Marzec 29, 2024, 05:54:37 am

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Frezarki / Odp: Frez do krawędzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Listopad 20, 2023, 21:39:44 pm »
A jakimi freazami dysponujesz?
22
Frezarki / Odp: Frez do krawędzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Music65 dnia Listopad 20, 2023, 21:18:08 pm »
Chyba nie będzie innego wyjścia, tyle że wprawy brak w posługiwaniu się strugiem :(
No ale kiedyś robiono takie rzeczy tylko ręcznie. Trzeba będzie najpierw poćwiczyć  :)
23
Frezarki / Odp: Frez do krawędzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Granado dnia Listopad 20, 2023, 17:52:12 pm »
A może małym strugiem ręcznym na minimalnym zbiorze?
24
Frezarki / Frez do krawędzi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Music65 dnia Listopad 20, 2023, 17:23:15 pm »
Witam,

trochę już frezowałem ale w sumie to jestem początkujący w pracy z frezarką.
Maszyna to Makita górnowrzecionowa, mam przystosowany do niej stół.

Chciałbym uzyskać przekrój jak w załączniku, ale nie wiem jak poradzić sobie z krawędzią "A".

Robię ramki do maskownic kolumn głośnikowych i chcę zaokrąglić krawędzie żeby materiał nie przecierał się w tych miejscach.

Może ktoś podpowie jak do tego podejść.
Kąt 45st mogę usyskać na pile, ale jak zaokrąglić górną krawędź? Da się to zrobić przy pomocy mojej makity?
Frezy które mam nie nadają się do tego, szukałem też w necie, ale bez skutku...
25
Inne / Odp: Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tayjkt dnia Listopad 13, 2023, 22:25:28 pm »
Chińczyk, tutaj trzeba uważać choć na papierze wszystko ładnie wygląda to jednak słabiej działa. Jeśli to ma być okazyjnie używane to może być chińczyk sam mam strugarko grubościówkę. Jednak jak bym teraz kupował to bym szukał z używek, ale sprzęt markowy.
Niestety dobry sprzęt stolarski jest drogi, a ostatnio znacząco podrożał i nie będzie już taniej.
26
Szlifierki / Szlifierka Safo dzjb250
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Konrad271 dnia Listopad 06, 2023, 21:13:44 pm »
Witam, czy ktoś posiada może dtr-ke do szlifierki taśmowej safo Dzjb250? Głównie chodzi mi o schemat instalacji elektrycznej, mogę zapłacić za dokumentację. Dzięki!
27
Strugarki / Odp: Strugarko-grubościówka HAMMER A41
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Październik 25, 2023, 21:35:21 pm »
Na pewno od strony  stołu ?
28
Strugarki / Odp: Strugarko-grubościówka HAMMER A41
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Październik 25, 2023, 20:51:11 pm »
Sprawdź czy wał się obraca podczas pracy. Wałki posuwowe mogą się obracać, ale wał nie. Wałki przesuwają materiał a noże się odciskają w materiale.
29
Strugarki / Strugarko-grubościówka HAMMER A41
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AVENIRA dnia Październik 25, 2023, 14:40:45 pm »
Witam serdecznie, mam mały problem z grubościówką HAMMER A41, na obrabianym materiale od strony stołu powstają takie wzory w kształcie plastra miodu, dodam, że posiadam wał spiralny.
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

pozdrawiam
Grzegorz
30
Frezarki / frez trzpieniowy 12.7 na wrzeciono fi 30
« Ostatnia wiadomość wysłana przez thomash dnia Październik 19, 2023, 21:32:37 pm »
potrzebuje pomocy od bardziej doswiadczonych forumowiczow. ostatnio okazyjne zakupilem frezarke dolnowrzecionowa metabo tf 100. Z racji ze posiadam duza ilosc pol calowych frezow , chcialbym sie dowiedziec czy istnieje jakas dostepna na rynku tuleja mogaca pozwoliic je wykozystac we frezarce dolnowrzecionowej . widzialem juz takie w HAMMERR I BERNARDO . czy mozna gdzies ( moze byc CHRL ) nabyc takie aby pasowalo do mojej frezarki .
PZDR TOM
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10