Maj 20, 2018, 15:51:50 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bodek6 dnia Kwiecień 10, 2018, 22:52:29 pm »
Witam

www.eformatka.pl

No dobra,
Co chciałem to zrobiłem, chociaż nie do końca.

Aktualizacja:
 - Po wyborze płyty i odświeżeniu strony nie trzeba od nowa wybierać płyty. poprzednia wybrana zostaje zapamiętana. Bardzo usprawnia to dodawanie formatek po wykonaniu np. Rozkroju.

 - dodano opcję dodawania formatek z uwzględnieniem oklejania (jego grubości), oraz z frezowaniem wstępnym (jeśli takie ustawimy).
Można dodawać formatki z włączoną opcją <podaję wymiar z obrzeżem> wtedy wymiar automatycznie korygowany jest o grubość obrzeża oraz, jeżeli ustawimy grubość frezowania wstępnego - wymiar również jest korygowany.
Nie musimy ustawiać frezowania. Możemy również odznaczyć opcję <podaje wymiar z obrzeżem>, wówczas podajemy wymiar gołej formatki.
Informacja o grubości frezowania wyświetlana jest nad listą formatek w celu lepszej orientacji podawania wymiarów formatek.

W pola wpisujemy wymiary, poniżej podawane są wymiary skorygowane o grubości oklejania oraz o grubość frezowania wstępnego, oczywiście jeżeli te opcje są włączone.

Na liście formatek obok nazwy formatki podawany jest wymiar który wpisaliśmy w pola. Natomiast kolumny długość i szerokość pokazują wymiar skorygowany.

Na końcu nazwy formatki, jeżeli włączono opcję <podaje wymiar z obrzeżem> widnieje gwiazdka, oraz gwiazdki tej nie ma, gdy opcja ta jest wyłączona.

Ustawienia wartości frezowania wstępnego dostępne jest w ustawieniach.

Czego nie zrobiłem:
 - import formatek z pliku excela nie jest jeszcze dostosowany do nowych opcji
 - brak pamiętania wyboru opcji <podaje wymiar z obrzeżem>
 - brak uporządkowania wszystkich opcji tak, aby były bardziej przejrzyste.

ale to niebawem.

Pozdrawiam
Bogdan
22
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bodek6 dnia Kwiecień 08, 2018, 22:13:19 pm »
No widzisz, w takich sytuacjach jak Twoja może i dobre byłoby dodać info o cenie zerowej. Idzie to do listy rzeczy do zrobienia :)

Nowe zadanie - tak jak mówisz - kosmetyka - się zobaczy na końcu :)

Z tymi metrami za płytę - w sumie to nie problem, ale sporo osób uznało to za zbędne więc .... nie robiłem tego.... Idzie do kolejki :):)

Pzodrawiam
Bogdan
23
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Strużyn dnia Kwiecień 08, 2018, 21:53:48 pm »
ad1 . Faktycznie .... po ustawieniu z czego ma korzystać działa poprawnie. Można ewentualnie dodać jakiś komunikat jeśli w liście rozwijanej ustawiliśmy opcję, dla której wartość jest ustawiona na zero.

Dodatkowo skasował bym NOWE ZADANIE z menu głównego i dodał jakiś plusik w zakładce MOJE ZADANIA.... ale to jak mówisz kosmetyka.

Fajnie, gdyby w edycji płyty cena płyty wyliczała się na podstawie wymiarów po wpisaniu ceny za metr :) ..... z ewentualną możliwością ręcznego skorygowania....chociaż nie wiem w jakich przypadkach jest to konieczne.
24
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bodek6 dnia Kwiecień 08, 2018, 21:39:19 pm »
Witaj, Dzięki za opinię i uwagi.

Jest tak:


Uwaga 1:

Nie ma błędu.
Ceny za cięcie (1 m, 1 formatka bądź 1 płyta) możesz ustawić wszystkie. A pod nimi jest lista rozwijalna i tam ustawiasz, to, co program ma wziąć pod uwagę podczas liczenia.
Ty zrobiłeś tak, że ustawiłeś cenę za 1m i liczyło dobrze. Potem tą cenę wymazałeś, i ustawiłeś cenę za 1 formatkę, ale nie przestawiłeś opcji liczenia. Stąd program miał podane, że liczy za 1m, a cena byłą ustawiona na 0,00 zł.
Musisz przestawić opcję poniżej podawania cen za cięcie.Uwaga nr 2:

To nie problem, już ktoś też mi o tym pisał kiedyś, ale na razie taką kosmetykę zostawiam na koniec.uwaga nr 3:
W innym programie było inaczej - całkiem możliwe, być może tak jak piszesz - inna płyta. Może też być inaczej ustawione brzegowanie płyty, grubość rzazu...

Ogólnie cieszę się, że się podoba. Takie jest moje założenie - żeby był prosty. Opcji trochę jest, ale te ustawia się zazwyczaj raz. Prace ciągle trwają, i jeszcze pomysłów kilka jest.... Nie wszystko jestem w stanie dołożyć od razu, ale może to będzie wersja 1.1 a potem następna :)

Pozdrawiam

25
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michal4823 dnia Kwiecień 08, 2018, 21:21:51 pm »
Od jakiegoś czasu posiłkuję się programem Rozkoj v.1.0. Jestem zadowolony przydaję się przy większej ilości formatek. Program jest darmowy, jednak trzeba zadzwonić na infolinię i Pani poda kod aktywacyjny. Jest to starsza wersja. Wiadomo czasem trzeba też pomyśleć, bo nieraz sam lepiej rozetnę jak ten programik, kwestia przyzwyczajenia i wyobraźni :)
26
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Strużyn dnia Kwiecień 08, 2018, 20:58:59 pm »
Też się zarejestrowałem. Fajny i przydatny program. Wcześniej z żadnego nie korzystałem, więc nie mam porównania. Ten do podstawowego rozrysu wydaje się intuicyjny. Akurat miałem wczoraj zamówić formatki, więc skorzystałem z programu... dzięki :) Moje uwagi.

1. Gdy podaję cenę za 1m bieżący cięcia (USTAWIENIA -> cena cięcia za 1m) to wszystko ładnie zlicza. Gdy natomiast parametr ten ustawię na zero a podam cenę za wycięcie pojedynczej formatki (USTAWIENIA -> cena cięcia za 1 formatkę) to niestety nie wylicza mi ceny (wartość zlecenia = 0).
2. Zakładka "Moje zadania": fajnie gdyby kliknięcie w konkretne zadanie od razu je otwierało, bez konieczności kliknięcia opcji "otwórz"
3. To niekoniecznie błąd, ale warto sprawdzić. Te same formatki w Forpłycie zmieściły mi się na dwóch płytach, natomiast program potrzebował 3 płyt. Użyłem domyślnego rozmiaru płyty, więc może w Forpłycie jest trochę inny rozmiar.
27
Wszystkie pozostałe / Odp: Palettecad PRO100 KD Max
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maniu dnia Kwiecień 07, 2018, 22:46:49 pm »
Witam.
Dzięki za odpowiedzi. Zakupu już dokonałem zdecydowałem się na KD MAX i trochę żałuję że nie palettecad. KD MAX wydaje się dość topornym programem ale to może być brak umiejętności z obsługi tego programu. Duży plus to wizualizacje.
28
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bodek6 dnia Kwiecień 05, 2018, 05:26:31 am »
Tak, to już mam zgłaszane od innych kilka razy i na pewno zrobię podpowiedzi, ale jeszcze nie w tej fazie. Na razie najważniejsze jest samo działanie a pieszczenie potem :)
29
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Kwiecień 05, 2018, 01:30:05 am »
właśnie się zalogowałem i będę testował.
Pierwsza uwaga.
Jeśli można
Proponuje aby po wybraniu zakładki w jakiś sposób podświetlić zaznaczoną zakładkę.
W zakładce Ustawienia dodałbym wizualną podpowiedź jak wyglądają  wieńce w wybranej opcji.
30
Wszystkie pozostałe / Odp: Program do rozrysu płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Kwiecień 04, 2018, 23:54:51 pm »
test
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10