Kwiecień 25, 2018, 12:38:12 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Środki sztuczne - lakiery / Odp: ławka dębowa na zewnątrz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hiwatha dnia Dzisiaj o 09:56:00 »
dzięki
2
Środki naturalne / Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Dzisiaj o 08:04:30 »
Na rozlanie czegoś, że bardziej splynie po nim niż po oleju. Jeśli chodzi o temp, nie wiem jak taki olejowosk reaguje. Zwykły wosk wiem, zostanie ślad np po filiżance.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Dzisiaj o 07:57:34 »
Dobrze ,że będzie  w cieniu ,bo na słońcu jest gorzej z lakierem.Proponuję na zimę czymś nakryć ale tak by dostawało się powietrze do lakieru.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Dzisiaj o 02:27:48 »
Myślę że to dobry pomysł.
5
Środki sztuczne - lakiery / ławka dębowa na zewnątrz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hiwatha dnia Kwiecień 24, 2018, 21:44:42 pm »
Witajcie,
Czy dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie sztachet dębowych na ławce żeliwnej lakierem jachtowym poliuretanowym bezbarwnym np 3v3 + impregnat do drewna konstrukcyjnego.
Czy dąb szybko ściemnieje pod taka powłoką?
Czy znacie jakąś lepsze zabezpieczenie na długotrwałą ochronę bez częstego odnawiania.
Ławka będzie stała cały rok na zewnątrz pod chmurą w zacienionym miejscu.
6
Środki naturalne / Odp: Co lepsze na stolik kawowy dębowy - Osmo Top-Olej czy Wosk Twardy Olejny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Kwiecień 24, 2018, 18:38:19 pm »
wytrzymały  na  temperaturę?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Kwiecień 24, 2018, 18:34:50 pm »
Wydawało mi się, że skoro ten wosk olejny jest na podłogi, to bedzue lepszy niż olej, bardziej wytrzymały.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Kwiecień 24, 2018, 14:35:37 pm »
Potwierdzam olej
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swfr dnia Kwiecień 24, 2018, 11:37:29 am »
Olej do blatów.
Z dwóch powodów:
- Jak się coś wyleje to nie będzie plam. To co się wyleje należy oczywiście jak najszybciej wytrzeć.
- Łatwiejsza późniejsza konserwacja. Nie mówiąc już o odświeżeniu.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Kwiecień 24, 2018, 09:30:47 am »
Hmm... To wiem, że byłoby najlepiej glepiej, ale w kontekście tych dwóch produktów, który lepszy?
Strony: [1] 2 3 ... 10