Kwiecień 19, 2018, 23:19:41 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pneumatyka / Odp: Kompresor i pistolet
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzychu95 dnia Dzisiaj o 22:42:51 »
Słyszałem ze Airpress HL 420-50 z Castoramy ma dobre wyniki. Również 2 tlokowy
2
Pneumatyka / Odp: Szukam kompresora/sprężarki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bushmaster dnia Kwiecień 18, 2018, 22:32:03 pm »
Jeszcze myślę nad tym JAGER GERMAN 2.2kW 50L V2 8BAR 290l tyle że to jest poziomy kompresor .Więc mam 3 do wyboru :AirPress 360/50 pionowy ,AW LFL-50L pionowy i ten Jager German z postu dzisiejszego .

3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Maras dnia Kwiecień 18, 2018, 14:31:36 pm »
Dzisiejsze sprężarki powietrza potrafią być bardzo wydajne i energooszczędne. Przykładem może być sprzęt firmy KAESER
http://www.kaeser.pl/Products_and_Solutions/Compressed-air-treatment/Drying/Membrane-dryers/default.asp. Ich sprężarki śrubowe, charakteryzują się licznymi wariantami konstrukcyjnymi i szerokim zakresem wydajności, w szczególności nadają się do niewielkich zakładów przemysłowych i warsztatów.

Żadnych konkretów i zaleciało reklamą -IMO
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez deskota dnia Kwiecień 17, 2018, 14:36:03 pm »
Dzisiejsze sprężarki powietrza potrafią być bardzo wydajne i energooszczędne. Przykładem może być sprzęt firmy KAESER
http://www.kaeser.pl/Products_and_Solutions/Compressed-air-treatment/Drying/Membrane-dryers/default.asp. Ich sprężarki śrubowe, charakteryzują się licznymi wariantami konstrukcyjnymi i szerokim zakresem wydajności, w szczególności nadają się do niewielkich zakładów przemysłowych i warsztatów.
5
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Pellet
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raczek dnia Kwiecień 16, 2018, 22:10:57 pm »
Przyglądam się tematowi kotłów na paliwa stałe. Ze wszystkich dostępnych paliw pellet wydaję się być rozsądnym rozwiązaniem. Trochę doczynienia z nim miałem i tak na logikę parę wniosków... rdzewienie zasobnika przy groszku owszem może być ale przy pellecie to mało prawdopodobne a nawet nie realne. Z reguły temat rozkładam na czynniki pierwsze oczywiście uniknąć wszystkiego się nie da. Groszek czy węgiel to dość trudny i brudny temat... potrzeba dużo więcej wysiłku i komplikacji aby stworzyć dobry automat do węgla. Parę czynników wzbudzających zastrzeżenia różnorodność paliwa, skład, twardość. Pellet wydaję się łatwiejszy do ogarnięcia chociaż jest stosunkowo nowy na rynku w porównaniu do węgla ale nie na tyle, żeby nie powstało dobre Polskie urządzenie. Łatwość mam na myśli rozpalanie podawanie praktycznie tej samej wielkości granulek -małych. Analizując budowę palników na pellet nie wydaję się żeby były tam jakieś skomplikowane części. Jeśli chodzi o syf to tak samo nie ma jakiejś tragedii. A co do pomp ciepła to trochę obawiam się napływu chińskiej technologii. Nie są to tanie rzeczy na rynku bardzo, krótko pytanie co z jakością i serwisem... Gaz jest fajną opcją ale nie wszędzie możliwą i opłacalną.
6
Pneumatyka / Pompa próżniowa- budowa zestawu.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DawidG-ce dnia Kwiecień 16, 2018, 21:54:14 pm »
Hej.
Mam zamiar zbudować zestaw pompy próżniowej do fornirowania w rękawie. Prosiłbym o wasze opinie i porady co do założeń ,proponowanych komponentów itd.
W moim założeniu zestaw mam zamiar wykorzystywać do fornirowania formatek i elementów nietypowych w systemie "na dwa worki" tj. przygotowanie wsadu na jeden rękaw, załadunek i prasowanie, następnie tak samo drugi rękaw. Takie rozwiązanie jest konieczne głównie z powodu sposobu wytwarzania mebelków, czasu jakim dysponuję i ilością miejsca jakie posiadam. Powierzchnia jednego rękawa to maks 2x1 metr i to sporadycznie.
Sprzęt w jaki celuję to:
1. pompa dwustopniowa Value V-i220SV  (50 litrów ) lub V-i240SV (100 litrów)
2. zbiornik - np.20 litrów
3. filtr przed zaworem otwierającym w celu wyłapywania drobnych zanieczyszczeń stałych
4. złączki pneumatyczne i węże fi 10mm
5.rękawy WL5400

Jakie są wasze opinie odnośnie zaproponowanych pomp i na którą zdecydowalibyście się?
Czy proponowana pojemność zbiornika nie będzie za mała?
Co sądzicie o filtrze i na jaki sami zdecydowalibyście się?
Proszę o merytoryczną dyskusję i trzymanie się wątku , myślę że przyda się potomnym:)
Z góry dziękuję za wszystkie opinie i rady:))
Dawid
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bushmaster dnia Kwiecień 16, 2018, 21:34:21 pm »
Posiada ktoś kompresor pionowy AW LFL-50L ?
Jego skuteczność teoretyczna wynosi  250 l/minutę a wydajność efektywna 175 l/minutę.Mnie interesuje czy faktycznie tyle ma czy mniej ?
8
Pneumatyka / Odp: Kompresor i pistolet
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DawidG-ce dnia Kwiecień 16, 2018, 21:33:52 pm »
Po 5 latach lakierowania jednym pistoletem polecam pistolety Iwaty AZ3, stosuję dysze 1.5 /1.7/ 2.0. Nakładam głównie bejce i bezbarwne wierzchnie/ podkłady/ izolanty na drewno lub fornir. Do metalu alkidy i chlorokauczuki.  Zalety to głównie świetna jakość wykonania, bardzo dobra regulacja i doskonała aplikacja, cena również w stosunku do pistoletów tej półki bardzo korzystna. Co istotne cena dyszy wraz z igłami również dużo korzystniejsza niż u konkurencji np.De.... Minus to zdecydowanie spotykane problemy z jakością nowych dysz , zdarzają się buble (nie domykają) lecz z reklamacjami nie ma problemów. Poza tym śmiało polecam.
9
Pneumatyka / Odp: kompresor bezolejowy cichy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rajfuz72 dnia Kwiecień 14, 2018, 10:17:10 am »
Faktycznie niewiele jest w opini ale największy zaletą to są decybele
10
Pneumatyka / Odp: kompresor bezolejowy cichy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dentarg dnia Kwiecień 14, 2018, 10:08:53 am »
Chyba nikt takiego nie używa. Ja chciałem kupić podobny od Caprala (mają teoretycznie taniej), ale w ciemno się trochę boje, opinii nigdzie w necie nie widzę :(.
Być może wybiorę się kiedyś osobiście do jednego ze sprzedawców takiego sprzetu, żeby zobaczyć na własne oczy i sprawdzić wydajność.
Większe modele mają fajną opcję, że można załączyć każdy moduł kompresora oddzielnie, więc nie trzeba używać całej mocy jak chce się wbić 2 gwoździe :).
Strony: [1] 2 3 ... 10