Kwiecień 19, 2018, 23:17:40 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Wieloczynnościowe / Odp: Grubościówko-wyrówniarka budżet 5k
« Ostatnia wiadomość wysłana przez whiteBT dnia Dzisiaj o 10:15:25 »
NO więc zdecydowałem się i kupiłem  8) Maszyna na dzień dobry robi niezłe wrażenie, które natychmiast jest psute brakiem instrukcji obsługi. Dokument, który jest w skrzyni to marny strzępek informacji - do większości zagadnień trzeba podejść w sposób rozumowy i analityczny - trochę bieda.... Np. w moim egzemplarzu blat podawczy i odbiorczy wyrówniarki nie licują się nawzajem ok.1,5mm - brak jest jakiejkolwiek informacji o możliwości regulacji. Dźwignia służąca do przełączania funkcji G i W nieoznakowana, nie wiadomo które położenie za co odpowiada - trzeba rozkminić. Ilość śrub, podkładek nakrętek nieco się nie zgadza do ilości możliwości ich zastosowania, trzeba samemu kombinować, która gdzie powinna być. Kupiłem wersję 380V, brak jest kabla i wtyczki siłowej, trzeba kupić, podłączenie na 4 żyły: PE i 3 fazy. Po pierwszych próbach i pierwszej drobnej pracy na potrzeby domu jestem zadowolony na 4+. Przykładowo deska dębowa 50mm grubości i 240 mm szerokości obrabiała się wspaniale (gdyby nie nie licujące się blaty wyrówniarki). Zobaczymy co będzie dalej, na razie jest więcej niż dobrze, mam nadzieje, że po drobnych regulacjach będzie bardzo dobrze. Gdyby ktoś miał jakieś pytania , chętnie odpowiem. Pozdrawiam was serdecznie.
2
Szlifierki / Odp: Szlifierka szerokotaśmowa Pilne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bushmaster dnia Kwiecień 18, 2018, 22:24:12 pm »
Za te pieniądze się opłaca.Ja jeszcze bym popracował nad nią.Osłony pasów,kół czy cos innego .
3
Szlifierki / Odp: Szlifierka szerokotaśmowa Pilne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Uniwh dnia Kwiecień 18, 2018, 18:57:03 pm »
Kupiłem podobną mniejszą, jak już ją troche odpicuje zrobie fotki narazie brak czasu na poprawki  (samoróbka - szału nie ma z wyglądem - wymieniłem tylko łożyska) ale powiem tak człowiek męczył się ręcznie ze szlifowaniem a tak to zamiast 2 godziny szlifować mimośrodówką robie to samo w 20 minut. Odciąg wyciąga z 90% pyłu.
4
Strugarki / Odp: Poszukiwany specjalista do ustawienia ADM 260
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jherba dnia Kwiecień 18, 2018, 10:12:51 am »
rzecz w tym, że tutaj nic nie gra.
nie wiem dlaczego robi łódkę (materiał nie przylega równolegle po struganiu), na materiale robią sie fale.
po próbie wielkrotnego ustawienia, na końcówce materiału robi dodatkowy wręg :-(
nie mam już siły do niej

w tym wątku są zdjęcia http://forum.domidrewno.pl/strugarki/bernardo-adm-260/60/

teraz jest jeszcze gorzej :-( vitter / robarek bylibyście w stanie pomóc?
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vitter dnia Kwiecień 17, 2018, 22:41:33 pm »
co nie działa i czego nie ogarniasz
to dość prosta maszynka ja też dość blisko
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez robarek dnia Kwiecień 17, 2018, 18:59:44 pm »
Co Ci nie gra w tej maszynie? Jestem z Konstancina, może coś pomogę?
7
Strugarki / Poszukiwany specjalista do ustawienia ADM 260
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jherba dnia Kwiecień 17, 2018, 16:06:41 pm »
POMOCY !!!
Walcze już ponad miesiąc i za chiny ludowe nie mogę ustawić tego czegoś.
Już żałuję, że to kupiłem.

Poszukuje osoby, która odpłatnie będzie w stanie ustawić tą maszynę.
Kontaktowałem się z serwisem Hafen Porada telefoniczna nie pomogła :-(

Czy ktoś z czytających byłby w stanie pomóc. Okolice Piaseczna.
8
Strugarki / Odp: hammer a3 41 pasek klinowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dentarg dnia Kwiecień 14, 2018, 10:11:24 am »
A naciągałeś w czasie używania? Czy jechałeś na rozciągniętym bez napinania?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adrian1 dnia Kwiecień 11, 2018, 12:43:41 pm »
chyba się rozciągnął i przez to wytarł się w 2 miejscach. Dostał dziwnego bicia aż na blatach troszeczkę czuć. Łożyska bez luzów wał bez bicia.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Kwiecień 11, 2018, 07:18:58 am »
A z jakiego powodu wymieniasz? Ja tych maszyn trochę już miałem i nigdy mi nie pękł czy się uszkodził/rozciągnął... co się stało u Ciebie?
Strony: [1] 2 3 ... 10