Czerwiec 24, 2018, 14:54:18 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pilarki / Soft start do piły Scheppach hs 105
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ASIOR dnia Dzisiaj o 14:42:05 »
Kilka zdjęć jak zamontować soft start do piły stołowej scheppach hs 105.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

2
Pilarki / Odp: wybor Pily formatowej do 10k
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amciek dnia Dzisiaj o 10:42:14 »
Jeśli laminat to podcinak musi być. Sama tarcza nawet najlepsza nie załatwi sprawy.
3
Strugarki / Odp: Noże do Hammer-a A31
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Czerwiec 22, 2018, 19:43:31 pm »
Co do ceny - poluj na rabaty przy dniach otwartych ;) Były nie raz dość spore z tego co pamiętam.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gruby dnia Czerwiec 22, 2018, 14:07:03 pm »
Dzięki za odpowiedź. W duchu liczyłem na to , że Ty się odezwiesz bo przecież pracujesz na tych maszynach. W takim razie będę musiał się bardziej przyjrzeć pracy tych noży. Zdarzyło się , że próbowałem nimi przestrugać kiedyś dosłownie  parę  dębowych desek i się w ten sposób stępiły. Sam nie wiem... . Pozdrawiam
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Czerwiec 22, 2018, 13:18:11 pm »
No to jestem zdziwiony mocno. Te noże to bajka przecież. Lepszej jakości przy struganiu sosny nie widziałem w życiu. Noże są hartowane na krawędziach tnących, a dodatkowo mają mikro fazę z drugiej strony. Kiedyś przerabiałem temat i trafiłem na producenta na targach w Niemczech. To jest super cienki hi-endowy nóż.
6
Strugarki / Noże do Hammer-a A31
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gruby dnia Czerwiec 22, 2018, 12:31:53 pm »
Strzałeczka Wszystkim
Pytanie do użytkowników grubościówki Hammer A31. Jestem jej posiadaczem (nie wiem czy szczęśliwym :( ). Mam bardzo kiepskie zdanie o nożach systemowych. Wg. mnie są słabe ale za to drogie. I chyba nie ma możliwości zastosowania innych. Proszę o komentarz. Pozdrawiam
7
Pilarki / Odp: Metabo kgsv 72 Xact sym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez woodcraft dnia Czerwiec 21, 2018, 21:59:58 pm »
To koniec mojej przygody z Metabo KGSV 72 XACT SYM
w skrócie
mała tarcza nie daje precyzji cięcia ( mam tez KGS 305M tutaj troche lepiej )
słabiutki "silniczek" wręcz wyje przy kantówkach np 5x5 nie wspomne o mokrym drewnie
laser przydaje się ale tylko z lewej strony cięcia
sym to raczej skrót od symulacji włąćiwego kąta bo dokładne 90 stopni to raczej jak ktoś liczy na cuda
cała rzecz w tym że nie ma stabilnej blokady ograniczników- same niedoróbki
zapłaciłem ponad rok temu 2,6 tys dzisiaj żałuje 
nie jestem hejterem ale Metabo  72 x nie
8
Strugarki / Odp: Strugarko grubościówka STILER DTM260 vs. wyrowniarko grubościówka WINTER AD260
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek... dnia Czerwiec 20, 2018, 11:14:57 am »
czyli sugerujesz, że ten typ tak ma? ;) znasz jakieś miejsca gdzie można kupić jakieś (najlepiej używane) Hamery? Ja jestem typowym amatorem więc myślę, że nic lepszego nie jest mi potrzebne, byle tylko dało się na tym obrobić raz na jakiś czas kilka listewek
9
Strugarki / Odp: Strugarko grubościówka STILER DTM260 vs. wyrowniarko grubościówka WINTER AD260
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Czerwiec 20, 2018, 08:08:39 am »
Przechodziłem to już z grubościówko-wyrówniarką przy pierwszych moich maszynach. Ustawiałem idealnie, a po przezbrojeniu maszyny masz znowu kaszanę :( Wtedy się poddałem i sprzedałem 2 starsze maszyny, starczyło na małego Hammera ;)
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sławek... dnia Czerwiec 20, 2018, 00:06:50 am »
Doczytałem, że można powybijać PIN-y i wtedy zdolności regulacyjne znacząco rosną. Tak właśnie zrobiłem - PINy u mnie wychodzą bez żadnego problemu. Rzeczywiście po ich wyjęciu można ustawiać stoły w dość dużym zakresie. Cóż z tego, skoro stoły w jakiś magiczny sposób same się rozregulowują. Ustawiłem je, jak mi się wydaje, bardzo dokładnie z pomocą liniału i szczelinomierza (przy okazji okazało się, że nie są idealnie proste, są złódkowane w osi podłużnej , krzywizna rzędu 0,2 mm). Po ustawieniu dokręciłem wszystkie możliwe śruby blokujące (aż dwie) i zrobiłem próbę na desce. Od razu wydało mi się dziwne, że deska nie była obrabiana na całej długości a tylko na początku, przyłożyłem liniał a tu niespodzianka - stoły znowu nie są w jednej płaszczyźnie. Wyregulowałem po raz kolejny i znowu powtórka z rozrywki. Nie mam pojęcia o co tutaj chodzi. Najlepsze jest to, że zdarzało się, że stoły były pokrzywione, otworzyłem je w pozycję grubościówki, popukałem w nie i nagle wróciły co dobrego położenia. To jest jakaś pi..rzona loteria, jutro jeszcze podejmę wyzwanie, ale już mi się pomysły kończą i cierpliwość. Jak można sprzedawać takie złomy i to za tyle kasy (gdyby to gówno kosztowało poniżej 1000 PLN to bym się z tym jakoś pogodził)
Strony: [1] 2 3 ... 10