Wrzesień 20, 2017, 06:01:25 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pilarki / Piła taśmowa - wymiana okładzin kół
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomakin dnia Dzisiaj o 02:20:18 »
Jakiś czas temu kupiłem starą piłę taśmową, z żeliwnymi kołami w rozmiarze 65 cm.
Chciałbym zabrać się za wyposażenie jej w nowe okładziny kół. W tym momencie górne koło nie ma żadnej okładziny, dolne jest oklejone pasem parcianym.
Jak jest u Was? Czy wymienialiście okładziny? Czym oklejone są koła w Waszych piłach? Co mógłbym założyć?
Szukam gotowych rozwiązań, ale niczego sensowengo nie mogę znaleźć.
2
Strugarki / Odp: Strugarko grubościówka do 5k
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mefjuu dnia Dzisiaj o 00:00:48 »
Mam takie same dylematy w kwestii przyszłego kupna wyrówniarki i grubościówki, i gdyby tylko była porządna wyrówniarka za 2k, to nie zastanawiałbym się nad dwufunkcyjną Metabo HC260, tylko brał taką właśnie wyrówniarkę + grubościówkę DeWalt'a.
3
Strugarki / Odp: Elektra Beckum HC 260 AD 1979 - renowacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marekd dnia Wrzesień 19, 2017, 22:35:45 pm »
ja swoją regulowałem wg. tych opisów:
Dzięki za opisy - na pewno skorzystam.
Jeśli będziesz regulował położenie wału, to zmieni się także jego położenie względem blatu w opcji grubościówki
Mam tego świadomość - ale z moich prób wynika, że mam krzywo osadzony wał i muszę zacząć od jego ustawienia. W linkach, które podesłał kolega leeching gość ustawia blat wyrówniarki względem wału za pomocą wskaźnika zegarowego i udaje mu się osiągnąć 0,05 przestawiając zęby łańcucha - ale to będę ćwiczył jutro.
Dajcie znać, czy zakup przyrządu pomiarowego do ustawiania noży to wyrzucone pieniądze - czy może warto takie coś kupić?
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez eddie_orzel dnia Wrzesień 19, 2017, 21:14:23 pm »
No właśnie mieszane uczucia co do Metabo mam naczytałem się i u Was na forum i na niemieckich też się rozglądam stronach i tam są skrajne opinie. Jedni mówią, że super a inni że blaty krzywe, że za każdym razem po zmianie z grubościówki na równiarkę trzeba blaty ustawiać wiec komu w końcu mam dac wiarę. Oczywiście jeśli z Metabo bylo by tak, że ww wady by nie występowały to brałbym ją bo tak jak wyżej pisałem mogę ja sporo taniej dostać niż u nas w kraju. Cały wątek o DeWalt też czytałem i oprócz tych pierwszych noży które są kiepskie to raczej maszyna pierwsza klasa. DeWalt jest dosyć mały wiec raczej w połączeniu z równiarką którą bym musiał kupić osobno nie był by aż tak strasznie upierdliwy pod względem miejsca. Nie jestem i nie będę pro ale jeśli bym kupił Metabo i bym miał problemy jw napisalem to bym.... No chyba kończyć nie muszę. Dlatego właśnie chciałem zobaczyć zdanie Was którzy macie większe doświadczenie i bardziej chłodną głowę niż ja.

Ale wyszła litania

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

5
Pilarki / Odp: Mafell MT 55 vs Bosch GKT 55 vs festool ts 55 vs makita sp6000j vs DEWALT DWS520
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RobRob dnia Wrzesień 19, 2017, 21:06:39 pm »
szyna bosowska jest identyczna jak mafella
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez agoliat dnia Wrzesień 19, 2017, 20:57:43 pm »
co kepsze Metabo HC260 za 850e czy DeWalt DW733 plus jakaś równiarka typu SAM

Dużo zależy od tego ile masz cierpliwości i samozaparcia w budowaniu SAMów oraz na jaki efekt końcowy liczysz.
Ja poszedłem pół roku temu w grubościówkę oraz do tego dorobiłem sobie łoże do równania za pomocą owej grubościówki i tragedii nie ma ale trzeba trochę czasu spędzić przy równaniu.

Teraz bym kupił to Metabo HC260.

Problem w tym że nie ma w cenie ok 2500 nowej porządnej wyrównywarki. Same skośnookie a z tym różnie bywa :)
Poza tym sam wspomniałeś że masz mało miejsca w warsztacie.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sgt_raffie dnia Wrzesień 19, 2017, 20:52:02 pm »
Raczej nikt Ci nie powie "co jest lepsze" bo każdy musi sam wymyślić.
Zastanów się nad tym co chcesz robić, czy masz miejsce na 2 maszyny, czy nie będzie Ci przeszkadzało przezbrajanie itd.
Obu opisanym przez Ciebie maszynom poświęcono już wiele stron na forum, włącznie z ich zaletami i bolączkami.
8
Inne / Odp: Szukam Miłośnika hetticha- lub znawcy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bebilon dnia Wrzesień 19, 2017, 20:34:25 pm »
Albo się boją że SpecBlum ich opieprzy że Hettichem się interesują  ;D
9
Strugarki / Odp: Elektra Beckum HC 260 AD 1979 - renowacja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lew z cepelii dnia Wrzesień 19, 2017, 19:56:18 pm »
Jest pewien postęp - blaty ustawiłem równo względem siebie. W takim ustawieniu wał opada od strony napędu. Po zdemontowaniu przekładni okazało się, że gniazda łożysk wału są przykręcone do obudowy za pomocą 4 śrub i można to spokojnie wyregulować.
Jeśli będziesz regulował położenie wału, to zmieni się także jego położenie względem blatu w opcji grubościówki. No chyba, że zależy Ci tylko na wyrówniarce.
10
Inne / Odp: Szukam Miłośnika hetticha- lub znawcy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Wrzesień 19, 2017, 19:43:38 pm »
Reasumując opcje są dwie:
Albo nikt na hettichu się tu nie zna albo się boją fafula ;D
Strony: [1] 2 3 ... 10