Sierpień 15, 2018, 05:54:08 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Literatura / Odp: Poradnik z XIX w dla stolarzy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Lipiec 21, 2018, 16:00:19 pm »
Cześć
Żona zrobiła mi niespodziankę i oddała wydrukowany Poradnik do oprawy. Mam teraz elegancką wersję Poradnika Jana Heuricha z 1862 roku.
2
Literatura / Odp: Instrukcja PL do kreg R3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez alehar dnia Kwiecień 10, 2018, 18:47:16 pm »
Dzięki ! Tyle razy przeglądałem a nie wiedziałem że dalej jest polska wersja  !!   >:(   :)  ;)
Temat można zamknąć
3
Literatura / Odp: Instrukcja PL do kreg R3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez anrok dnia Kwiecień 10, 2018, 10:04:40 am »
4
Literatura / Instrukcja PL do kreg R3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez alehar dnia Kwiecień 10, 2018, 08:23:35 am »
Czy ktoś z Was ma instrukcje do kreg R3 po polsku ?
Potrzebna bardzo.
5
Literatura / Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sgt_raffie dnia Styczeń 11, 2018, 10:43:50 am »
Dobrze sie zdecydowales...3 kindle w domu :D. jedyna wada to jak Mikolaj napisal problem z PDF-ami..ale da sie z tym zyc.
6
Literatura / Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez axer dnia Styczeń 11, 2018, 07:50:36 am »
Dzięki za OT, Mikołaj. Tak też wyczytałem w internetach i zdecydowałem się na Kindle Paperwhite. Zamówiłem bezpośrednio na Amazonie, jutro powinny dotrzeć (przy okazji zamówiłem też dla żony). Jeśli się przyjmą - trzeba będzie zamówić jeszcze dwa dla szkodników.
7
Literatura / Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez m_kola dnia Styczeń 11, 2018, 07:37:44 am »
Jak już zdecydujesz się na czytnik to polecam Kindle. Z moich dotychczasowych doświadczeń (mam w domu 2x Kindle i jednego inkBook, jeszcze jakiegoś innego testowałem u szwagierki) wynika, że Kindle są najbardziej bezproblemowe w sensie szybkości działania, zawieszania się itp. Niemniej mają tez wady które mi kompletnie nie przeszkadzają jak słabe radzenie sobie z PDF i brak obsługi formatu epub (ale od czego jest np Calibre które konwertuje itp).
Takie mały OT ;)
8
Literatura / Odp: Książka o drewnie - Porąb i spal.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez axer dnia Styczeń 10, 2018, 21:59:03 pm »
Książkę faktycznie czyta się lekko, szybko i przyjemnie, ale rzeczywiście nie jest to pozycja, do której będę często wracał, niemniej na półce zostaje.
Z innej beczki - jeśli ktoś pali drewnem i ma możliwość kupienia starego piecyka wspominanej w książce firmy Jotul to bardzo polecam - świetnie wykonane, o doskonałych parametrach grzewczych, a niektóre wspaniałe także w swej formie.
9
Literatura / Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez axer dnia Styczeń 10, 2018, 21:52:12 pm »
Dzięki za recenzje, kupiłem ebooka. W sumie czytnik teraz pasowałoby kupić...
10
Literatura / Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Styczeń 07, 2018, 15:04:36 pm »
Właśnie skończyłem czytać tytułową książkę. Przeczytałem ją zgodnie z uwagą z czerwonego kółka na okładce - "Od deski do deski"  i z wielką przyjemnością, dobrze się ją czyta. Autor nie zasypuje czytelnika  nadmierną ilością żargonu fachowego, ale dość jasno opisuje co robi. Według mnie wartością książki  jest wyłożenie filozofii pracy, którą ścieśnić można do trzech cech: - szacunek do klienta i współpracowników, rzetelna wycena i przygotowanie pracy, wysoka jakość wykonywanych prac. To wszystko oparte na dużej wiedzy i doświadczeniu autora.
Uważam, że książka  może być przydatna dla ludzi, którzy pragną z usług remontowych, przebudów uczynić swoje źródło dochodów, jak również dla inwestorów, którzy podobne prace chcą zlecać. - Dla nich książka może stanowić źródło wiedzy o tym, jak ważne jest aby mocno przemyśleć z rodziną czego tak naprawdę chcemy, oraz z jakimi problemami muszą zmierzyć się fachowcy aby, ich zlecenie wykonać - być może będą bardziej doceniać i szanować tych, którzy dla nich tą pracę wykonują.
Teraz czas się zabrać za kolejną, po "Sekretnym życiu drzew" książkę Petera Wohllebena " Duchowe życie zwierząt" ( to też prezent gwiazdkowy).
Strony: [1] 2 3 ... 10