Styczeń 16, 2018, 12:31:16 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Materiały ścierne / Odp: Jak wyrównać "marmurek"?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Styczeń 15, 2018, 11:15:47 am »
Drugi marmurek lub papier ścierny  na prostym podkładzie .
2
Materiały ścierne / Jak wyrównać "marmurek"?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez robarek dnia Styczeń 14, 2018, 22:22:45 pm »
Witam!
Mam marmurek, kostka jeszcze po moim dziadku. Trochę się przez te dziesiąt lat wyrobił. Czy jest jakiś patent na wyrównanie płaszczyzn z zachowaniem kątów prostych?
3
Środki sztuczne - bejce / Odp: Prośba o pomoc w ustaleniu koloru!!!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Henryk dnia Styczeń 13, 2018, 13:05:43 pm »
A jakbyś jeszcze miał jakiś sklepik online w którym można to nabyć to dorzuciłbym drugie :P
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Henryk dnia Styczeń 13, 2018, 13:01:33 pm »
Wielce Ci dziękuję i masz u mnie piwerko ;)
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MChObi dnia Styczeń 13, 2018, 13:00:14 pm »
ICa Bejca EM 4519 wzornik na drewnie dąb najbardziej podobny , ale jak już mówiłem w zależności od materiału ( na sośnie i buku bezie inaczej ) oraz fakt że na monitorze ze zdjęcia patrze  a nie na żywo to nie daje gwarancji

Wybacz całkowicie zapomniałem , człowiek dał słowo i sie nie wywiązał .
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Henryk dnia Styczeń 13, 2018, 12:43:57 pm »
MChObi i jak udało Ci się może coś ustalić w kwestii tego koloru czy nie?
7
Środki sztuczne - lakiery / Odp: lakierowanie przy ujemnych temperaturach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZdroweFarby dnia Styczeń 12, 2018, 19:43:28 pm »
Pozycz od kogoś taki rozkłądany pawilonik ogrodowy i jeśli nie ma ścianek przykryj folia lub brezentem. Musisz dogrzać.
8
Środki sztuczne - woski / Odp: impregnacja (woskiem?) na zewnątrz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZdroweFarby dnia Styczeń 12, 2018, 19:21:40 pm »
Zaolejowane drewno można dodatkowo zawoskować. Olej wejdzie w drewno, wosk zabezpieczy powierzchnię. Ja mam na dworze stół z dębowym blatem, który co roku woskuję.  Trzyma się ładnie, pomimo że zimą lezy na nim śnieg itp.

Huśtawki albo płotu co roku woskować chyba nie będziesz?
Może na takie większe elementy lepszy będzie olej z pigmentem (żeby chronił drewno przed UV).

9
Środki naturalne / Odp: olej lniany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZdroweFarby dnia Styczeń 12, 2018, 19:07:25 pm »
To czysty olej, poddany odpowiedniej opatentowanej obróbce zapewniającej wysoką jakość produktu i doskonałe właściwości konserwujące."

Mamy tu sztandarowy przykład "bełkotu marketingowego" . Dodawanie sykatyw manganowych czyli inaczej mydeł manganowych nigdy nie było i nie jest objęte żadnym patentem.

Łukasz intuicja dobrze Ci podpowiada olej gotowany i pokost to dwa różne środki.
Cenię sobie inwencję Kolegów w sprawie doboru i kompozycji środków do olejowania ale nie bardzo widzę sens gotowania oleju.
Ja ostatnio lekko podgrzewam olej tylko do temperatury około 40- 45 stopni - tak żeby jeszcze w palec nie parzył. Ale to wszystko.

Dodanie sykatywy nie, ale proces wytrącania białek z oleju (bez używania soli metali ciężkich), jego warunki i sprzęt do tego używany jak najbardziej.

Olej "gotowany" jest tylko z nazwy. Tak się to kiedyś tradycyjnie robiło ;)
10
Środki naturalne / Odp: olej lniany
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZdroweFarby dnia Styczeń 12, 2018, 18:56:54 pm »
Dobra a ja mam pytanie z tych po bandzie:
A jakby po prostu kupić olej lniany w sklepie ze "zdrową żywnością" i go przegotować? Oczywiście na kuchence turystycznej i otwartej przestrzeni z gaśnicą przy nodze? ;)
Ktoś próbował?

Mam do poolejowania wielkie łóźko piętrowe i noworodka na chacie więc chciałbym jak najmniej "smrodzić" ;)

Ile zaoszczędzisz? Przy podgrzewaniu nasmrodzisz bez dwóch zdań. Na dodatek to co dobre dla człowieka czyli białka, substancje śluzowe itd. które chcemy zachować w oleju do picia wcale nie są dobre dla drewna.  Jak kupisz dobry olej przeznaczony do drewna to będziesz mogł spać na zaolejowanym łóżku jeszcze tego samego dnia.
Strony: [1] 2 3 ... 10