychodzi nie tak u klienta, no to albo proszę się (i płacę) w hurtowni o docięcie, albo tnę zagłębiarką. Stwierdziłem, że kupię sobie własną formatówkę.
No i tu mam problem, bo najpierw myślałem o takiej, co to wózek ma długości ok. 3 m, ale ceny dobrych używanych niestety małe nie są.
Znalazłem kilka fajnych w granicach 10 - 13 tys. zł, ale wózek 2 m. No i teraz nie wiem - czy jednak jeszcze trochę poczekać (lub pożyczyć kasę) i kupić większą, czy jednak mniejszą ?
W sumie i tak będę zamawiał gotowe formatki, bo i tak nie mam okleiniarki, a po drugie taki outsourcing jest lepszym rozwiązaniem.
Ale chcę ciąć również drewno (różne rzeczy), HDF itd.

Podpowiedzcie koledzy - czy warto wydać więcej i zakup się kiedyś zwróci ?

Dodam, że powierzchnia warsztatu nie ma dla mnie znaczenia (mam 120 m2), to każda piła wejdzie.

dzięki za porady !
10
Strugarki / Odp: Felder Hammer A3 31
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Morświn dnia Lipiec 16, 2017, 13:50:04 pm »
W sumie to zadam pytanie inaczej,
Wiem już ze te samonastawcze są dwustronne i jednorazowe. I wiem też że noże grube są "wielorazowe" i że jest to opcja. Pytani więc brzmi czy ktoś wie jakie są koszta tej maszyny z wałem na noże grube?

I co się bardziej waszym zdaniem opłaca?
Strony: [1] 2 3 ... 10