Luty 22, 2018, 02:17:30 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Meble warsztatowe / Odp: składany stolik pod wiertarkę - prośba o opinie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zamator dnia Luty 20, 2018, 22:26:41 pm »
a czemu tam musi być blat na zawiasie a nie może być szafka ? wjeżdżasz tam autem czy coś innego ? że te 20 cm chcesz  zaoszczędzić? szafka może być na kółkach i też ją możesz obracać bokiem do ściany

Wjeżdżam tam autem, parkuje rowery, etc. :) Te 30 cm robią różnice :), można spokojnie (*powiedzmy) wysiąść.
Mam pozwolenie na zabawę w garażu, pod warunkiem że z garażu będzie można korzystać.

Pod spodem jest też grzejnik, wiec z szafką nie dojadę. Poza tym szafka, a w zasadzie słupek :), nieprzymocowana, była by mało stabilna.

2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zamator dnia Luty 20, 2018, 22:21:24 pm »
a jaki zawias byś tam chciał dać - bo tam będzie nie tylko siła ścinająca ale też zrywająca

zawias, a w zasadzie 2 zawiasy, take wkładane, od góry, coś jak do drzwi
http://www.castel-engineering.com/pl/zawias-seria-413x-75.htm

dodatkowo będzie wzmocnienie (jak na rysunku). Tam pewnie wymyśle jakieś "zamykanie"/blokadę.

3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez meridox dnia Luty 20, 2018, 19:40:38 pm »
a czemu tam musi być blat na zawiasie a nie może być szafka ? wjeżdżasz tam autem czy coś innego ? że te 20 cm chcesz  zaoszczędzić? szafka może być na kółkach i też ją możesz obracać bokiem do ściany
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez leeching dnia Luty 20, 2018, 18:49:00 pm »
a jaki zawias byś tam chciał dać - bo tam będzie nie tylko siła ścinająca ale też zrywająca
5
Meble warsztatowe / składany stolik pod wiertarkę - prośba o opinie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zamator dnia Luty 20, 2018, 17:56:49 pm »
cześć

Czy taka konstrukcja wytrzyma pod wiertarkę stołową (ultranowoczesny model z lidla, d4)
Wymiary konstrukcji ograniczone posiadanym obecnie kawałkiem blatu (około 55x47, grubość 4cm)

Do ściany przytwierdzone na zawiasach, nad blokowaniem/wzmocnieniem "rozłożonego" stolika jeszcze się zastanawiam (pomysły mile widziane).

Pod spodem może mała półeczka na bity, wiertła, etc...

6
Meble warsztatowe / Odp: Leg vise po taniości
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cumbajszpil dnia Luty 19, 2018, 10:02:12 am »
Śruba do imadła firmy YORK, cena porównywalna ...
choć w sumie trochę krótsze niż 19 cali
7
Meble warsztatowe / Leg vise po taniości
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mefjuu dnia Luty 19, 2018, 09:45:56 am »
Jay Baytes na kanale prezentuje nową strugnicę z budżetowym podejściem do skutecznego imadła: https://youtu.be/SjecdEB7qaU?t=512

Używa takiego "mechanizmu", który można kupić w spoko cenie na Amazonie: https://www.amazon.com/gp/product/B01M2109GD/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&psc=1&linkCode=sl1&tag=jayscustcrea-20&linkId=f9d3b914f0c12f1ceb0dc3bdbf534e8f#feature-bullets-btf
Robiąc na szybko kosztorys wykonania czegoś takiego z półproduktów, wydaje mi się że wyszłoby porównywalnie do ww. produktu (nakrętki trapezowe robią cenę...)
Chyba, że ktoś ma inną opinie, albo trafił na taki zestaw w polskich sklepach?
8
Pneumatyka / Odp: mój "kompresor"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiech50 dnia Luty 18, 2018, 21:53:02 pm »
Mam jeszcze dwa agregaty, tylko wtedy musiałbym robić sprzęt stacjonarny. Butlę ładuje do trochę ponad 4 bary jakieś ~2 minuty. Mój wyłącznik LCA ma zakres do 4 bar, więc nie mogę ustawić więcej. Załącza się przy spadku do 3 bar (barów?) a na pistolecik potrzeba 2,5. Na ten "słoiczkowy" wystarczało mi dwa agregaty, a tym nowym jeszcze nie malowałem. Ale on ma dyszę 0,8 więc niewiele większą. Butla ma chyba ~20 litrów. Taki pojedynczy agregat przerobiłem na pompkę do samochodu. Dorobiłem kabłąk z bednarki, podłączyłem wężyk z manometrem oraz włącznik i świetnie nadaje się do pompowania kół. Możesz swój tak zrobić. Obejrzyj fotki:
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nożyk dnia Luty 18, 2018, 21:27:03 pm »
Niezły kombajn Ci wyszedł  :D Gdybyś potrzebował czwartego agregatu to daj znać, kiedyś wymontowałem i mi zawadza.
A jak wydolnościowo to wyglada?
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiech50 dnia Luty 18, 2018, 21:18:02 pm »
Wszystkie fotki się nie zmieściły za jednym zamachem. Teraz reszta.
Nie napisałem nic o zbiorniku - to jest oryginalny baniaczek od rozrzutnika obornika (chyba od hamulców?). Nawet nie odkręcałem tej "głowicy" od butli, tylko się do niej podłączyłem.
Strony: [1] 2 3 ... 10