Maj 27, 2018, 05:05:34 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park Domidrewno / Odp: Podest pod basen ogrodowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swfr dnia Maj 26, 2018, 22:57:04 pm »
Czy dobrze rozumiem: paleta koło palety i na takim placyku z desek basen? Wytrzymać to te palety pewnie wytrzymają (przy 1,2 m wody to 15,5 tony) ale niech jedna deska pęknie... - czarno to widzę. Folia też będzie pracowała i wciskała się pomiędzy deski. Szybko się zmęczy.

Od 8 lat rozkładamy latem basen stelażowy 7,3 x 3,66 x 1.3 m. Podłożem jest przesiane 10 cm piasku + folia budowlana, a pod nogami stelaża mam poukładane obrzeża betonowe gr. 5 cm na płask.
Zrobiliśmy to na początku 2 sezonu. Porządnie wypoziomowałem i od tego czasu nic nie musimy robić.
Pierwszego sezonu też miałem pomysły... Potem mi przeszło.

2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Maj 26, 2018, 20:57:46 pm »
Odpowiem skoro zapytałeś.
Osobiscie nie rozumiem zafascynowania paletami.
A jaki to basen?
3
Hyde Park Domidrewno / Odp: Mój garaż
« Ostatnia wiadomość wysłana przez meridox dnia Maj 26, 2018, 19:52:10 pm »
kolejna szybka realizacja z okazji Dnia Matki

z racji że nie lubię wyrzucać starych nie potrzebnych rzeczy tylko dawać im nowe drugie życie powstał o to taki miszmasz z dwóch kawałków drewna (dąb i klon) szklanych słoiczkach po jogurtach, troszkę piasku i kamyków, kawałki sznurka i kawałek pleksi, trochę potłuczonego szkla hartowanego i zdjęciu z wydruku laserowego

4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Maj 26, 2018, 18:20:52 pm »
A co bezpośrednio  na palety?
5
Hyde Park Domidrewno / Podest pod basen ogrodowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez fantomas40 dnia Maj 26, 2018, 16:27:38 pm »
Witam
Mam basen ogrodowy o wymiarach  4,66 x 2,76mm razem ze stelażem, chciałbym zrobić pod niego podest z palet do kostki brukowej. Paleta ma wymiar 1 mx 1,2 , potrzebne by było 12 palet,. Co o tym sądzicie ?
6
Problemy techniczne forum Domidrewno / Odp: Banery reklamowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez orb dnia Maj 26, 2018, 15:02:37 pm »
Tunelowanie - na myśli miałem przeglądarki, które tak się zachowują, czyli łączą z serwerem pośredniczącym, w celu np. kompresji danych. Do takich przeglądarek można zaliczyć np. Puffina lub Operę w trybie "turbo". Wtedy sposób z plikiem hosts nie działa, jednak żeby dobrać się do niego i tak zazwyczaj trzeba mieć zrootowany telefon.

Zależnie z jakiej przeglądarki korzystasz możesz poszukać rozszerzeń do niej np. adblock lub ublock, które te reklamy wykoszą.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Maj 26, 2018, 12:06:19 pm »
A muszą być Jarku?
Rozumiem  czemu służą no ale....

8
Hyde Park Domidrewno / Odp: Otwory w drabinie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukihi dnia Maj 26, 2018, 10:43:45 am »
1)Jakiego Ty drewna używasz?
Czy można zrobić drabinę z klejonego? (akurat mam 4 takie deski, które mogłyby posłużyć za nogi). Ale boję się, że na łączeniu może puscic.
2) Szczeble zwyczajowo daje się w pionie żeby zwiekszyc wytrzymałość. Ale taki szczebel jest malo wygodny do stania.
3) Jakie warunki musi spełnić szczebel żeby go zamocować płasko, tak żeby stając noga stopa opierała się większą powierzchnia. Tzn. jakiej grubości potrzeba szczebla, żeby położyć go płasko i osobnik taki do 150kg mógł swobodnie się po jej wspinać.
4) Czy połączenie na domino (przelotowo) to dobry pomysł czy robi się tylko na czopy?
5) Widziałem , że pręt spinajacy czasami jest na gorze, a czasami są 2. Na gorze i na dole. Ile Ty dajesz prętów?

1) Używam drewna sosnowego bezsęcznego
2) szczeble mam pionowe ale frezuje krawędzie, mają 43 mm szerokości i 23 mm grubości. Ścinane na końcach aby szły w trójkąt po sklejeniu.
3) Na ten moment nogi wiercę na wylot, szczeble kleje i dodatkowo zszywam zszywkami 50 mm
4) Nie wiem nie miałem okazji spróbować.
5) w zależności od wysokości powinno się dawać na 1 od dołu i ostatnim od góry oraz w zależności od wysokości po środku. Pręt jest po to aby jak pęknie szczebel uchroniło osobę przed upadkiem. Ja takich prętów nie używam.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Maj 26, 2018, 10:33:55 am »
Testuję adsense googla, jestem ciekaw jak dobierze i ustawi reklamy. Są 2 - na dole i na górze.
10
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Witajcie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Maj 26, 2018, 09:36:46 am »
Witaj i zbieraj wiadomości :)
Strony: [1] 2 3 ... 10