Listopad 21, 2017, 05:26:43 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez przemoprzem dnia Listopad 15, 2017, 19:54:10 pm »
Manage > materiały > płyta > menadżer materiałów na płycie > "wybierasz płytę" > edytuj > w sekcji wymiary zaptaszkowujesz "Słoje wypływają na długość arkusza"

I nawet sprawdziłem tą opcję - działa. Czyli tniesz paski np 1500x200 to pomimo że arkusz ma 2750x1830 i można by jedną formatkę wyciąć z paska w poprzek to program tego nie robi tylko dodaje kolejną płytę.

Ja używam tego programu żeby np. chcę zamówić formatki na jakąś zabudowę czy szafę to sobie wstępnie +/- wyceniam ile to wyjdzie w hurtowi. Albo mam stare meble z których odzyskuje płyty to sobie robię symulację co z danego arkusza da się zrobić - czasem lepiej coś zwęzić o "5 cm" żeby miej sporo mniej odpadu.

Można zdefiniować cenę cięcia, oklejania, wydrukować etykiety, FV, plan rozkroju, podsumowanie, dodać klienta i zamówienia  - no jest tam tego trochę, ja korzystam z podstawowych funkcji.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Listopad 15, 2017, 18:27:08 pm »
Uwzględnij to że niektóre plyty mają wzór nadrukowany.
Ma to znaczenie w rozplanowaniu rozkroju.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez przemoprzem dnia Listopad 15, 2017, 16:32:15 pm »
Ja korzystam z MaxCut - http://www.maxcutsoftware.com/ jest wersja free - definiujecie płytę, cenę cięcia, rzaz, okleinę, cenę oklejania, itp. Rysuje jak będzie rozkrój wyglądał, ile płyt potrzeba.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SpecPiotr dnia Listopad 15, 2017, 09:27:40 am »
To i ja się wypowiem jako zawodowiec. Stacjonarnie na pewno bym nie potrzebował bo używam Optimika z którego jestem megazadowolony. Ale jakbyś stworzył porządną wersję mobilną to na pewno bym się skusił. Wbrew pozorom dość często posiłkuję się rozkrojem w telefonie. Używałem NestPack i SketchCut ale żadna z wersji mnie nie zadowala. Nie zadowala mnie bo ma jakiś dziwny sposób układania formatek przez co jest spora strata materiału. Myślę, że moce obliczeniowe dzisiejszych smartfonów bez problemu poradziłyby sobie tak jak to robią wersje stacjonarne.
A jeszcze idealniej by było jakby była jakaś knwersja z Optimika na telefon choć nie wiem czy to technicznie możliwe.
Za taką wersję jakby była dopracowana to bez zastanowienia bym kupił.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bodek6 dnia Listopad 15, 2017, 07:51:25 am »
No ja również  nie spotkałem sie z jednostką cm w meblarstwie a też przez około 2 lata robiłem meble na wymiar. Taką opcję oczywiście można dołożyć ale osobiście uważam że jest to bardziej specyfika indywidualna.

W czym piszę? HTML, JAVASCRIPT, PHP, MYSQLi.
Żeby to poszło offline użytkownik musiałby mieć zainstalowany wirtualny serwer typu Apache, skonfigurować go, stworzyć bazę danych itd...
Na razie zostanę przy aplikacji web'owej a w przypadku sukcesu lub zainteresowania zacznę konwersję na na platformę stacjonarną.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fyme dnia Listopad 14, 2017, 19:48:59 pm »
Widać to jakiś ewenement bo ja korzystając z kilku firm zajmujących się rozkrojem NIGDY nie spotkałem się z jednostką centymetrów. Zawsze używane były mm.
Może inni zawodowcy się wypowiedzą bo jam amator to może mało widziałem w życiu? ;)
Przyznaję że I ja się nie spotkałem z cemtymetrami. To nie ciesielstwo :)
Zawsze podaję wymiary w mm. Daleko szukać, płyta wiórowa ma 18 mm i nigdzie nie widziałem opisu 1,8 cm.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mefjuu dnia Listopad 14, 2017, 15:02:47 pm »
Właśnie o takie rzeczy mi chodziło. Dzięki wielkie.
Doprowadzenie go do stanu, w którym będę mógł go pokazać i podam link. Narazie i tak będzie jako aplikacja web'owa bo, żeby działała offline trzeba to przepisać w innym języku.
Dzięki, pozdrawiam

To w takim razie w czym konkretnie to piszesz? Bo zasadniczo aplikacje webowe można zaadaptować do działania offline.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez velsyster dnia Listopad 14, 2017, 14:19:36 pm »
I zaraz zamiast programu do rozrysu płyt zrobi się kombajn do rozrysu płyt, baza szafek, kosztorysowanie i zbieranie truskawek.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez m_kola dnia Listopad 14, 2017, 14:04:31 pm »
Widać to jakiś ewenement bo ja korzystając z kilku firm zajmujących się rozkrojem NIGDY nie spotkałem się z jednostką centymetrów. Zawsze używane były mm.
Może inni zawodowcy się wypowiedzą bo jam amator to może mało widziałem w życiu? ;)
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gebek dnia Listopad 14, 2017, 14:01:33 pm »
Jeszcze jedno. Jednostka miary.
W większości programów projektowych podaję wymiar w milimetrach. A Pan w stolarni używa centymetrów.
Jeżeli chcę formatkę 725 x 500 mm to w stolarni zamawiam 72,5 x 50 i nawet nie piszę jednostek.
Wniosek: jeżeli w programie będę podawał wymiary w mm to przed wydrukiem do stolarni okienko wyboru jednostki i oczywiście ewentualnie przeliczenie z mm na cm.
Strony: [1] 2 3 ... 10