Styczeń 16, 2018, 12:37:11 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Meble warsztatowe / Odp: mobilny wózek ala felder ale dużo taniej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lechu dnia Styczeń 15, 2018, 21:16:56 pm »
A to ja zaproponuję alternatywne rozwiązanie ale z naszego ulubionego materiału.

Twórca to znany wielu osobom Timothy Wilmots, który stworzył kiedyś projekt wózka/stolika MFTC.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6HoYzV4lO0U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6HoYzV4lO0U</a>
2
Meble warsztatowe / Odp: Triton Workcentre TWX7 vs Wolfcraft Master Cut 2500
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lechu dnia Styczeń 15, 2018, 21:09:26 pm »
wyrzynarka - tylko do wycinania kształtów.
Co do modułu frezarki - czy w stole tritona można zamontować "inne" maszyny - ja przymierzam się do jakiegoś sprzętu makity ??
Nie wydaje mi się aby moduł frezarki pasował do innych frezarek. Tam są fabrycznie specjalne dzyngle do szybkiego montowania frezarki Triton, ale do innych frezarek to raczej nie podejdzie. Jak dla mnie stół ma sens w połączeniu z frezarką Tritona.
Jeżeli chodzi o wycinanie kształtów moim zdaniem lepiej się sprawdzi nawet tania, marketowa taśmówka (np. z Jula lub podobne klony) niż wyrzynarka pod stołem. Na wyrzynarce duza szansa ze ostrze bedzie sie krzywic.

Na Twoim miejscu sprobowalbym wykonac samodzielnie stolik pod frezarke ktora posiadasz. Za zaoszczedzone pieniadze kupisz sobie tasmowke i jeszcze Ci troche zostanie.

Ja kupilem stolik Tritona, bo trafila sie okazja. Szukalem w sumie samej frezarki Tritona, ale okazalo sie ze gosc sprzedawal w komplecie ze stolem. Wiec wzialem komplet. W sumie wyrzynarka wyszla mi za darmo.
3
Pneumatyka / Odp: Problem z gwoździarką
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gigooo dnia Styczeń 15, 2018, 20:53:07 pm »
Byłem w firmie gdzie używają gwoździarek Bostitch i tam pracują na ciśnieniu 8-10 bar. W swojej gwoździarce wymieniłem uszczelniacze i trochę się poprawiło, do tego podkręciłem sprężarkę żeby biła do 8,2 i na kilka strzałów jest dobrze, a później ciśnienie spada do 6-6,5 bar i nadal nie dobija. Postanowiłem, że trzeba wymienić sprężarkę na taką która dobija do 10 bar. Innego wyjścia chyba nie mam.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomaszmk dnia Styczeń 15, 2018, 15:04:48 pm »
Oooo .... fajny ten Triton - właśnie szukam czegoś takiego małego modułowego :)
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysimirn dnia Styczeń 15, 2018, 11:47:30 am »
wyrzynarka - tylko do wycinania kształtów.
Co do modułu frezarki - czy w stole tritona można zamontować "inne" maszyny - ja przymierzam się do jakiegoś sprzętu makity ??
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lechu dnia Styczeń 14, 2018, 22:26:43 pm »
Z tych dwóch moim zdaniem lepszy wybór to Triton. Jest solidniejszy i ma większy sens jeśli planujesz rozbudowywać w przyszłości o systemowe rozwiazania dostępne Tritona: np. wkładka pod frezarkę + frezarka GW Tritona z regulacją wysokości dostosowaną specjalnie do zastosować podstolikowych, lub wkładka z modułem pilarki stołowej + do tego potem można dokupić sanki ruchome. Moduły Tritona są solidnie i zmyślnie wykonane (ja mam stół + Moduł pod frezarkę; resztę oceniam na podstawie recenzji na YouTube).

Stół Wolfcrafta kiedyś ogłądałem i jak dla mnie zbyt 'zabawkowy'.

Pytanie czy takie stoły są Tobie faktycznie potrzebne.
Podwieszenie frezarki pod stolikiem ma sens, jednak możesz to zrobić w dużo prostszy i budżetowy sposób. Na forum jak i na YouTube znajdziesz setki pomysłów. 
Podwieszanie wyrzynarki jak dla mnie nie ma się nie sprawdza. Pytanie do czego chciałbyś to wykorzystać? Do wycinania jakichś kształtów? Czy do rozcinania/przycinania tarcicy/desek?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysimirn dnia Styczeń 14, 2018, 21:18:06 pm »
potrzebuje uniwersalnego stolika do frezarki i wyrzynarki. Stół z otworami zrobię sobie sam ze sklejki w takich wymiarach jak mi będzie pasowało do pomieszczenia warsztatowego.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leeching dnia Styczeń 14, 2018, 09:18:36 am »
A do czego Ci to? Bo jak potrzebujesz tylko stolik z dziurkami to są dużo tańsze opcje.
9
Meble warsztatowe / Triton Workcentre TWX7 vs Wolfcraft Master Cut 2500
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzysimirn dnia Styczeń 14, 2018, 01:30:01 am »
Witam
Czy ktoś z forumowiczów ma do czynienia z tymi produktami? Można polecić jednoznacznie jeden z nich?? Znane są wady i zalety obu systemów? Nie mogę za dużo znaleźć zwłaszcza o produkcie TRITON-a.
10
Pneumatyka / Odp: Problem z gwoździarką
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vitter dnia Styczeń 12, 2018, 17:44:28 pm »
6 atmosfer to bardzo mało
gwoździarki najczęściej pracują od 6 do nawet 8,3 atmosfery
Najprawdopodobniej to będzie przyczyną (sprawdź jakie masz dedykowane ciśnienie na gwoździarce)
Mam sztyfciarkę bezłebkową sztyfty 0,6 mm i potrzebuje przy 35mm około 8 Bar

http://ott.pl/sklep/sztyfciarki-4pro/sztyfciarka-4pro0635-0-6-narz%C4%99dzia-pneumatyczne
Strony: [1] 2 3 ... 10