Luty 24, 2018, 21:14:57 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Środki sztuczne - oleje / Odp: Olejowanie nowego blatu kuchennego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mily68 dnia Luty 23, 2018, 17:06:05 pm »
A umiesz czytać?
To przeczytaj post przed Twoim.
2
Środki sztuczne - oleje / Odp: Olejowanie blatu szafki łazienkowej pod umywalnę
« Ostatnia wiadomość wysłana przez LBER dnia Luty 23, 2018, 10:18:54 am »
Witam

Temat trochę dawno poruszany, ale jak się zaczęło to trzeba skończyć.
Balat szafki w końcu zaolejowałem. Zdecydowałem się na olej V33
Olej nakładałem dwa razy i trzeci raz po montażu. Generalnie wszystko cacy, a niżej wrzucam zdjęcia:)

3
Środki sztuczne - oleje / Odp: Olejowanie nowego blatu kuchennego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zpradem dnia Luty 22, 2018, 18:42:40 pm »
Czy tym samym olejem można potraktować drewniany stół kuchenny?
4
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Jakim niesmierdzacym lakierem lakierowac drewno z pistoletu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MChObi dnia Luty 21, 2018, 09:31:03 am »
akrylowy - Vidaron

Vidarol nie jest ftalowy ?? ( mogę się mylić )
5
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Jakim niesmierdzacym lakierem lakierowac drewno z pistoletu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skoop dnia Luty 21, 2018, 07:52:44 am »
Jak szybkoschnący to jakiś akrylowy - Vidaron, albo temu podobny. Sosenka w jakim zastosowaniu?
6
Środki naturalne / Odp: Pełne czernienie dębu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZdroweFarby dnia Luty 18, 2018, 14:45:27 pm »

Póki co stosuję Kapon + tusz kreślarski + osmo schwarz. Sprawdza się pod kątem ostatecznego efektu, niemniej jest za bardzo czasochłonne.

Mógłbyś pokazać jaki efekt to daje?
7
Środki naturalne / Odp: Olejowanie deski dębowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ZdroweFarby dnia Luty 18, 2018, 14:42:13 pm »
Olej toczony na zimno jest doskonały dla ludzi, a nie dla desek. Dla człowieka olej nieoczyszczany to samo zdrowie, bo oprócz dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych zawiera sporo innych substancji. Przechowuje się go w zimnie i bez dostępu światłą, żeby cenne dla nas składniki nie ulegały rozkładowi.
Deska nie stawia tak wysokich wymagań ;)
Dla niej ważne, żeby olej wszedł możliwie jak najgłębiej i żeby mu nic nie przeszkadzało w "wysychaniu" (choć tak naprawdę to on nie tyle schnie, co polimeryzuje i utwardza się w ten sposób). Dlatego rafinowany olej lniany (tłoczony na zimno) będzie lepszy bo żadne cząsteczki białek czy resztki substancji śluzowych nie będą konkurować z cząsteczkami tłuszczów o możliwość wejścia w pory drewna. Pory drewna poza wszystkim mają określone rozmiary i czystemu olejowi lnianemu surowemu znacznie łatwiej się tam wcisnąć niż nawet rafinowanemu ale tzw"gotowanemu" w którym polimeryzacja już została zapoczątkowana.
Oleje malarskie zwykle mają sykatywę (suszkę, osuszacz czyli katalizator procesu "schnięcia). Trująca nie jest, ale można kupić olej bez sykatywy.  Jeśli chcesz olej bez dodatków i dobry do drewna to poszukaj w necie pod hasłem "olej lniany do drewna surowy", na pewno znajdziesz odpowiedni.
8
Środki sztuczne - bejce / Odp: Dąb bielony - bielenie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Luty 16, 2018, 15:26:08 pm »
Po sklejeniu.
9
Środki sztuczne - bejce / Odp: Dąb bielony - bielenie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qbek dnia Luty 16, 2018, 13:25:41 pm »
Czy to wodowanie i szczotkowanie mogę zrobić po sklejeniu desek?  Od wody spoina nie zacznie może pracować?
Czy lepiej przed, każdą deskę z osobna?
10
Środki naturalne / Odp: Olejowanie deski dębowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez djaworek dnia Luty 13, 2018, 08:35:24 am »
Jak masz wątpliwości to przejdż się na najbliższe targowisko i tam dostaniesz olej lniany tłoczony na zimno , taki naturalny z nasion bez żadnych dodatków.
Strony: [1] 2 3 ... 10