Marzec 21, 2019, 06:39:12 am

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Meble warsztatowe / Odp: Wykończenie ścian płytami osb
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mariandg dnia Styczeń 15, 2019, 12:15:31 pm »
Z tego co na szybko porownalem w castoramie to płyta mfp i płyta osb jest w tej samej cenie. Która byłaby lepsza? Jakoś osb mnie bardziej przekonuje, wydaje się być mniej krucha.
Karton gipsu nie biorę nawet pod uwagę bo to wyższe koszty i faktycznie nie do końca nadaje się to na ściany warsztatu/garażu gdzie co jakiś czas można czyms zachaczyc o ścianę. Gniazda myślę robić natynkowe(zresztą takie teraz mam to tylko bym przełożył.
22
Meble warsztatowe / Odp: Wykończenie ścian płytami osb
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Styczeń 15, 2019, 09:18:04 am »
Z doświadczeń jakie mam tzw. przedścianki z GK to nie jest dobre rozwiązanie. Z zabezpieczeniem narożników jest słabo. Każde stuknięcie, szczególnie zahaczenie czymś cięższym to oderwanie listwy aluminiowej i narożnika, a i ostrymi krawędziami desek też łatwo samą płytę zniszczyć. Puszki pod gniazda z płyt GK potrafią się wyrywać przy szarpnięciu wtyczki. Generalnie to jest materiał do szybkich prac i wykończeń. Efekt jest szybko i jest bardzo estetyczny, ale trwa niestety krótko (porównując do tradycyjnych wykończeń).
23
Meble warsztatowe / Odp: Wykończenie ścian płytami osb
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RobRob dnia Styczeń 15, 2019, 07:36:17 am »
rozejrzyj  się za płytami mfp są tańsze
24
Meble warsztatowe / Wykończenie ścian płytami osb
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mariandg dnia Styczeń 14, 2019, 23:20:54 pm »
Chciałbym doradzić się odnośnie wykończenia ścian płytami osb. Ściany murowane niewykonczone.
Jaka grubość osb będzie wystarczająca? 12 mm wystarczy? I jakie grube listwy jako stelaż pod to zastosować? Zalezy mi na jak najmniejszym koszcie i na tym żeby jak najmniej zmniejszyć powierzchnie. I czy wogole to dobry pomysł? Przekonuje mnie w miarę prosty montaż jak i łatwość potencjalnych przeróbek np: elektryki kiedy jednak będę chciał zmienić położenie jakiegoś gniazdka itp.
25
Meble warsztatowe / Odp: Adaptacja starej obory na stolarnię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andriu dnia Styczeń 10, 2019, 09:02:51 am »
wywaliłem również  wylewki,w  sumie miałem 30 cm betonu na podłodze,  dodatkowo wybrałem  ziemię i zrobiłem podsypkę  i  izolację  pzeciwwilgociową styropian  i na to  8 cm wylewki. w pomieszczeniu na razie nie czuć że była tam kiedyś obora
26
Meble warsztatowe / Odp: Adaptacja starej obory na stolarnię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andriu dnia Styczeń 10, 2019, 09:01:06 am »
ja przerabiałem  stajnię na  stolarnie  i tylko   skucie tynków  cię ratuje,  ja mam powierzchnię  60 m2  w jednym pomieszczeniu i skułem wszystko, po skuciu wietrzyłem 2 miesiące , i dodatkowo myłem  ściany i pryskałem  środkiem z chlorem . fuga między cegłami była zainfekowana do połowy  głębokości cegły, wybierałem to wszystko i wydmuchiwałem sprężonym powietrzem. jak robiłem tynki prosiłem aby dodawać więcej wapna   bo ono dodatkowo odkaża, mimo takich zabiegów gdzie nie gdzie pojawiają sie wykwity, a to przez cegły  które  były zawilgocone. 
27
Meble warsztatowe / Odp: Adaptacja starej obory na stolarnię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Beben77 dnia Styczeń 09, 2019, 10:45:04 am »
Chcę zaadoptować starą murowaną oborę na stolarnię.

Witaj.

Odłącz prąd w instalacji w oborze i weź myjkę ciśnieniową. Najpierw pianą z pianownicy pokrywasz ściany (piana aktywna jak do auta) a później myjesz ściany. Oczywiście najlepiej latem żeby przeschły ale sposób sprawdzony i ściany jak nowe.
Pozdrawiam


To działa? Kiedyś miałem problem ze smrodem ponieważ wybiła mi smoła na ścianach od komina. I za cholerę nie dało się już tego pozbyć. Trzeba było wyfrezować komin, potem włożyć wkład, a dopiero jak się wysuszyły to kucie tynków do zera i kładzenie od nowa.
28
Meble warsztatowe / Odp: jaki materiał na stół stolarski?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Listopad 20, 2018, 16:14:32 pm »
Jesion wędzony (termo jesion) jest mega kruchy.

Rób z buku, grabu, dębu i będziesz miał na setki lat :)
29
Meble warsztatowe / Odp: jaki materiał na stół stolarski?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez makato dnia Listopad 20, 2018, 16:05:26 pm »
Amigorg napisałeś:"Jesion źle znosi wilgoć, przy zmiennej wilgotności i temperaturze wypacza się. Podobno jesion wędzony (cokolwiek to znaczy) jest znacznie ( o 40%) bardziej odporny na wilgoć. Nie wiem jak takie "wędzenie" przeprowadzić."
Z tego co mi wiadomo to buczyna jest mistrzem wypaczania się przy zmiennych warunkach wilgotnościowych, a mimo to właśnie z buczyny najczęściej wykonywane są stoły stolarskie. Dlaczego nie wiem, może jest relatywnie tania, .... ale ja nie szukam oszczędności, przynajmniej nie przy tym projekcie. 
30
Meble warsztatowe / Odp: jaki materiał na stół stolarski?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marek0986 dnia Listopad 12, 2018, 22:12:13 pm »
witam ja zrobiłem z buku parzonego i 5 lat i nic się z nim nie dzieje
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10