Listopad 21, 2017, 05:17:33 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Środki sztuczne - oleje / Odp: Olejowane nowe schody dębowe-czym i jak konserwować?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skoop dnia Listopad 20, 2017, 22:53:58 pm »
Generalnie - jeśli masz położony olej, to i olejem możesz odświeżać warstwę ochronną. Jednak nie zdziw się, że pracę trzeba będzie trzeba wykonywać raz na rok lub nawet częściej. Lepiej byłoby pokryć te schody lakierem, jakimś nawet Vidaronem, ale teraz to chyba jest za późno.
2
Środki sztuczne - woski / Odp: Wosk do stali. Problem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cumbajszpil dnia Listopad 20, 2017, 21:54:53 pm »
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Listopad 20, 2017, 21:30:16 pm »
Mam woskiem zrobione  drzwiczki żeliwne od  wędzarni i też wychodzi  rdza. Wosk słabo zabezpiecza.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qbek dnia Listopad 20, 2017, 20:38:58 pm »
Ale tak długo by żarł? Wosk nie ma tu nic do rzeczy?
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cumbajszpil dnia Listopad 20, 2017, 20:34:33 pm »
Moze nie spłukales rdzewiacza i dalej gryzie?
6
Środki sztuczne - woski / Wosk do stali. Problem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qbek dnia Listopad 20, 2017, 20:31:10 pm »
Witam
Potrzebuje pomocy, porady.  Zrobiłem małe stoliki z nogami stalowymi.  Że stolik miał wyglądać staro to naniosłem na nogi rdzę wg. pewnej mikstury ;D. Potem zabezpieczyłem  nogi woskiem briwax. Wosk miał być niby do stali. Wszystko elegancko wyglądało ale po miesiącu wychodzi rdza ponownie (taki nalot). Mówię po miesiącu bo już trzy razy  (od sierpnia)nanosiłem wosk.
O co chodzi?
7
Środki sztuczne - impregnaty / Odp: Impregnaty powłokotwórcze Sadolin vs Drewnochron
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin6391 dnia Listopad 20, 2017, 13:56:20 pm »
Zazwyczaj nie mnie niż dwie + impregnat konstrukcyjny
8
Środki sztuczne - impregnaty / Odp: Impregnaty powłokotwórcze Sadolin vs Drewnochron
« Ostatnia wiadomość wysłana przez samboman dnia Listopad 20, 2017, 10:43:50 am »
Dzięki Marcin, ile warstw Drewnochronu kładziesz (i jaką dyszą)? Jeśli chodzi o kolor biały to chyba jednak skuszę się na Tikkurila Everal, tylko to już będzie pędzlem nakładane...

Doprecyzyję, że chodziło mi o Drewnochron Impregnat grunt (ten bezbarwny), w poprzednim poście pomyliłem produkt.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcin6391 dnia Listopad 20, 2017, 09:56:25 am »
Drewnochronem malujemy za pomocą pistoletu, ale ostatnią warstwę + pędzel.

Co do Remmers - białego nie używałem.
Za to używałem z Drewnochronu i zeby bialy, był bialy musiałem nałożyć 5 warst
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez samboman dnia Listopad 20, 2017, 09:52:33 am »
Powiedzcie, czy macie doświadczenie w nakładaniu impregranu Drewnochron Classic natryskowo? Korci mnie, żeby nanieść go pistoletem a poźniej tylko rozetrzeć pędzlem.

Kolejne pytanie, będę chciał pomalować niektóre elementy domku dla dzieci na biało, pomyślałem o Remmers hk lasur, który był polecany na formum. Obawiam się jednak, że kolor biały, który występuje w ich palecie jest prawie bezbarwny, widzieliście może ten kolor na żywo (niestety nie mam gdzie aktualnie obejrzeć próbnika)?
Strony: [1] 2 3 ... 10