Czerwiec 24, 2018, 14:50:44 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park Domidrewno / Odp: Fronty kuchenne drewniane z klejonki, pełne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Dzisiaj o 14:04:57 »
Czy mógłbyś u kolegi odręcić jedną zawiasę z drzwiczek i zobaczyc co jes w otworze? Nie zdiwię się jak będzie płyta a nie drewno.
Tak samo jak odkręcisz jedną rączkę na wysokości panelu z pionowym układem lameli to zobacz czy jest płyta czy drewno.
Bardzo jestem ciekaw a jesli będzie płyta to bardzo ciekawy orzykład drzwiczek.
2
Hyde Park Domidrewno / Odp: Nowy Warsztat. Od fundamentow.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Dzisiaj o 13:54:32 »
Wykonawca mój policzył mnie 100zł za metr bieżący robicizny plus materiały, koparka i wynajm szalunków
Robocizna zawiera wykonanie zbrojenia ustawienie szalunków, zalanie i zdjęcie szalunków.
Wykonanie drenażu i odwodnienia wzdłóż dwóch boków działki.
Nadzór nad pracami.
Tylko wzdłóż dwóch boków działki szalowanie jest do stopy. Pozostałe boki szalowane są od poziomu gruntu w górę.
Zbrojenie w ziemi jest zalane w wykopie.
3
Hyde Park Domidrewno / Odp: Blacha do podczepienia pilarki do stołu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amciek dnia Dzisiaj o 10:28:00 »
A otwór od góry nie przeszkadza przy przesuwie materiału. Nie haczy?
4
Hyde Park Domidrewno / Odp: Nowy Warsztat. Od fundamentow.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amciek dnia Dzisiaj o 10:25:52 »

Takie ilosci to tylko z gruchy.
Ręcznie ukręcić tyle betonu to szaleństwo albo desperacja.

Możesz powiedzieć ile Cię ten fundament wyszedł?
Jak liczylem u siebie ogrodzenie to za sam beton musiałbym zapłacić 15k. Do tego deskowanie, robota no i słupki + Siatka. A panowie za panelowy wezmą 30k na gotowo.
Cały czas zastanawiam się jak Ci się kalkuluje to robic samemu i to w takiej technologii lanej. Może ja w swoich obliczeniach coś przeszacowalem.
5
Hyde Park Domidrewno / Odp: Fronty kuchenne drewniane z klejonki, pełne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qbek dnia Dzisiaj o 10:20:09 »
Hej
Podobają mi się takie fronty jak w temacie. Chcę zrobić drzwiczki dębowe 60cmx100cm i wiem że po sklejeniu na 100% się wypaczą.
Dlatego trzeba dać listwę/deskę kontrującą. Nadal czegoś jednak nie rozumiem. Na załączonych zdjęciach do frontów od wewnętrznej strony została wpasowana i wklejona listwa. Dzięki temu drzwiczki się usztywniają ale czy przez użycie kleju deski/front nie zacznie pękać? Poruszałem już  to zagadnienie w temacie "Doklejka w poprzek" i tam jasno wynika że nie można na sztywno zwieńczyć klejonki deską. Dla mnie czy to front czy blat stołu takie połączenie jest złe jak na powyższych zdjęciach. Jak to ugryźć gdy wykluczamy użycie ramki i płyciny.
6
Hyde Park Domidrewno / Odp: Garderoba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Czerwiec 23, 2018, 23:00:49 pm »
Będzie rozparta ,to  ok.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Piotrx21 dnia Czerwiec 23, 2018, 21:00:04 pm »
Dokładnie w ten sposób jak mówi kolega antałek, od roku mam zamontowaną  frezarkę na płycie 2mm tylko, że stalowej, więc może lepiej do pilarki zakupie także stalową zamiast aluminiowej.
8
Hyde Park Domidrewno / Garderoba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez woody1 dnia Czerwiec 23, 2018, 19:30:25 pm »
Witam.
Jestem w trakcie robienia garderoby otwartej bez drzwi. Wysokość 2600 mm szerokość 2000 mm, głębokość 600 mm.
Zabudowa będzie na nóżkach, żebym mógł rozeprzec pod sam sufit. Wieniec górny nakładany (kołki drewniane fi 8 bez kleju i rzy mimosrody). Mam pytanie odnośnie pionów i ich łączeniem z dolnym wiencem. Czy wystarczy jak dam gesciej kołków ( bez klejenia) i on samym ciężarem będzie się trzymał na dolnym wiencu czy muszę stosować jakieś jakieś dodatkowe polaczenie. Nienawidzę komandorkow więc odpadają. Jedyne sensowne rozwiązanie to też mimosrody rafix, z tym że potrzebuje dodatkowe 35 mm wolnej przestrzeni montażowej przez co cokół będzie miał 12 do 13 cm, a to chyba za dużo jak na taką otwartą szafę.
Proszę o pomoc i opinie.
Z góry dziekuje
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Czerwiec 23, 2018, 17:40:36 pm »
W sumie to masz rację
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez antałek dnia Czerwiec 23, 2018, 17:19:20 pm »
Po co gwint,otwór na przelot,śruba m4 z łbem stożkowym i pozamiatane.Aha fazowane otwory od zewnatrz,a nakretki od strony pilarki.Płytka zamocowana we frezowanym otworze stołu też na śruby z łbem stożkowym..
Strony: [1] 2 3 ... 10