Wrzesień 19, 2017, 17:05:58 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Łączniki / Odp: łączenie czołowe dwóch płyt meblowych
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Dzisiaj o 16:21:09 »

Są specjalne łączniki które dają wrażenie 3mm dystansu

a nie bądź taki i dają jakoś fotkę tych łączników

Znalazłem. Nie o to autorowu wątku chodziło ale i tak wklejam ;)
2
Pozostałe / Odp: spowalniacz, hamulec do drzwi szafy przesuwnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Wrzesień 17, 2017, 22:26:20 pm »
Wybacz ale dopiero sprawdziłem dokładnie co to ta micra. Na pewniaka poszedłem "bo to Sevroll".
I jedno co mi się nasuwa to: o żesz ja pierd...
Nie sądziłem, że ktoś tego jeszcze używa ale spytam jutro w hurtowni czy mają coś.
Czyba, że kto inny wie.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafal87xc dnia Wrzesień 17, 2017, 22:00:56 pm »
może i ma swoje w innych wersjach prowadnic ale do wersji micra nie znalazłem a nie wiem czy inne podejdą dlatego wolałem zapytać osób które mają z tym styczność.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Wrzesień 17, 2017, 21:57:15 pm »
Spowalniacze z Laguny będą pasowały do Sevrolla. Ale aż wierzyć mi się nie chce, że S nie ma swoich.
5
Pozostałe / spowalniacz, hamulec do drzwi szafy przesuwnej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafal87xc dnia Wrzesień 17, 2017, 21:32:33 pm »
Witam,
Mam taki problemik, otóż zakupiłem szafę z drzwiami przesuwnymi, prowadnice sevroll micra i niestety drażni mnie taka rzecz że drzwi potrafią się same otworzyć na pare centymetrów zwłaszcza jak gra głośniej muzyka. Druga sprawa to samo zamykanie szafy gdyż nie ma żadnych odbojników i mocniejsze domknięcie drzwi powoduje ich odbicie więc trzeba leciutko domykać.
I tu mam pytanie do ekspertów co z tym można zrobić. W necie znalazłem jakieś hamulce, spowalniacze, domykacze ale większość do szuflad a do szaf jak są to dedykowane do różnych prowadnic np laguny. Może poleci ktoś coś uniwersalnego co by spowolniło końcowy dosuw i trzymało drzwi żeby same się nie otwierały.

Edit.
dodam jeszcze ze na stronie sevroll do tego typu prowadnic micra nic nie znalazlem po za szczotką odbojową
6
Pozostałe / Odp: Zawieszka Camar 807
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Strużyn dnia Wrzesień 06, 2017, 23:39:07 pm »
Mam dwa komplety wierteł do drewna. Jedne Boscha a drugie Wolfcrafta (HSS). Jak robię otwór 8 mm wiertłem Boscha to kołek mi ciasno wchodzi a jak Wolfcraftem to kołek siedzi mega luźno, więc coś może być  z tą tolerancją grubości wierteł.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Wrzesień 06, 2017, 17:32:18 pm »
No to jedyne logiczne wyjaśnienie jest takie, że moja 10tka nie jest 10tką ;D
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kwita dnia Wrzesień 06, 2017, 17:07:04 pm »
Myślę, że jak nie trafię w zawieszkę to zrobię spore szkody w płycie. Dlatego wbijałem poprzez drugi młotek. Rozumiem, że zawieszka jest do sporych obciążeń ale nie by używać tyle siły
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Wrzesień 06, 2017, 17:03:47 pm »
I tu się pojawia właśnie pytanie co oznacz walenie młotkiem. Nie mówię, że palcami wciskam ale nie zauważyłem też nic na tyle niepokojącego by wiercić większy otwór. Wszystko mieści się w normie.
I Raffie nie nabijaj się
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kedob dnia Wrzesień 06, 2017, 16:54:51 pm »
ja wierciłem wiertłem 10,5, i wchodzi spoko :)
Strony: [1] 2 3 ... 10