Wrzesień 20, 2017, 05:59:47 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pneumatyka / Odp: Kompresor plus akcesoria wszelakie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin6391 dnia Dzisiaj o 05:18:46 »
U mnie koło 30...
Także poproszę zdjęcie, jak da radę...
Jaka grubość deski ?
2
Pneumatyka / Odp: Kompresor plus akcesoria wszelakie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mefjuu dnia Wrzesień 19, 2017, 23:54:02 pm »
Też jestem ciekaw jak to wygląda, bo u mnie właśnie 24 zł kosztuje decha, w której sęki są rzeczą normalną...
3
Pneumatyka / Odp: Kompresor plus akcesoria wszelakie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez arturs dnia Wrzesień 19, 2017, 23:41:18 pm »
cena za m2, nie mam fotek deski bo nie robiłem bo i po co..
wiadomo, 2 gat. to i sęk czy jakaś inna rzecz się trafi.. pierwszy 24zł.
4
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andriu dnia Wrzesień 19, 2017, 21:39:20 pm »
planuje ogrzewać nowy warsztat, ale chyba pozostanę przy koncepcji zakupu starego pieca węglowego, wycięcia w nim  otworów  i podłączenia dmuchawy, dziś rozmawiałem z  lakiernikiem który pokazywał mi jakieś  promienniki, a co do tych  na podczerwień powiedział, ze będa grzały kiedy będziesz w warsztacie a jak przestaniesz grzać to otoczenie nie odda mi ciepła  bo nie zdąży się nagrzać. mówił mi że widział takie listwy  montowane  w ogrodzie zimowym ale tam były listwy dookoła  pomieszczenia, w warsztacie jednak jest to niemożliwe bo ciężko znależć ścianę odsłoniętą, wszędzie  kłądzie się jakieś płyty, ścinki itp
5
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakacor dnia Wrzesień 19, 2017, 21:21:50 pm »
Więc trzeba mądrze obliczyć moc tych promienników oraz rozmieszczenie.
Pomieszczenie 3,5m x 4,5m. Wysokość 2,2m optymalnie byloby na suficie to umiescic na srodku pomieszczenia ale ciekawe czy mojej czachy nie przysmazy:) a w nogi bedzie zimno
6
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gerdo dnia Wrzesień 19, 2017, 20:54:46 pm »
Wszystko emituje podczerwień, od nagrzanego silnika samochodu aż na człowieku kończąc i nie jest to nic niezdrowego.  Promieniowanie podczerwone nie ma wpływu na zdrowie, bo inaczej wszyscy mielibyśmy raka, lub conajmniej podwyższone ryzyko zachorowania na niego gdy wyjdziemy na słońce albo po wieczornym przytulaniu się z żoną
Fakt. Wychodzenie na silne słońce może być niezdrowe, ale bardziej z uwagi na ultrafiolet. Ultrafioletu w promienniku nie ma.

Promienniki energie elektryczną przemieniają na promieniowanie podczerwone. Z tego co pamiętam podczerwień jest dosyć długa, więc już prędzej to światło widzialne powinno być szkodliwe bo ma większą energię. Ale to już spec od fizyki kwantowej się wypowie.

Gdyby wyłączyć promiennik, to niemal odrazu będzie zimno ponieważ nic co jest ogrzewane przez ten promiennik nie ma takiej bezwładności cieplnej aby to ciepło zapewnić na dłuższy czas.
No i taki promiennik nie może być jeden w pomieszczeniu. Stoimy przy strugnicy, która nam pochłania podczerwień zamiast trafić do naszych nóg. W klate będzie ciepło, a nogi bedą marzły gdy będzie zima...a będzie. Więc trzeba mądrze obliczyć moc tych promienników oraz rozmieszczenie.
7
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 19, 2017, 20:26:12 pm »
Zwróć uwagę na wystąpienie pożaru -bo grzeje materiały.
Myślę że promienie są podobne jak w lampach"solux" do  fizykoterapii. Są zdrowe dla organizmu
ale
podaje się ,że nie zdrowe na komórki rakowe . Nie każdy wie co mu w środku siedzi i będzie pobudzone do szybszego rozwoju .
Ale można to trochę ominąć , bo grzejesz wyposażenie warsztatu , ściany , podłogi itp. a jak wchodzisz to masz panel  wyłączony ,a ciepło oddają wcześniej nagrzane przedmioty.
8
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakacor dnia Wrzesień 19, 2017, 19:42:13 pm »
Andriu, fajnie to wyglada. Ciekawe jak to dziala w praktyce. Ten zalinkowany powinien ogarnac moj warsztat. Jezeli koszty sa zblizone do tych ze strony to moze byc to zloty srodek - nie wymaga pracy (nie trzeba palic), nie zajmuje miejsca (dam na suficie), nie jest masakrycznie drogie.
Pytanie jak sie bedzie sprawdzac w pomieszczeniach uzywanych sporadycznie?
9
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gerdo dnia Wrzesień 19, 2017, 15:18:41 pm »
Andriu zmieniłeś prace na handlarza promiennikami podczerwieni?
10
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andriu dnia Wrzesień 19, 2017, 12:05:10 pm »
W ogrzewaniu podczerwonym energia elektryczna przekształcana jest bezpośrednio ciepło w postaci fali podczerwonej, która nagrzewa wszystkie stałe elementy swojego otoczenia, tzn. ściany, sufit, podłogę, meble i nas samych. Od tych elementów nagrzewa się powietrze, mamy więc do czynienia z o wiele większą sprawnością grzewczą. Wszystko odbywa się zgodnie z zasadami fizyki kwantowej.

Pomieszczenia ogrzewane urządzeniami emitującymi długą falę podczerwoną, nie potrzebuję aż tyle energii, co pomieszczania ogrzewane poprzez kowekcję. Dzięki bezpośredniemu oddawaniu ciepła do otoczenia (bez pośredniego ogrzewania powietrza) zaoszczędza się duże ilości energii, która w tradycyjnych systemach grzewczych tracona jest w procesach spalania, transportu, magazynowania oraz bezsensownego grzania powietrza.
Stąd właśnie oszczędności eksploatacyjne.

Z oddziaływaniem mechaniki kwantowej mamy na co dzień do czynienia gdy grzejemy się w promieniach Słońca. To jest właśnie promieniowanie podczerwone, bez którego nie byłoby życia. Proszę nie mylić pojęć i nie utożsamiać podczerwieni z ultrafioletem, który jest zabójczy dla życia. W promieniach ultrafioletowych możemy się opalać.

GŁÓWNE ZALETY PANELI GRZEWCZYCH PODCZERWIENI.
Energooszczędność

Uzyskuje sie dzięki temu, że mur zostaje wysuszony i taki pozostaje. Dzięki temu obniża się przewodnictwo ciepła przez ściany, a tym samym mniejsze jest zapotrzebowanie na ciepło. Dodatkowo obniżenie temperatury o ok. 2 stopnie (bez spadku odczuwanego komfortu termicznego) oznacza: - mniejszą ilość transportowanego ciepła przez przestrzeń, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na dworze; - zmniejszenie strat ciepła podczas wymiany powietrza (przez szparki, lufciki, fugi). Przy obniżce temperatury o 2 st. oszczędność energii wynosi ok. 10%.
•brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku
•zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia
•brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
•działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)
•długa żywotność
•energooszczędność
•brak kosztów konserwacji
•brak strat ciepła tak jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów
•odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
•odpadają koszty konserwacji lini przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności, przecieku i eksplozji
•łatwy montaż
•oszczędność miejsca, elegancja i funkcjonalność

 

Ekonomia
Skuteczność wynosząca prawie 100% (ciepło jest konsumowane w miejscu jego wytworzenia), nie tworzy warstw powietrza (wznoszące powietrze ciepłe, opadające chłodne), dopasowana do indywidualnych potrzeb regulacja.

Ekologia
Mała energochłonność dzięki bezpośredniej emisji ciepła, brak szkodliwych emisji, brak zużycia tlenu i wydzielania spalin.

Wellness
Higieniczność, brak przeszkadzającego ciągu powietrza, nie powoduje wzbijania kurzu, nie powoduje wysychania powietrza, wzmacnia system odporności, kojące przyjemne i zdrowe ciepło.
Strony: [1] 2 3 ... 10