Luty 22, 2018, 17:26:38 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Kleje i klejenie / Odp: Doklejka w poprzek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Luty 20, 2018, 15:10:07 pm »

Specu, otwory w czopach sa szersze (rozpilnikowane)

To jeśli tak to jest to oczywiste. Umknęło mi tylko jak robi to na filmie dlatego nie mogłem zrozumieć.
Gracias kompadres
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sgt_raffie dnia Luty 20, 2018, 15:06:22 pm »

Specu, otwory w czopach sa szersze (rozpilnikowane) a same kolki sa wklejone tylko w ta "doklejke" (breadboard end). Dzieki temu klejonka blatu moze spokojnie pracowac . Pewnie obejrzales zly filmik. Jay Bates albo Matt Cremona pokazuja dobrze.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Luty 20, 2018, 15:03:33 pm »
No tak. Ale otwór pod kołek jast tki sam w piórze jak i w poprzecznym elemencie. Kołek więc na stałe pozycjonuje pióro względem poprzeczki. A idąc tym (błednym) tokiem rozumowania to równie dobrze możnaby wszystkie pióra wklejać.
I żeby nie było. Rozumiem temat naprężeń. Nie rozumuem tylko tego.co pokazują na tych filmach. Coś mi zapewne umyka.
4
Kleje i klejenie / Doklejka w poprzek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakacor dnia Luty 20, 2018, 14:54:40 pm »
Piotr, jesli to dobrze zrozumialem, to zalozenie jest takie, ze otwory w piórze sa wieksze niz we wpuscie (te sa na styk). Dzieki temu pioro ma mozliwosc pracowania.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Luty 20, 2018, 14:50:17 pm »

YT pod haslem "breadboard ends"..

Tak do kawki sobie pozerkałem. Głupie może pytanie albo moje zmęczenie ale o co chodzi z kołkami z tych filmów ? Rozumiem, że trzeba jakoś unieruchomić tę poprzeczną deskę na końcu ale nie rozumiem w jaki sposób tak dobite kołki pozwolą na pracę drewna całej klejonki.
Ktoś coś ?
6
Kleje i klejenie / Odp: Przechowywanie klejonki dębowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Strużyn dnia Luty 20, 2018, 10:55:54 am »
1. Nie wyjmować z folii. Nie opierać o ścianę, a jeśli już to na pionowo.
2. Spróbuj położyć wklęsłą stroną na betonowej posadzce. Może złapie trochę wilgoci. Od góry możesz nakryć folią, żeby nie łapała wilgoci z powietrza. Jak się naprostuje można dołożyć szpongi, albo dokręcić do oskrzyni.
7
Kleje i klejenie / Przechowywanie klejonki dębowej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Luty 19, 2018, 23:40:37 pm »
Kupiłem klejonkę dębową w Castoramie, 1 całą sztukę, postawiłem w garażu (temp Ok.3-5 stopni). Odciąłem w poprzek kawałek na blat, 60x60, postawiłem pod ścianą tą część i po tygodniu niespodzianka - łódka  (ten mały odcięty kawałek). Pozostała część, mimo, ze długa na 2m, bez odkształceń (stała w folii oryginalnej, której nie ściągałem do cięcia.

1) Jak przechowywać taką klejonkę, żeby nie było kłopotów?
2) jak wyprostować ucięty blat 60x60?
8
Kleje i klejenie / Odp: Klejenie drewna na grubość
« Ostatnia wiadomość wysłana przez vitter dnia Luty 13, 2018, 21:46:19 pm »
Jakby ktoś nie był jeszcze pewien
to jak  mamy rdzeń w środku deski to mamy dwie strony lewe
9
Kleje i klejenie / Odp: klej do kontaktu z żywnością
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cumbajszpil dnia Luty 11, 2018, 01:43:45 am »
Czyste pitolenie jednym slowem ...
10
Kleje i klejenie / Odp: klej do kontaktu z żywnością
« Ostatnia wiadomość wysłana przez djaworek dnia Luty 10, 2018, 22:36:17 pm »
Ciekawe czy krojąc na takiej desce przyswoisz do swojego organizmu drobinki kleju i będzie to  więcej syfu niż w zjedzonej do tego bułce ,butelce koli  , czy hod-dogu itp.?...... ;)
Tego nie wiem ale jeśli mam wybór to wybiorę taki klej , który przynajmniej przez producenta został jakoś zdefiniowany. Przecież 3 czy 4 dychy wydatku mnie nie przewróci a co to szkodzi zapytać...;-)
Strony: [1] 2 3 ... 10