Grudzień 11, 2018, 15:11:44 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Jakie buty robocze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez peter dnia Październik 11, 2018, 20:03:18 pm »
 >:(
2
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Jakie buty robocze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kacperpos dnia Październik 11, 2018, 10:03:45 am »
Witajcie! Buty to bardzo ważna sprawa, tym bardziej podczas prac ciężkich, budowlanych...Jak zobaczyłem te zdjęcia nóg Waszych bo nie mieliście odpowiednich butów tylko standardowe adidaski to aż mnie ciarki przeszły... No nic trzeba rozważnie podchodzić do tematu i inwestować w porządne buty!

www.skora24.pl/229-botki-skorzane
3
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: tanie frezy vs BHP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swfr dnia Maj 27, 2018, 12:25:10 pm »
Frezy Globusa od paru lat nie są produkowane w PL.
To chińska produkcja.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez przemoprzem dnia Maj 27, 2018, 10:03:46 am »
Mam Globusa za 30 zł i raz mi się urwał - nie wiem jakim cudem, ale się urwał i se poleciał na szczęście dla mnie do przodu czyli ode mnie. Poszła reklamacja i uznali w Globusie. Frez palcowy H=35 D=8 d=8US FT901-0808-0003
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Maj 26, 2018, 18:29:33 pm »
Frez w większości  schowany jest w płozie frezarki ,ale zasada - kilka szt  dobrej jakości to właściwa decyzja.
6
Bezpieczeństwo i higiena pracy / tanie frezy vs BHP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lacek dnia Maj 26, 2018, 17:53:08 pm »
Mam pytanie odnośnie tanich frezów i bezpiecznego używania frezarki. Gdzieś na forum przewijał się zestaw 35 frezów po 3 zł/szt z allegro. Konkluzja była taka, że do drewna mogą być, choć jakość chińska. Hipotetyczny scenariusz: frez pęknie albo sam z siebie, albo mu pomogę robiąc coś głupiego np w desce będzie jakiś gwóźdź czy coś.

- skoro jakość chińska to skąd wiem, że stal z której to jest wykonane nie ma jakiegoś mikropęknięcia i nie rozpadnie się w kawałki i np nie trafi mnie gdzieś (oczywiście w okularach ochronnych chcę pracować)?
- może takich frezów się po prostu nie kupuje, tylko lepiej mieć frezów nie 35 a dwa ale dobre?

Frezarki Skill i Festool ma osłonę zdaje się, że przeciwwiórową (zdjęcie daję niżej) Czy taka osłona ma sens z punktu widzenia bezpieczeństwa? Czy tego typu osłony są dostępne do frezarek innych firm? Szukałem, ale chyba w słowo-klucz nie wstrzeliłem się.
Generalnie chciałem kupić Bosch POF 1400, ale tam nie ma żadnej osłony. W niebieskim Boschu też nie (zdjęcie 2). Za to jest w Skillu i w Festoolu

Tak na zdrowy rozsądek to skoro frezarka ma np 30k obrotów, co po przeliczeniu daje prędkość liniową ok 60 m/s dla promienia 2 cm. Załóżmy taki większy frez o masie ok 35 g, co daje energię 65 J (biorąc całą masę, czyli pewnie 1/3-1/2 tego max). To tak 1/10 energii pocisku pistoletowego 9mm, kształt też może nieoptymalny z punktu widzenia penetracji tkanki. Z drugiej strony w artykule (link poniżej) dotyczącej chłopca, który dostał pociskiem z wiatrówki (<17J - akurat 9J było) czytamy :"Z protokołu sekcji zwłok wynika, że chłopiec..." oraz "(...)stwierdzona sekcyjnie głębo- kość penetracji śrutu w tkankach miękkich chłopca była znacznie większa niż głębokość penetracji śrutu w blokach żelatynowych (...)". Oczywiście, jak pisałem taki pękający frez jak jest duży to ma raczej kształt bardziej płaski niż pocisk, a jak jest mały, to ma mniejszą energię, więc to porównanie energii jest niemiarodajne. Z tym, że i tak jest tutaj problem BHP...

Słowem: jak zabezpieczyć się przed katastrofalną awarią frezu?

7
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Suszarnia Hajnówka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mondo12 dnia Maj 14, 2018, 06:39:49 am »
Witam wszystkich, kupiłem suszarnie do drewna ogrzewaną piecem na odpady. Nie mam parowników itp. Czy one są potrzebne do suszenia drewna? Czy ktoś mógłby się podzielić wiedzą w temacie suszenia w suszarni? Jak wygląda proces suszenia krok po kroku? Czy mamy tutaj specjalistów w tym temacie?
Pozdrawiam
8
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Ochrona dróg oddechowych podczas malowania, lakierowania i szlifowania.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raus dnia Marzec 16, 2018, 15:07:15 pm »
Polecany tutaj zestaw 3M czyli maska 6200 + filtr węglowy 6051 + przeciwpylkowy 5911 + uchwyty 501 to koszt 120zl-130zl plus wysyłka na allegro. Tymczasem na miejscu w Bricomanie jest zestaw z ciut lepszymi filtrami (klasa A2). Węglowy 6055 zamiast 6051 i przeciwpylkowy 5925 zamiast 5911. A to wszystko za 120zl, także dobra cena (sam dzis zakupilem) 😉
9
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: O ubezpieczeniach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cumbajszpil dnia Marzec 09, 2018, 09:46:05 am »
Zostaniesz tylko gościem bez postów  ;D

Zgłoszone
10
Bezpieczeństwo i higiena pracy / O ubezpieczeniach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ameliazawadzka dnia Marzec 09, 2018, 09:43:40 am »
Jeżeli szukasz informacji na temat najkorzystniejszych rozwiązań z zakresu ubezpieczeń dla firm jak i dla osób prywatnych - blog http://www.atras.net.pl/ pomoże Ci z wyborem najkorzystniejszych i bezkompromisowych rozwiązań. Strona oferuje wiele porad w zakresie finansów, podatków oraz pomoc finansową.
Strony: [1] 2 3 ... 10