Lipiec 21, 2017, 18:47:19 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Meble warsztatowe / Odp: Strugnica.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Artkor dnia Lipiec 20, 2017, 18:31:42 pm »
U mnie blat nadal leży luźny. Waży tyle że nawet nie drgnie.
2
Meble warsztatowe / Odp: Strugnica.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mk_kosa dnia Lipiec 20, 2017, 15:16:44 pm »
hej, i jak twoja strugnica? wykombinowałeś coś z połączeniem podstawa - blat?

ja mam u siebie na kołki 22 z trzonka od miotły i chyba będę wzmacniał śrubami, bo przy pobijaniu stół nieco "pracuje"; zastanawiam się jak u ciebie z takim ciężarem blatu...
3
Pneumatyka / Odp: Dobór dyszy, cisnienia do pistoletu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Granado dnia Lipiec 13, 2017, 07:57:43 am »
Próbowałem Vidaron wczoraj. Pierwsza warstwa na surowe drewno OK, ale już druga powinna być nakładana pędzlem, zdecydowanie wychodzi lepiej wizualnie.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daka dnia Lipiec 12, 2017, 20:37:30 pm »
z tego co Pamiętam na Vidaronie bejcy przekreślone malowanie natryskowe
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Granado dnia Lipiec 12, 2017, 07:43:32 am »
Dzięki za kilka ważnych uwag.
6
Meble warsztatowe / Odp: Stół zrobiony z drzwi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcinzombi dnia Lipiec 11, 2017, 21:35:53 pm »
jedyne co w mojej okolicy idzie dostać to sosnowa 18 i 21 (ta w zaporowej cenie) dzięki za pomoc :D
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jasiop dnia Lipiec 11, 2017, 21:35:49 pm »
1 Dobór dyszy ? A jaką masz obecnie dyszę ?
Myślisz kupić dodatkową ? Z tym może być ciężko, jeśli masz "niemarkowy" pistolet ...

2 Jakie ciśnienie ?  Nie masz instrukcji obsługi ani żadnych parametrów pistoletu ?
Ja maluję przy 4 Barach, ale to średnio gęste akryle i przy dyszy 2.0
Myślę, że przy lakierobejcy można ustawić 3-3,5 Bar. Zresztą i tak masz regulację wydatku powietrza w pistolecie.

Ogólna zasada - przy ustawionym szerokim strumieniu farby tzw. "miotle" musisz dać więcej powietrza niż przy skupionym ...
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez stachmiesz dnia Lipiec 11, 2017, 14:28:01 pm »
Wejście bez regulatora np do przedmuchania i do narzędzia o dużym ciśnieniu roboczym- aby nie przeładować. Co do ciśnienia to zależy od pistoletu i kręgi ciśnienia roboczego. Dysza to zakresie od gęstości materiału.  1,4-1,7  myślę że wystarczy. Sprawdź puszki, czy można to kłaść natryskiem, czy nie każą pędzlem wetrzeć w drewno
9
Meble warsztatowe / Odp: Stół zrobiony z drzwi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Lipiec 11, 2017, 12:55:53 pm »
Ma znaczenie.
Ta najtańsza może się rozwarstwiać.
Pamiętaj że będziesz sporo czasu na niej pracował.
10
Pneumatyka / Dobór dyszy, cisnienia do pistoletu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Granado dnia Lipiec 11, 2017, 11:48:35 am »
Czołem Waszmościom.
Od kilku chwil jestem posiadaczem kompresorka Tagred 50l, jednotłokowego (dla amatora starczy) i kilku dodatków.
Taker Ottensen sprawuje się doskonale (polecany typ zresztą na forum), teraz widzę jakie to ułatwienie życia. Mam również pistolet do malowania i tu kilka pytań do praktyków w sprawie malowania lakierobejcą:
1. Lakierobejca Sadolin - jak dysza i ciśnienie robocze
2. Vidaron - jak dysza i ciśnienie robocze
Czy pojemnik plastikowy w pistolecie jest OK, czy powinien być metalowy?
Pistolet jest z zestawu dołaczonego do kompresora, czyli "pólka niska", ale malowanie planuję na chwilę obecną okazjonalnie. Na tym pistolu chciałbym się nauczyć obsługi i malowania.
I jeszcze jeden dylemat. Kompresor ma dwie szybkozłaczki, jedna zza reduktora ciśnienia regulowanego, a  druga bezpośrednio z ciśnienia panującego na bieżąco w  zbiorniku.  Te wyjście do jakich prac używacie? ( każdy sprzęt z dodatkowym oddzielnym regulatorem ciśnienia?)
Strony: [1] 2 3 ... 10