Grudzień 11, 2018, 15:25:59 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Prowadnice / Odp: Różnica między Blumatic a Blumotion
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Blum Polska dnia Dzisiaj o 11:22:31 »
BLUMOTION to system cichego domyku - oprócz "hamulca" zawiera on także BLUMATIC, który odpowiada za domykanie się szuflady. Np. 560H3500B.

W prowadnicach TANDEM z systemem BLUMATIC (np. 560H3500C, litera C na końcu) nie ma "hamulca", który sprawia, że szuflada zamyka się delikatnie i cicho. Te prowadnice dedykowane są do technologii TIP-ON, a więc potrzebne są jeszcze jednostki TIP-ON oraz synchronizacja do szerokich szuflad. Taką szufladę otwieramy przez naciśnięcie na front. 

2
Prowadnice / Różnica między Blumatic a Blumotion
« Ostatnia wiadomość wysłana przez yossarian dnia Grudzień 10, 2018, 15:57:35 pm »
Dzień Dobry,

Czy ktoś mógłby mi w krótkich żołnierskich słowach wytłumaczyć czym różnią się prowadnice Blum tandem z systemem Blumatic (oznaczenie katalogowe 560H3500C) od Blum tandem Blumotion (oznaczenie katalogowe 560H3500B)?

W katalogu widzę, że obydwie mają pełen wysuw, i samodomykanie natomiast różnica w cenie jest znacząca.
Próbowałem dowiedzieć się na stronie Bluma czym te dwa systemy się różnią ale albo ja jestem dziwny albo Blumowi z jakiegoś powodu zależy żeby tej informacji nie można było znaleźć.
3
Prowadnice / Dwie prowadnice do siebie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dynx dnia Grudzień 10, 2018, 08:12:46 am »
Witam,

Mam taka sprawe. Robie szafe wysowna i zakupilem juz prowadnice: https://www.kuchnie.pl/p38389,prowadnica-kulkowa-dz7957-0030-100wysuw-dl-762mm-udzwig-160kg.html
Tylko teraz tak sie zastanawiam i doszedlem do wniosku ze fajnie by bylo jakby jedna czesc (beda dwie) wysowala sie dwustopniowo - raz do normalnego korzystania, i drugi raz - calkowicie coby mozna bylo wejsc za ta szafe (np. zeby byl dostep w razie w). Da rade cos takiego zrobic? Moge ta prowadnice z linka zamontowac do drugiej (np. https://www.kuchnie.pl/p27324,prowadnica-kulkowa-9301-100-wysuw-dl-355-6mm-272-kg-accuride.html). Bedzie to sie trzymac? Ta czesc szafy to beda polki na wysokosc okolo 170cm, szerokosci ok 80cm (x2) z lustrem z przodu. Takze trochu ciezkie. Co sadzicie? Albo moze mnacie jakis inny sposob?
4
Łączniki / Niewidoczne połączenie pod kątem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Manveeru dnia Grudzień 07, 2018, 13:21:50 pm »
Witam serdecznie,

Mam taki spory dylemat. Robię dla kogoś łóżeczko piętrowe dla dzieci. Dla siebie zrobiłem już takie samo. Ale chodzi o to że mam do połączenia dwie kantówki 6x8cm pod kątem 63st. U siebie zrobiłem to wklejając 4 kołki drewniane fi 10mm. No ale gdzieniegdzie połączenie to nie jest za dokładne ponieważ ciężko przy pomocy zwykłej wiertarki i bez warsztatu wstrzelić się równo w jedną i drugą powierzchnię. Efekt taki że to tu to tam zeszło mi jakieś pół milimetra co mnie denerwuje. Robiąc kolejne łóżeczko jestem o tyle mądrzejszy żeby wiedzieć aby drugi raz tak nie robić.

Tutaj moje pytanie. Najlepszym sposobem aby połączyć pod kątem te dwie kantówki wydaje mi się że będzie:

a) wywiercić w jednej kantówce sękownikiem dziurę, połączyć obie kantówki wkrętem ciesielskim fi 6mm lub 8mm i załatać dziurę flekiem
b) użyć wkręta z dwustronnym gwintem i skręcić obie kantówki

Oczywiście obie powierzchnie zamierzam dodatkowo skleić klejem klasy d2 lub D4 (poliuretanowy)

Przewaga punktu B jest taka że połączenie będzie całkowicie niewidoczne podczas gdzie w pierwszym punkcie muszę użyć sękownika i flekownika. Jednak wydaje mi się że docisk wkrętem ciesielskim będzie mocniejszy niż w przypadku punktu B.

Bardzo proszę o pomoc doświadczonych w tym temacie stolarzy:)
Dodam tylko że kantówki strugane 6x8cm trochę ważą a ja mam zawsze zwyczaj robić coś co wytrzyma ponad normę:)
5
Zawiasy / Drzwi wewnętrzne opuszczają się.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez czapot dnia Listopad 21, 2018, 14:35:06 pm »
Dzień dobry

Mam problem z drzwiami wewnętrznymi - Pol-Skone Etiuda Lux (płyta pełna z szybą, są bardzo ciężkie). Drzwi zawieszone są na dwóch zawiasach firmy TKZ. Problem polega na tym, że drzwi po otwarciu (o 180 stopni) przesuwają się względem ościeżnicy. Drugi problem to to że drzwi po otwarciu nie pozostają w miejscu tylko otwierają się na maxa. Natomiast po zamknięciu wszystkie szczeliny są równe - drzwi wyglądają na poprawnie wyregulowane.
Przedstawiciel firmy TKZ powiedział, że takie przesunięcie jest normalne i jest to "taki urok zawiasów". Również to że nie zatrzymują się w jednej pozycji tyko otwierają się do końca też jest to sytuacja normalna i tak powinny te drzwi z tymi zawiasami działać.
Jeżeli ktoś ma doświadczenie z takimi drzwiami to prośba o info czy faktycznie tak ma być i czy dwa zawiasy to nie za mała na tak ciężkie skrzydło. w załączeniu zdjęcia pokazujące mój problem.

Pozdrawiam
6
Pozostałe / Odp: Kołki rozporowe Fischer duoPower
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sandałówka dnia Listopad 09, 2018, 07:15:43 am »
Ja akurat wkręty kupuję z https://www.rawlplug.com/pl/produkty/wkrety , bo znajomy mówił mi, że są najtrwalsze. Ale wiadomo, czasami to, co się wybiera, to głównie siła głupich przyzwyczajeń.
7
Zawiasy / Odp: Jaka półka przy zawiasach wewnętrznych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Listopad 06, 2018, 23:57:14 pm »
jak najbardziej
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Listopad 06, 2018, 22:28:22 pm »
Taki front powinien mieć jakiś wewnętrzny punkt podparcia? W sensie, ogranicznik głębokości.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Listopad 06, 2018, 21:17:36 pm »
Minimum 19mm.
Ja cofam o dodatkowe 20- 30 mm
10
Zawiasy / Jaka półka przy zawiasach wewnętrznych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Listopad 06, 2018, 20:36:44 pm »
Cześć, o ile muszę cofnąć półkę w szafce z frontem wewnętrznym schowanym (równo z korpusem), żeby nie kolidowała z frontem w momencie zamknięcia? Chciałbym zastosować zawias wewnętrzny 100 stopni, a front ma grubość 19mm (klejonka bukowa).
Strony: [1] 2 3 ... 10