Kwiecień 19, 2018, 23:14:02 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Drewno lite - liściaste / Odp: 2-3 letni dąb Czy nadaję się na schody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Kwiecień 18, 2018, 12:17:20 pm »
Nie mam namiaru  na Nowy Tomyśl.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez chrissbe dnia Kwiecień 18, 2018, 06:45:15 am »
Poszukaj na olx skład w Trzcielu. W przyszłym tygodniu jadę po belki dębowe (co prawda mokre) ale może mają suchą.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marek0986 dnia Kwiecień 16, 2018, 19:41:33 pm »
A na Nowy Tomyśl masz może namiar 
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Kwiecień 16, 2018, 18:36:19 pm »
Dawniej kupowałem w Nowym Tomyślu ,jak teraz to nie  wiem.
zadzwoń do hurtowni w Swarzędzu 

http://tarcica.maborspj.pl
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marek0986 dnia Kwiecień 16, 2018, 18:26:51 pm »
No właśnie a może ktoś wie gdzie kupię suchy dąb w okolicach Poznania.Bo niedaleko mnie w tartaku za 50mm dąb chcą 3800 zł trochę drogo
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Kwiecień 16, 2018, 18:00:35 pm »
Wilgotność drewna   na schody  to 6 do 10 %.
Powinieneś  je dosuszyć w suszarni lub naturalnie ( trudno wykonalne )
7
Drewno lite - liściaste / 2-3 letni dąb Czy nadaję się na schody
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marek0986 dnia Kwiecień 16, 2018, 17:12:20 pm »
Witam
Mam pytanie do do doświadczonego grona forum.Mogę kupić dąb na schody sezonowany od 2 3 i 4 lat.Niestety nie był suszony w suszarni facet twierdzi że już się nadaje na schody wiadomo że na schody max może mieć 12% a nie wiem ile ten ma bo nie zabrałem miernika.Czy rzeczywiście  warto go kupić jeżeli będzie miał 15 16 %
8
Drewno lite - liściaste / Odp: stół z drewna litego (jesion, dąb lub buk)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mk_kosa dnia Kwiecień 16, 2018, 09:53:48 am »
Kolego Piechur oraz koleżanko asisek,

oczywiście nie ma obowiązku (wynikającego z akceptowanego przez każdego "regulaminu rejestracji") aby swój pierwszy post umieszczać w dziale "przedstaw się", jak to może sugerował Obi, ale pamiętajcie, że:

- takie działanie praktykowane od początku istnienia i czyni (mam nadzieję, że ciągle tak jest) to forum innym od pozostałych,
- tych parę słów o sobie, swoim zaawansowaniu "w drewno" pozwala innym użytkownikom (którzy nie rzadko sięgają po dział przedstaw się by Was zidentyfikować) na lepsze dopasowanie odpowiedzi, której wam udzielają,
- tworzy się specyficzna "atmosfera", często przyjaźnie które procentują w poszerzaniu swojej wiedzy "o drewnie"

Zadajcie sobie pytanie: kto jeśli nie Wy za jakiś czas będzie dbał o to, by forum ciągle chciało się odwiedzać, czytać i zadawać na nim pytania.....................................wszakże forum to nie tylko zgromadzona na nim wiedza ale głównie użytkownicy, którymi i Wy się już jesteście...............

---------------------

Asisek, informacji o stolikach na forum jest na prawdę mnóstwo (pole "szukaj" na górze strony wpisz frazę "stolik"), sam Jarek kręcił na ten temat również i filmy. Temat jest wbrew pozorom dość obszerny: projekt, materiał, wykonanie.... tak bym podzielił mniej więcej Twój problem stolika (pewno można inaczej, może ktoś zaproponuje...?).
Na początek zapoznaj się z wątkiem https://forum.domidrewno.pl/realizacje-widzow-domidrewno/stolik-od-podstaw-fotorelacja/ a zobaczysz, czy stać cię na wykonanie go własnoręcznie, narzędziami ręcznymi... czy będziesz potrzebować elektronarzędzi lub maszyn.....

Piechur, aby wyszukiwać na forum informacje nie potrzeba pomocy innych użytkowników, nawet nie musisz się logować: pole "szukaj" działa i nawet bez tego..... (i to nie jest złośliwość) .........

Większość ze starych userów przechodziła te sam dylematy co Wy teraz.... złe pytania, nie tak zadawane, itp..... - czy następcy muszą?
TAK....... bo nabywanie wiedzy nigdy nie było procesem łatwym, szybkim i bezbolesnym..... to po prostu musi trwać i tyle

powodzenia Wam obojgu . Marcin
pozdrowienia dla Krzysia, który mnie ubiegł....... :)
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzyś48 dnia Kwiecień 16, 2018, 09:46:35 am »
,, W ten sposób jak kolega wyżej tylko zniechęca się nowe osoby do szukania informacji i odpowiedzi na forum....''

A czytałeś ???
4)Krok kolejny to wpis w dziale http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/. Kilka słów o sobie w zupełności wystarczy, a innym forumowiczom zdecydowanie pomoże to odnaleźć na forum snycerza, tartacznika, operatora CNC itp.

Nie działa cytowanie :(
(Google chrome)
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piechur dnia Kwiecień 16, 2018, 00:17:10 am »
 W ten sposób jak kolega wyżej tylko zniechęca się nowe osoby do szukania informacji i odpowiedzi na forum....
 Ja tez robię stół nastawiłem się na jesion, nie stery nie jestem z Warszawy wiesz nie pomogę koleżance ;)
Strony: [1] 2 3 ... 10