Kwiecień 18, 2024, 04:41:51 am

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tayjkt dnia Grudzień 08, 2022, 12:07:32 pm »
miejsce będzie zajmować, jeśli będzie cały czas iść do góry nawet pod kątem 30 stopni to nie powinno być problemu.
Teoretycznie jak byś zrobił rurę kilka razy góra dół góra dół to też powinno działać, bo na tej zasadzie są robione piece kaflowe, lecz to trzeba byłoby przetestować, bezpieczniej będzie dać rurę dłuższą i pod kątem. Oczywiście jak będzie zimno jeżeli będzie gorąco to trzeba będzie jak najkrótszą rurę zrobić
12
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Grudzień 05, 2022, 17:53:32 pm »
Ale za długa to też kłopoty
13
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tayjkt dnia Grudzień 05, 2022, 15:20:57 pm »
im dłuższa rura tym będziesz miał lepsze grzanie więc możesz ją sobie wydłużyć i zrobić pod kątem
14
Meble warsztatowe / Odp: Profil aluminiowy t-track
« Ostatnia wiadomość wysłana przez profilealuminiowe dnia Listopad 24, 2022, 14:27:31 pm »
Szanowni specjaliści, potrzebna mi Wasza pomoc. Potrzebny mi do warsztatowego regału profil aluminiowy kwadratowy u dużej wytrzymałości. Najlepiej jak największej, cena nie gra roli. Możecie coś polecić?
Sprawdź ofertę Fello: https://fello.pl/profile-aluminiowe/
15
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Listopad 18, 2022, 19:41:38 pm »
za droga brama żeby wstawić rurę ;)
16
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Listopad 18, 2022, 19:36:27 pm »
W bramę ;D
17
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Listopad 18, 2022, 19:35:19 pm »
tylko postawiłem do zdjęcia,jutro zamontuję na budowie.
18
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Listopad 18, 2022, 19:21:51 pm »
rura  wchodzi  w ten plastik   ?
19
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Listopad 18, 2022, 19:11:45 pm »
Dziś przywiozłem piecyk,kupiłem też rurę i kolanka bo w ogóle nie było u tego sprzedawcy.Kołek potrzebny do ubijania trocin dorobię.
20
Ogrzewanie/wentylacja / Odp: Piec do warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Listopad 18, 2022, 09:41:21 am »
Zrób sobie lekko skośny wałek  (  fi 6 cm ) dłuższy od wewnętrznego   kociołka  o 20 cm  zaś  na cieńszym  końcu z 4 cm  potem zaostrz  tak by wszedł w otwór z 3 cm .
Wkładasz kołek w ten kociołek  ( postawiony na podkładkach  by kołek dołem wystawał ) i sypiesz  trociny stopniowo je  ubijając . Nie mogą być  za  luźno .bo jeśli podczas palenia   z sypią się na otwór to może dym wysadzić dekiel pieca i rozsypać  iskry.
Wkładasz kociołek   razem z kołkiem ,który dolnym końcem wejdzie w otwór pieca . Wtedy go wyjmujesz .
Na górę trocin dobrze jest dać wokół otworu troche  wiór z ręcznego strugania  i je podpalasz . Jednocześnie w popielniku też podpalasz luźne wióry ,które rozpalą powstały kanał w trocinach .
Uważaj przy rozpalaniu byś za blisko   twarzą nie zaglądał do popielnika
Trzymaj w około pieca porządek
Jak masz  spawarkę to dobrze jest od dołu dekla dospawać drugą blachę bo tam najczęściej od temperatury się ona przepala
Można na piec  skierować  wentylator 



Strony: 1 [2] 3 4 ... 10