Styczeń 16, 2018, 12:36:43 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Bezpieczeństwo i higiena pracy / Odp: Oświetlenie warsztatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krzyś48 dnia Styczeń 11, 2018, 06:21:57 am »
Mimo wszystko chciałbym od czasu do czasu wjechać autem (wysokim bo terenowym) i też chciałbym aby było widno
Skoro tak,musisz dać więcej opraw na sufit i na ścianę,nie musisz wszystkich zapalać,tylko w zależności od potrzeby ???
W myśl zasady,stać na wypasiony samochód,to i na garażo-warsztat także :P
(taki żarcik z rana) ???
Miłego dnia :)
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jasiop dnia Styczeń 10, 2018, 23:16:20 pm »
gwd
Nie ma sensu dawać na ścianach, o wiele lepiej na suficie, chociaż miało to być blisko ścian, no ale w miarę możliwości jak najdalej od nich ;-)
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sepiklight dnia Styczeń 10, 2018, 10:59:10 am »
te lampy liniowe co podaję mają kąt świecenia 100 stopni co w zupełności wystarcza.

wszystkie dane na stronie:
https://sepik-light.pl/p/oprawa-liniowa-hermetyczna-izar-sl-4800-dm-40w

dostępne są :

60cm 20W 2400lm
120cm 40W 4800lm
120cm 50W 6000lm
120cm 70W 8400lm

barwa światła 4000K
gwarancja 2 lata

na oświetlenie liniowe techniczne
dla osób z forum DiD 
rabat -20%

4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Andriu dnia Styczeń 10, 2018, 10:51:17 am »
tylko  kosztują  pewnie  kilka stów za jedną,  mi się tez  podobają  tylko jak masz  niski garaż  to  daj coś  z kloszem zaokrąglonym  masz wtedy większy kąt świecenia, 
ja znalazłem  takie coś,  https://www.olx.pl/oferta/swietlowka-z-oprawa-led-120cm-18w-CID628-IDray0P.html#975e664488;promoted
 18 vat i  wydaje mi się że lepiej  dać  więcej lamp  a nie takie strasznie mocne. tak jak gdzieś  pisałem  na  16 m2 mam 2 lampy  20  i  w sumie  koło  4 tys  lumenów  i  jest dla mnie  optymalnie, dodatkowo mam  lampe  nad  stołem  załączaną  osobno
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sepiklight dnia Styczeń 10, 2018, 10:48:12 am »
temperatura barwowa 4000K

do tych lamp są również uchwyty uchylne regulowane. tzn że możesz przymocować do ściany i skierować pod kątem - wg uznania.

to lampy inwestycyjne, które biorę bezpośrednio od producenta / dystrybutora.

zdjęcie pokazuje uchwyt kątowy regulowany
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gwd dnia Styczeń 10, 2018, 10:43:19 am »
gwd: załączam propozycję na oświetlenie Twojego warsztatu zakładając wysokość około 3m.
przy rozmieszczeniu jak na rysunku otrzymasz średnie natężenie >500lx
Użyte oprawy 120cm 40W 4800lm

Warsztat (jak to szumnie zabrzmiało:) mam w garażu, którego wysokość to nikczemne 2,2 m. W zasadzie nie parkuję w nim auta ale jeszcze nie podjąłem radykalnej decyzji o całkowitej aranżacji pomieszczenia jedynie na warsztat. Mimo wszystko chciałbym od czasu do czasu wjechać autem (wysokim bo terenowym) i też chciałbym aby było widno. Dlatego zastanawiałem się czy nie umieścić lamp na bocznych ścianach. Czy to w istotny sposób zmieni natężenie światła? Może 4 na bocznych ścianach a po jednej oprawie liniowej na suficie z przodu i z tyłu?

Podobają mi się te lampy, najbardziej to, że są hermetyczne. Jaka temperatura barwowa? Gdzie kupić? 
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sepiklight dnia Styczeń 10, 2018, 10:04:43 am »
Lampa działa u mnie na jednym obwodzie z pilarką stołową Einhell TC-TS 2025 U  i kilkoma innymi urządzeniami.

Efektu stroboskopowego nie ma
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kerry dnia Styczeń 10, 2018, 10:02:19 am »
Ok, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Więc czy w tych modułach LED występuje efekt strobo?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sepiklight dnia Styczeń 10, 2018, 09:31:57 am »
Te lampy z których korzystam są na moduły LED (płytki plus zasilacz prądowy) a nie Tuby LED - zamienniki świetlówek.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kerry dnia Styczeń 10, 2018, 09:02:37 am »
Jak z efektem stroboskopowym w takich ledowych "świetlówkach"? Występuje? Czy może jest zastosowany układ antystroboskopowy jak w świetlówkach dwulampowych? Ostatnio wkręciłem na próbę jakąś tanią żarówkę led z leroya i włączyłem piłę - strobo jak cholera :)
Strony: [1] 2 3 ... 10