Sierpień 19, 2018, 17:57:43 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Prowadnice / Czy szuflady Blum Legrabox pasują do systemu Ikea Metod?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez schatterhand dnia Dzisiaj o 13:40:11 »
Pytanie jak w temacie - może ktoś się spotkał z takim zagadnieniem?
2
Zawiasy / Odp: Sposób na fronty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szmar dnia Sierpień 14, 2018, 13:50:23 pm »
Wzornik Wurth kosztuje 35 - 45 złotych , a przy zachowaniu staranności da się wytrasować ręcznie czyli kątownik, linijka, ołówek, punktak
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bolej1 dnia Sierpień 14, 2018, 09:24:56 am »
No tak tylko Wy pewnie się tym zajmujecie zawodowo. Ja musze przykercic 5 frontow. Chyba przerobię ten wzornik. Widzilem ze wurth ma takie wzorniki do prowadnikow prostych, tylko nie moge znaleźć sklepu który handluje.
https://eshop.wurth.pl/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/3111-B1-Site/pl_PL/-/PLN/ViewModelDetail-ShowRecommendedModel?CatalogCategoryID=1KIKD92elRUAAAFNhS4IfInr&CampaignName=CS026&RecoId=lastClickedProducts%40unknown
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez konradk1k dnia Sierpień 13, 2018, 20:52:14 pm »
My używamy tego wzornika:
https://www.youtube.com/watch?v=PGP8xSQImUE

Chyba możliwie najszybsza i najdokładniejsza praca, a przede wszystkim każdy front można okuć samemu (jeśli jest bardzo długi wystarczy połączyć dwie takie listwy i dodać tyle wzorników ile trzeba)
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bolej1 dnia Sierpień 13, 2018, 09:58:49 am »
Witam. Kupiłem wzornik do zawiasów Herrich ten niebieski ale nie zwróciłem uwagi ze on jest tylko do prowadniow krzyżowych a ja mam prowadniki proste. Jak sobie z tym poradzić? Przerobić ten wzornika? Co radzicie?
6
Zawiasy / Odp: składany blat, ukryty zawias na wierzchu...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Sierpień 10, 2018, 14:34:05 pm »
Nie widziałem takich specjalizowanych szablonów, ponieważ ich nie szukałem.
Zrobienie szablonu nie jest skomplikowane, trzeba znać średnicę freza oraz stopy frezarki i wyliczyć sobie obrys po jakim powinna poruszać się stopa aby frez poruszał się po obrysie zawiasu. Następnie wyciąć szablon np. ze sklejki. Dzięki temu że będą tam większe łuki niż te do frezowania, to będzie można użyć cyrkla do frezarki.

Jeśli zawias będzie niewidoczny w czasie użytkowania to ja bym z ręki zrobił. Zawsze można odrysować sobie zawias, frezarką wybrać zgrubnie, a następnie dłutem dokładnie po linii wyciąć.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wsowa dnia Sierpień 09, 2018, 20:59:52 pm »
Dzieki. Taki szablon da się gdzieś kupić czy trzeba sobie zrobić? Jesli zrobić to jak?
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Sierpień 09, 2018, 09:28:33 am »
Frezarka górnowrzecionowa z frezem palcowym da radę.
Można frezować bez szablonu, ale zalecam najpierw sprawdzić jak to idzie - kwestia ćwiczeń. Oczywiście jeśli zależy Ci na precyzji to musi być szablon albo prowadzenie frezarki.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wsowa dnia Sierpień 08, 2018, 21:43:16 pm »
Odświeżam wątek z następującym pytaniem od początkującego: Jak podfrezować MDF pod taki zawias?
1. Jaka frezarka? Normalna górnowrzecionowa?
2. Jaki frez?
3. Jak to zrobić, żeby było precyzyjnie? Dam radę "z ręki" czy są jakieś szablony albo sztuczki?

Wybaczcie pytania banalne, ale jestem początkującym meblarzem-amatorem. Mam za sobą 3 konstrukcje z MDF, które fajnie wyszły ale dotychczas nie musiałem frezować. Frezarkę chętnie do warsztatu kupię ale wolę się najpierw upewnić, że mam pojęcie jak się za temat zabrać.
10
Prowadnice / Odp: Prowadnice "samootwieralne"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Lipiec 19, 2018, 12:35:28 pm »
Szukaj prowadnic " push to open" firmy AMIX . Są ukryte pod dnem szuflady. Kosztują ok 40 zł. Używam i nie narzekam.
Strony: [1] 2 3 ... 10