Listopad 15, 2018, 17:42:09 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Środki sztuczne - inne / Odp: Wypełnianie spróchniałych fragmentów - moje przygody:)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez z.ukosa dnia Listopad 12, 2018, 17:48:52 pm »
cześć, informacja dla potomnych :)

sprawdzałem niedawno stan tych wypełnień (minął ponad rok) i wszystko wygląda jak pierwszego dnia, żadnych pęknięć itp.

2
Środki sztuczne - bejce / Odp: Jak wykończyć schody?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Listopad 04, 2018, 21:38:34 pm »
zrób próbę smarując  wodą  całe  schody mokrą  gąbką i po wyschnięciu lekkie ręczne  szlifowanie. Następnie  jeden  stopień (próba ) posmaruj plamy 30 % perhydrolem . Szlifowanie papierem i zobacz efekt po 1 raz pokryciu lakierem . Może być tak ,że będzie za jasne ,lub odznaczać się z miejscem nie  smarowanym perhydrolem . Bo właściwie to powinna być na końcu procesu rozjaśniania pokryta cała powierzchnia stopnia ,by otrzymać równy odcień . Szlif konieczny przed pokryciem lakierem ,ale nie za głęboki ,by nie wytrzeć rozjaśnionej powierzchni . Próba z lakierem to wyjaśni ,jak i jego reakcję na perhydrol.
Praca w rękawiczkach gumowych i okularach.

można robić próby nad zbejcowaniem wpierw jasnych miejsc i dopiero  drugi raz bejca  na całość . Najlepszy  efekt to nakładanie pistoletem.
3
Środki sztuczne - bejce / Jak wykończyć schody?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gabryelski dnia Listopad 04, 2018, 17:20:08 pm »
Witam,
Niedawno kupiłem dom i robie remont. Na schodach miałem przymocowany dywanik biegnący przez środek, a po bokach było pomalowane farbą. Zerwałem ten dywanik i zeszlifowałem schody pozbywając się farby. Niestety tam gdzie był dywanik, kolor desek jest inny, ciemniejszy, nie da się tego zeszlifować.
Czy moglibyście mi poradzić czego użyć przed zabejcowaniem żeby wyrównać ten kolor, żeby potem nie było tego widać? schody chciałbym żeby były ciemne. Drewno jest miękkie i wydaje mi się, że sosnowe. Załączam zdjęcia.
4
Środki sztuczne - impregnaty / Odp: Impregnat koloryzujący ,a bejca do pomieszczeń ?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez iga456 dnia Październik 30, 2018, 21:58:45 pm »
My malowaliśmy bejca ale kup więcej bo drzewo strasznie spija.
5
Środki sztuczne - impregnaty / Odp: Boazeria sosnowa w łazience IMPREGNACJA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skoop dnia Październik 30, 2018, 20:20:29 pm »
Olej lniany dobry jest na blaty, które mają kontakt z żywnością.
Natomiast boazerię można potraktować bardziej chemią.
Teraz myślę, że najodpowiedniejsza byłaby jednak becja na tę boazerię.
Impregnat jednak mocno pachnie - może to być sporym minusem w łazience.
6
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Jaki lakier do zabawek?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skoop dnia Październik 27, 2018, 21:54:01 pm »
Dokładnie, Vidaron będzie bezpieczny.
7
Środki sztuczne - oleje / Odp: Olejowanie blatu szafki łazienkowej pod umywalnę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pgrzegorz dnia Październik 22, 2018, 20:28:11 pm »
A czy bejca rozpuszczalnikowa nadaje się pod olejowosk?
Mam kolejny mebelek do zrobienia, a ta właśnie bejca ma odpowiedni kolor.
8
Środki sztuczne - oleje / Odp: Drewniana obudowa wanny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Październik 21, 2018, 19:05:45 pm »
Rozejrzy się w olejach i lakierach dedykowanych do  jachtów .
9
Środki sztuczne - oleje / Odp: Drewniana obudowa wanny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maxled dnia Październik 21, 2018, 19:02:42 pm »
Naprawdę nikt nie może polecić jakiegoś oleju  ?
10
Środki sztuczne - oleje / Odp: Olejowanie blatu szafki łazienkowej pod umywalnę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Październik 17, 2018, 08:45:55 am »
Dokładnie tak, olejowosk i zero problemów. U nas jesion na blacie, bejca i olejowosk. Z 7 lat jak nie więcej i nadal ładnie :)
Strony: [1] 2 3 ... 10