Wrzesień 20, 2017, 05:38:58 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Drewno lite - liściaste / Odp: Deski z robinii akacjowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raven dnia Wrzesień 19, 2017, 21:39:24 pm »
Nie ma tematu. Jednak bardzo fajnie idzie to korowanie :) Dzis przywiozłem dechy z tartaku, jak skończę to wrzucę fotkę :D Mój pierwszy lumber stock :D
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 19, 2017, 17:31:18 pm »
2017, 07:52:41 am »

Tu masz odpowiedź
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez raven dnia Wrzesień 19, 2017, 13:24:50 pm »
A czy koniecznie trzeba korować przed suszeniem? Czy może mogło by tak zostać, dopóki nie podeschnie?
4
Drewno lite - liściaste / Odp: Jesion
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 18, 2017, 08:45:30 am »
Wiadomo że jesion z szerokimi przyrostami rocznymi jest twardszy i mocniejszy od jesionu gęsto słoistego al

Według  mnie do litery   "i" to prawda , a dalej już  nie.
5
Drewno lite - liściaste / Odp: Jesion
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Wrzesień 18, 2017, 07:51:20 am »
Wydawało mi się zawsza że im mniejsze przyrosty roczne tym twardsze i stabilniejsze drewno, a duże przyrosty roczne powoduje że drewno kręci się podczas obróbki.
Nie widzę przeszkód co do strugnicy z jesionu.
6
Drewno lite - liściaste / Jesion
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukasz6 dnia Wrzesień 18, 2017, 01:08:16 am »
Witam Jakie usłojenie powinien mieć jesion aby miał najlepsze właściwości , są jakieś dane szerokości słoi dla dobrego jesionu ?
Wiadomo że jesion z szerokimi przyrostami rocznymi jest twardszy i mocniejszy od jesionu gęsto słoistego ale jesion leśny ma gęste przyrosty nawet 1mm na słój a polny ma szerokie przyrosty.
W takim razie jaki jesion jest lepszy leśny gęsto słoisty czy polny z szerokim usłojeniem ?
Moje pytanie tyczy się Polskiego jesionu.

Czy jesion na blat strugnicy to dobry pomysł?

7
Drewno lite - iglaste / Odp: Samodzielne suszenie drewna.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lopi1 dnia Wrzesień 12, 2017, 22:19:06 pm »
8
Drewno lite - iglaste / Odp: Samodzielne suszenie drewna.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez BartekBB dnia Wrzesień 12, 2017, 22:15:57 pm »
Dziękuję za odpowiedzi.
Mam okazje kupić długie bale sosnowe (minimum 9m) z przeznaczeniem na więźbę. Belki będę potrzebował za kilka lat i obawiam się, czy drewno się nie powygina i wyrzucę pieniądze.
Czyli wnioskuję, że najlepiej będzie: kupić, przetrzeć, zaimpregnować i suszyć w cieniu, pod przykryciem.

BDW:
Przyznam, że nie bardzo rozumiem "Przedstaw się".
9
Płyty / Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fyme dnia Wrzesień 12, 2017, 17:07:09 pm »
A weźcie mi jeszcze wytłumaczcie bo nie mogę załapać:
- MFP to taka płyta jakby z "papieru"? Takie wióra drobno zmielone?
- HDF - to jest płyta wiórowa ale wióra takie grubsze? I jak jak z laminatem to wtedy płyta meblowa?
HDF to płyta na plecy, zazwyczaj wo grubości 3- 3,5 mm i można ją kupić z różnymi dekorami - to zdecydowanie nie jest wiór. Robi się też z niej panele podłogowe.
MFP to wiór głównie bez zewnętrznej powłoki jaką spotykamy na płytach wiórowych meblowych. To trochę taka płyta osb. Generalnie to bardziej budowlana płyta.

Hahha - poczytajcie komentarze pod płyta wiórowa w LM https://www.leroymerlin.pl/konstrukcje-drewniane-i-metalowe/deski-plyty-wykonczeniowe-listwy/plyty-wiorowe-surowe/plyta-wiorowa-surowa-2070-mm-x-2800-mm-x-12-mm,p149267,l1898.html

Oplułem monitor  ;D i żona się jakoś dziwnie patrzy ...
10
Płyty / Odp: jakiej firmy polecacie płyty meblowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez przemoprzem dnia Wrzesień 12, 2017, 10:59:59 am »
hmm, no kręciłem się po innych składach i nie było gładkiej w Kielcach.

A weźcie mi jeszcze wytłumaczcie bo nie mogę załapać:
- MFP to taka płyta jakby z "papieru"? Takie wióra drobno zmielone?
- HDF - to jest płyta wiórowa ale wióra takie grubsze? I jak jak z laminatem to wtedy płyta meblowa?

Bo była w Castorama taka płyta bardzo gładka, normalnie jakby tektura posiekana i sprasowana.

Bo chcę do garażu zrobić sobie szafki. OSB nie chcę bo ciulowe do dokładniejszej obróbki. Płyta meblowa za droga. Jest jeszcze płyta durelis - to OSB zielone gładkie. No ale właśnie się zastanawiam nad - chyba to będzie to - płytą wiórową szarą czyli to będzie HDF?

Hahha - poczytajcie komentarze pod płyta wiórowa w LM https://www.leroymerlin.pl/konstrukcje-drewniane-i-metalowe/deski-plyty-wykonczeniowe-listwy/plyty-wiorowe-surowe/plyta-wiorowa-surowa-2070-mm-x-2800-mm-x-12-mm,p149267,l1898.html
Strony: [1] 2 3 ... 10