Listopad 15, 2018, 17:41:29 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Uszanowanko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Dzisiaj o 12:02:32 »
Cześć i powodzenia :)
2
Przedstaw się na Domidrewno / Uszanowanko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piexa dnia Dzisiaj o 11:27:10 »
Cześć wszystkim! Na imię mam Adrian. Na forum od dawna, głównie czytam posty:) Póki co nie robie nic w drewnie, ale zamierzam, byłem na tygodniowym kursie i tylko takie mam doświadczenie. Planuje małą stolarenkę/warsztat za czas jakiś do celów hobbistycznych. Pozdrawiam!
3
Hyde Park Domidrewno / Stopnie pół dywanowe, nietypowe. Obłóg czy lite
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bolej1 dnia Dzisiaj o 11:17:09 »
Witam. Proszę o rade jakie stopnie sa lepsze, w obłógu dębowym czy litete dębowe?
Druga sprawa do czy taki pomysł na stopnie jest praktyczny? Takie jak na
4
Przedstaw się na Domidrewno / Cześć Wszystkim
« Ostatnia wiadomość wysłana przez szydel83 dnia Listopad 14, 2018, 13:58:16 pm »
Cześć.
Mam na imię  Paweł.
Jakieś 2 miesiące temu otworzyłem swój warsztat stolarski (choć to dużo powiedziane).
Mam za sobą już kilka realizacji, działam w meblach z płyty.
W sumie jestem samoukiem i na forum zarejestrowałem sie żeby poszerzyć swoją wiedzę i skorzystać z cennych rad.

Pozdrawiam.
5
Hyde Park Domidrewno / Blum dynalog i waga szuflady na tip on blumotion
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azorm dnia Listopad 14, 2018, 00:22:32 am »
Cześć, Program Dynalog pokazuje mi, że nie mogę użyć prowadnic movento tip on blumotion do skrzynki szuflady o wadze np. 5kg, mimo, że waga całej szuflady mieści się w 30 kg. Nie rozumiem, czemu tak jest? Program podpowiada wtedy prowadnice tylko z blumotion. Jeśli daje skrzynkę szuflady 1.6kg,wtedy pokazuje, że mogę dać tip on blumotion...  Wymiary szuflady 40cm/40cm, wielkość frontu 50cm/40cm,klejonka bukowa,rowniez skrzynka z tego materiału.
6
Hyde Park Domidrewno / Wycena półek w garderobie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MatSer89 dnia Listopad 13, 2018, 21:22:19 pm »
Witam prosiłbym o poradę w sprawie wyceny szafek do garderoby.
Meblarz wycenił mi te szafki na kwotę 2000zł.

Użyta płyta ma być zwykła biała, bez frontów, szafkii mają posiadać boki i płytę hdf białą z tyłu, na skosie też ma być płyta. Pod skosem ma być szafka taka ala narożna o długośći około 1m. Szerokość między półkami dolnymi to 30 cm- 3 pólki, 40 cm- 3 półki wyżej.

Czy ta kwota jest odpowiednia?
7
Hyde Park Domidrewno / Sklejka brzozowa jako blat stolika - wykonczenie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez meaple dnia Listopad 13, 2018, 11:46:33 am »
Nie bylem pewien gdzie zamiescic to zapytanie wiec wrzucam tutaj.
Czy na sklejce brzozowej mozna pozlozyc szelak a pozniej Osmo Polyx?
Robie stolik i nie jestem pewien jak wykonczyc. Chce troszke zmienic kolor (wiec pomyslalem o szelaku) i zabezpieczyc powierzchnie. Nie chce zeby powloka wygladala plastikowo/sztucznie.
produkt o ktorym mowa to:
https://www.amazon.co.uk/Briwax-500ml-Shellac-Sanding-Sealer/dp/B003IMH42E/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1542103762&sr=8-1&keywords=briwax%2Bshellac&th=1
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B002APA8BY/ref=oh_aui_detailpage_o04_s00?ie=UTF8&psc=1 - Osmo 3062C
8
Przedstaw się na Domidrewno / Dzień dobry, dobry wieczór.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JWydłubak dnia Listopad 12, 2018, 21:49:45 pm »
Amator. Opatrzony z narzędziami w domu i ogrodzie, choć nie zawsze zapoznany z najwłaściwszymi metodami ich użycia. Zawodowo inżynier.
9
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Listopad 12, 2018, 18:27:10 pm »
Cześć i powodzenia :)
10
Przedstaw się na Domidrewno / Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez serownik dnia Listopad 12, 2018, 17:54:04 pm »
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Dopiero zaczynam przygodę z drewnem, chociaż maszyn mam sporo bo ojciec robił w drewnie(tokarki frezarki grubościówka itp) A ja zaczynam troszkę w inną stronę. Kupiłem wyrzynarkę włosową, strug, ukośnice, szlifierki, frezarkę górnowrzecionową itp.
No i teraz trzeba wprowadzić to w życie;] 
Strony: [1] 2 3 ... 10