Lipiec 21, 2017, 18:51:47 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Z sieci / To co każdy powinien posiadać w swoim warsztacie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stachu18 dnia Dzisiaj o 14:34:26 »
2
Z sieci / Odp: Blog techniczny - konstrukcja ogrodu zimowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lechu dnia Lipiec 19, 2017, 20:48:23 pm »
Hej Norbert. Potwierdzasz moje spostrzezenia. Niewiele jest informacji w polskim internecie. Moze kojarzysz jakies strony w tym temacie anglojęzyczne?
3
Z sieci / Odp: Blog techniczny - konstrukcja ogrodu zimowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez norbert_o dnia Lipiec 19, 2017, 10:37:12 am »
Jest trochę wiedzy jednak jest to kropla w morzu. W internecie nie znajdzie się zbyt dużo ponieważ w Polsce jest mało producentów ogrodów zimowych w technologi drewno-aluminium. Więcej znajdzie się producentów ogrodów zimowych aluminiowych.
4
Z sieci / Blog techniczny - konstrukcja ogrodu zimowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lechu dnia Lipiec 18, 2017, 21:37:40 pm »
Poszukując informacji na temat budowy ogrodu zimowego trafiłem na poniższą stronę.

http://oknadrzwiogrodyzimowe.blogspot.com

Generalnie blog mocno powiązany z jednym z producentów ogrodów zimowych, drewnianych okiennic, okien drewnianych z kujawsko-pomorskiego. Przy czym autor nadal dzieli się wieloma informacjami na temat szczegółów technicznych konstrukcji drewnianych ogrodów zimowych.

Dla mnie bardzo pomocne, bo poza naszym forum i tym blogiem niewiele znalazłem rzeczowych informacji na ten temat.
5
Z sieci / Odp: Hydrauliczne ramię robota
« Ostatnia wiadomość wysłana przez daka dnia Lipiec 18, 2017, 07:56:32 am »
:D
6
Z sieci / Odp: Hydrauliczne ramię robota
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qiub dnia Lipiec 17, 2017, 21:19:11 pm »
a mogles kupic transformersa zamiast mu drewno pokazywac ! ;D
7
Z sieci / Odp: Konkurencja amigorga - lampy drewniane
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qiub dnia Lipiec 17, 2017, 21:18:22 pm »
AMI robi na razie mlodym ale jak wywali witrynke, zatrudni operatora na cama i foto, grafika i kolesi od reklam z playa to i wiory pchnie bez wiekszego problemu jako ekologiczna podsypke dla krolikow i zaloze sie ze meri kupi te wiory dla swojego krolika ;D

AMI jakby sprzedawal to my bysmy glodem przymierali :D
8
Z sieci / Odp: Film jak powstaje płyta OSB (na masową skalę)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qiub dnia Lipiec 17, 2017, 20:40:09 pm »
Aż strach pomyśleć ile lasów zamienionych jest w płytę...

1. Musisz sie przjechac w kierunku zakopanego zadupiami, robia wycinke drzew przy drogach drogi Pani, zreszta nie tylko tam. Lezy to drogi kolego forumowy latami i gnije tam naprawde. Duzo jest tez kornika i robala, rozmawialem z lesnikiem w moim rejonie to w ciagu miecha wycieli ponad 500 sosen zywicznych. Szkoda to piekne i na razie zdrowe ale strach to zostawiac zeby szarancza dalej sie nie rozpelzla. Przeznaczenie - kronopol kupil a resztki na opal na lace pol km od lasu.

2. Faktem jest to ze polowa drewna to zdrowe ale druga polowa to gnijace, zakorniczone albo zarobalone drewno ktore na lite kantowy czy dechy sie nie nadaje ale wior z uwagi ze topiony zywicami to nie ma problemu.

3. Osb, plyty stolarskie, wior jest duzo lepiej przetwarzany niz lite drewno. Masz prosta powierzchnie, masz gdzies seki, itp.

Jakby nie bylo same plusy, kwestia gospodaraowania tymi zasobami a nie zostawianie cennego surowca w rowach przydroznych. Bo niestety to glupota ale tak robia bo stwierdzaa ze im sie nie oplaca. Przyznam ze sam zajumalem kilkadziesiat takich klod wraz z galeziami, galezie na spalenie a klody na tartak bo sam nie posiadam odpowiednio duzej machiny. To wlasnie oddaje skale glupoty w zarzadzaniu zasobami ktore mozna przerobic jeszcze.

Az boli czlowieka jak podwykonawcy maja w dupie swoja robote.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez L4 dnia Lipiec 17, 2017, 17:01:39 pm »
Uff, ja złotej łopaty nie dostanę, ale

Aż strach pomyśleć ile lasów zamienionych jest w płytę...

O ile więcej lasów by trzeba było przemielić żeby lite drewno mieć...
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mefjuu dnia Lipiec 17, 2017, 16:29:22 pm »
Ciekawostka - zamawiając dziś płyty OSB dowiedziałem się że w ostatnim miesiącu ceny poszły w górę (nowe partie w magazynach już są droższe). Powód - czerwcowy pożar fabryki Kronopolu w Strzelcach Opolskich.
Strony: [1] 2 3 ... 10